Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 64

Tema: "ne lovske" pasme (mešanci)

  1. #41

    Privzeto

    Detel nisem bil jaz tam - psičko je vodil sin.
    Solzica ali spada tista gospa tudi med "pristranske"?
    In na razstavi sem imel tudi vižlo, ki jo je ocenjeval poljski sodnik. CAC in BOB v konkurenci tudi iz Poljske. Verjetno se vsaj njemu ne bo očitalo neznanja.
    In hvala za čestitke. Tudi tebi za uspešno potrjeno sodniško znanje. Upam, da je bila tista opazka le tvoja trenutna muha in si drugače bolj objektiven.

  2. #42
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Lovskih psov je bilo malo. Ga. sodnica Zinka Rovan ni izbrala med tri najlepše iz VI. grupe niti enega "lovskega" psa pač pa bigla, grebenarja in dalmatinca. V izboru je bil tudi en res krasen istrijanec, brak jazbečar, itd. Vidno, da ima sodnica lovski izpit samo zato, da lahko sodi........

  3. #43

    Privzeto

    Detel, delim tvoje mišljenje. Zato se teh prireditev tudi ne udeležujem. O njih imam svoje mišljenje. Tudi sin je odšel takoj po oceni. Ni bil v krogu za najlepšega psa skupine.
    Je pa res, da lahko le tam dobiš uradno potrdilo telesne ocene, če že nekateri vzrejni oceni oporekajo.
    Psi v lovskih rokah so delovni. Ne morejo se kosati z razstavnimi psi, ki jih lastniki pripravljajo in prav učijo za lep nastop. Zato se nekaterim lovcem zdi takšno početje nesmiselno. Njim je pomembno, da je pes dober pri delu. Sodniki bi morali prepovedati dotikati se psov med predstavitvijo (dvig glave, repa, postavljati v pravilen položaj itd). Potem bi bila tudi udeležba lovskih delovnih psov večja (imho - kot bi rekel Marky ).
    Čeprav je uradno tudi rodezijec lovski pes. Vendar vem le za enega, ki z njim tudi lovi in išče.
    Last edited by alojz1; 1. October 2011 at 21:41.

  4. #44
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tudi jaz ne vozim več psov po razstavah. Nekateri sodniki poznajo eno pasmo ali dve, dajo pa jim soditi vse živo...

  5. #45
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    detel:
    "Lovskih psov je bilo malo. Ga. sodnica Zinka Rovan ni izbrala med tri najlepše iz VI. grupe niti enega "lovskega" psa pač pa bigla, grebenarja in dalmatinca..."
    ONA ŽE VE ZAKAJ !!!

    ALOJZ 1:
    "...Čeprav je uradno tudi rodezijec lovski pes. Vendar vem le za enega, ki z njim tudi lovi in išče. "

    TO PA NE DRŽI. Spada v 6.skupino - pod ostale pasme isto kod Dalmatinec (ne rabi imeti delovnega izpita za prvaštvo !!! )

  6. #46

    Privzeto

    Ja moral bi drugače napisati. Čeprav je meni rod. grebenar bolj lovski kot dalmatinec.

  7. #47

    Privzeto

    O,a, beagle,rodezijec in dalmatinec so bili na stopničkah?Pričakovano!Tudi jaz sem bila tam,pa nisem čakala defileja,ker je bilo prevroče.Sicer pa fantje,za defile je treba imeti psa vsaj malo "shendlanega"!Se pravi,da se mora pes hoteti vsaj malo pokazati.To pa je pri večini lovskih psov pri nas problem,ker niso navajeni šundra na razstavah in so zato vsi kar nekako "skup"potegnjeni.Po domače povedano se na razstavah ne počutijo komfort,ker jih nihče ne uči tega.Manjka jim samozavesti na razstavah.
    alojz1,ali ti sploh veš kaj v bistvu pomeni "razstavna poza"?To je namreč tista poza v katero se pes postavi ko je pozoren na nekaj.To je naravno zelo težko doseči,zato so psi navajeni,da se jih v te poze postavlja."Dvojni hendling" je namreč prepovedan po vsem svetu.Se ga pa v razstavni pozi in pa v gibanju(kasu) najlepše oceni.Čeprav pošteno povedano ne razumem,zakaj sodniki ocenjujejo gibanje v krogu,kjer se najmanj vidi.Jazi osebno psa najlažje in najhitreje ocenim če se giblje v trikotniku.
    Drugače pa smo bili mi zadovoljni iz izkupičkom tega vikenda.Naša punca Brynmor Zaina se je po mladičkih uspešno vrnila na razstavno sceno in zaključila slovenski šampionat in odprla Inter šampionat.Tako so v letošnjem letu pri nas zaključili slovenske šampionate trije naši psi Brynmor Zani,Bassbarr Salentina in Brynmor Zaina, Slovenski mladinski šampionat pa je pred odhodom v Anglijo zaključil še Zanijev in Salentinin sin Brynmor Fly Me To The Moon.
    Tjaša

  8. #48

    Privzeto

    Lunca, soglašam z napisanim. Si isto povedala z drugimi besedami.
    Če prav vem imaš basset hounde. Ali so le razstavni ali tudi delovni.
    Če ne izpolnjuje zahtevanih pogojev za delovnega potem razumem tvoje stališče.
    Tudi razstave so dobro obiskane ravno zaradi lastnikov, ki nabirajo nazive in s tem dvigujejo vrednost psa (in potomcev).
    To je nekako tako kot izbira miss. Sigurno so še lepše, samo niso bile na tekmovanju.

  9. #49

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    Spada v 6.skupino - pod ostale pasme isto kod Dalmatinec (ne rabi imeti delovnega izpita za prvaštvo !!! )
    Ker se ob teh debatah tudi malo učimo ne bo nič narobe, če vprašam za pojasnilo.
    Sem mislil, da ne rabi imeti delovnega izpita za vzrejo. Kaj pomeni prvaštvo?

  10. #50

    Privzeto

    Vsi psi v FCI VI skupini razen Dalmatinca,Rodezijskega Grebenarja,Vidrarja in Coonhounda potrebujejo za doseganje prvaštva v lepoti delovni izpit-se pravi državno ali mednarodno tekmo kjer se podeljuje CACT/CACIT.
    Po domače povedano morajo vsaj malo povohati domačo ali tujo gmajno.Tudi moji psi.In ja, prav imaš-imam Basset Hounde.
    Kar se pa vzreje tiče je isto.Pri nas goniči potrebujejo za vzrejo PNZ,za doseganje prvaštva pa državno ali mednarodno tekmo.Se pravi da je za prvaštvo potrebna nadgradnja PNZja.
    Drugod po svetu PNZji ne obstajajo,obstajajo samo tekme, pa še te samo v Evropi.Izjema so Anglija in pa preostali vesoljni svet.
    Tjaša

Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •