Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 64

Tema: "ne lovske" pasme (mešanci)

  1. #31

    Privzeto

    Ne vem kaj tako usodnega naj bi se skrivalo v tem stavku, ki se je zapisal kolegu Hubertusu. Za svoj izziv je izbral je le tisto drugo in mnogim lažje razumljivo pot od posebnega k splošnemu in tako krivdo zvalil na vse ali vsaj veliko večino slovenskih lovskih kinologov - vodnikov lovskih psov. O čem pa ta vedno manjša množica lovsko kinoloških osebkov sploh odloča, kje se jo sliši in kdo ji prisluhne ali če se že kje kaj sliši, kdo potem to resno upošteva ?

    Dejstvo, da je "moj pes najboljši" ni prav nič specifična lastnost lovskih kinologov, temveč je to splošna egoistična značilnost človeka na skoraj vseh področjih dela in življenja in velja verjetno za vsa ljudstva tega sveta.

    Sam sem ta dva Hubertusova stavka razumel malce drugače. Kot ponavadi se verjetno tudi tokrat ponovno motim, vendar vidim bodico usmerjeno tja kamor je nekateri ne želijo videti. In to seveda ni ta obrobna mala množica "navadnih" vodnikov lovskih psov, temveč v organizacije, podorganizacije, priorganizacije, nadorganizacije, zelo formalne, manj formalne in popolnoma neformalne kinološke organizirane skupine ter zaslužne, pomembne in vplivne posameznike, ki na tem področju odločajo in sprejemajo končne ter edino zveličavne sodbe ( odločitve ).

    Okoliščina, da sam kot v organizaciji nepomemben člen, mislim in sem intimno mogoče celo prepričan, da je moj pes daleč najboljši od vseh psov od blizu in daleč, je popolnoma nepomembno, ker moja sodba o mojem psu nikogar, razen mene samega, ne zanima in na nič ter nikogar ne vpliva. Nekaj drugega pa je, če sem sam slučajno pomemben "kadrovski faktor" v organizaciji in imam skupaj s svojimi pomembnimi sotovariši takšno prepričanje, ko odločam o drugih in jih primerjam s sabo, potem pa dobi Hubertusov očitek pravi in že skoraj zlovešč pomen.

    Tako pač sam razumem Hubertusovo kritično misel.
    Pa lep pozdrav!

  2. #32

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Nekaj drugega pa je, če sem sam slučajno pomemben "kadrovski faktor" v organizaciji in imam skupaj s svojimi pomembnimi sotovariši takšno prepričanje, ko odločam o drugih in jih primerjam s sabo, potem pa dobi Hubertusov očitek pravi in že skoraj zlovešč pomen.

    Tako pač sam razumem Hubertusovo kritično misel.
    Pa lep pozdrav!
    In prav razumeš.
    Pisali smo o označevanju psov, o nesmiselnih kriterijih....
    Meni je bolj logično, da pes dela tisto, za kar je preizkušen in ima vpisano v rodovnik. Zakaj mora terier opraviti preizkus v rovu potem pa so težave z njim, ko na skupnem lovu izgine v jazbino. To bi morali spremeniti tako, da samo na vzrejni preizkušnji opravi vse kar je predpisala država iz katere pasma izhaja.
    Meni je znano le pri prepeličarjih, ki so v lovišču brez male divjadi, da ni potrebno prinašanje. Namesto tega lahko opravi krvno sled.
    Brak jazbečar pa mora najprej goniti divjad, da dobi dovoljenje za opravljanje krvne sledi. Potem je pa problem kako ga tega odvaditi.
    Tu Sraka vidim togost naše kinologije.
    Če ima kdo drugačne podatke naj me popravi.

  3. #33
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto Moj pes, svetovni prvak brez konkurence

    Ukvarjal se bom samo s svojim psom, ostalo me ne zanima.! Za mene je dober oz. takšen, kot si ga želim, saj sem si vendar takšnega vzgojil.
    Ostali nadebudneži, ki si želite ustvarjati svoje "nove" pasme, pa navali narode! Samo če mislite, da boste s tem rešili težave, ki jih je naštel Sraka, ...
    Pa jih dajte! Meni to ustvarjanje bolj deluje kot želja po (samo)dokazovanju, kot pa reševanje problemov." Imho", je lovskih pasem pri nas dovolj, mogoče nam samo določenim, določene niso všeč, pa kaj č'mo. Razpišite krvodajalsko akcijo, osvežujte kri in izumljajte razne Jam-hunde, kakor želite! Hubertus, tebi pa priporočam prepeličarja za lov na prašiče, če se sam ne znajdeš. A ja, mogoče ti pa eksterierno ni všeč? Pa kaj č'mo.

  4. #34

    Privzeto

    jež,oprosti,ker ti šele sedaj odgovarjam,vendar je moj računalnik zadela kap in sem bila začasno računalniško nepismena.Pa da se vrnem k tvojemu vprašanju.Gdo ti je pa rekel,da svojega rotta ne moreš naučiti biti lovski pes.Lahko,samo uporabljati ga pa za to uradno ne boš mogel nikoli,ker ne vem,v katero skupino lovskih psov bi ga klasificiral.Kolikor je meni znano spadajo rotti pod službene pasme,za katere se ve kakšen namen imajo.Pri lovskih psih pa je ta pojem in delo zelo širok.Tudi hrti spadajo po prvotnem namenu med lovske pse,pa so večinoma spremljevalci.Njihovega načina lova pri nas namreč ne znamo in ne moremo uporabljati.Pred leti je bil moj pokojni Lojz-Basset Hound,znan po tem,da je izjemno dobro delal na rokav.Lovski pes,ki je obvladal obrambo!Zaslugo pa za to nisem pobrala jaz,ampak samec Nemškega ovčarja,ki si ga je moj pes vzel za vzor in pa marker,ki mu je znal rokav pravilno predstaviti.Pa zaradi tega ni nikoli bil službena pasma.Ampak če vama je to delo v veselje,ga pa pilita zaradi tega.
    Tjaša

  5. #35

    Privzeto

    Lunca, ampak čeprav baset ni bil službena psama, bi lahko z njim neomejeno nastopala naslužbenih tekmovanjih, ker pritej vrsti kinologije ni več omejitve po pasmah, da le imajo izpit
    Nekaj takega bi radi (nekateri) lovci: da bi o tem kaj pes smel delati v lovišču odločal izklljučno opravljeni preiskus za določeno delo, ne pa pasma.
    To pa je v nasprotju z drugim tipom želja (tisti, ki so proti PNZ jem in podobni nepotrebni navlaki) da pe sne birabil nobene preiskušnje za delo v lovišču,saj znajo vodniki samo oceniti ali jim je pes koristen ali ne
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat deteljica je objavil: Pokaži objave
    ... da pes ne birabil nobene preiskušnje za delo v lovišču,saj znajo vodniki samo oceniti ali jim je pes koristen ali ne
    Tako je po celem svetu. Le v Sloveniji smo vodniki menda preveč zabiti, da bi znali sami presoditi kaj je to lovsko uporaben pes.

  7. #37

    Privzeto

    Ja super, xy je prepičan, da je njegov roti uporaben za lov. V čem je torej problem? Jaz ga ne vidim :icon_smile::. Po moje lahko gre lovit tako, kot majo navado original pri argentinskih dogah ker je takega tipa pes. Pes podre in drži prašiča, lovec mu pa z nožem vrat prereže. En prepeličar npr tega zagotovo ne zmore
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  8. #38

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    alojz 1:
    No izgleda, da te malarje poznaš in prav bi bilo, da jih nam tudi predstaviš. No sigurno ni dobro, da dobi kuža z kratkim križcem, francosko stojo in .... - odlično oceno..
    Solzica, tvoje mnenje me je zelo prizadelo. Ker sem rejec in mislim, da malo poznam pse sem zaradi tvoje navedbe prijavil psičko na mednarodno razstavo v Kopru. Danes je dobila naziv prvaka mladih in prvaka pasme.
    Moje znanje o psih je potrjeno. Kaj pa tvoje sodniško???

  9. #39
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Alojz, a si bil ob 10,38 uri že doma ? Jaz sem prišel iz razstave pred kratkim .

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Alojz 1:
    Si pred časom zapisal: vsake oči imajo svojega malarja.

    Ali je morda ocenjevala tista GOSPA, ki ti je dala Prijavnico ???

    Pa čestitam za uspeh!

Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •