Stran 1 od 13 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 126

Tema: Beagli

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Beagli

    v v v v v
    Citat zajec je objavil:
    Vaše mnenje,oziroma izkušnje, če jih imate,oziroma če poznate kakega, ki lovi z njimi?
    lp
    Citat Big Foot je objavil:
    za enega sem vedel, je bilo tako da je bil pes hudicevo dolg pa ni prav rad delal solo ampak v skupini. Po mojem bi bil pes superca ce bi imel vsaj dva, pa ce imas cas da ga potem cakas in cakas. Ah ja pa pes ful rad laja, vsaj tisti za katerega sem vedel.

    Imas pa 2 sorte beaglov. Tamal za katerega sem ti napisal kar vem o njem in pa Beagle Harrier, tega sem tudi ze videl ampak zal ne na delu, je pa nekako podobne postave kot istrijanec.

    Pa se nekaj, kot mi je zatrjeval vodnik beagla ti psi dokaj pozno dozorijo za lov. Njegov je bil se v drugem letu popolnoma nezainteresiran da bi lovil. Potem je pa naenkrat zamenjal plosco ga pa skrajsat ni mogel.

    Po mojem ni najbolj priporocljiv za nas nacin lova ravno zaradi prevelike dolzine gonje, nekoliko imas lahko tudi problem ker je vecina teh psov v nelovskih rokah in bos psa moral sam navadit kako in kaj.
    Citat mugo je objavil:
    Tudi jaz poznam enega vodnika beagla, in bi lahko rekel nekaj takega kot je že pred mano Big foot. Pes je dober gonič,je pa dolg. Lastnik ga skoraj po vsaki brakadi čaka in išče po revirju. Ampak kolikor vem je pri tem lastniku tako bilo še z vsakim psom, ne glede na pasmo, ki ga je imel. Mi je pa všeč beaglova res glasna gonja in njegov globok glas.
    Citat gardelin je objavil:
    Nekateri pa pravijo, da gonijo prekratko, 10 do 15 minut. Torej odvisno od vzgoje. Sicer pa kdor je na tesnem s časom ali je po svoji naravi živčen in neučakan, naj si ne nabavi goniča.
    Citat capek je objavil:
    Ima ga eden izmed naših lovcev, meni se ti psi zelo dopadejo, je pa res kot je navedeno zgoraj, da ko ga spusti v pogon je ponavadi lovec prej doma kot pes, res izredno dolgo goni.

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    Živjo!

    Počasi se odločam za nakup psa in v mislih imam že dolgo časa beagla.
    Berem vse mogoče variante o njihovih navadah in mislim da bi bil pravi tako za lovskega tovariša, kot družinskega člana.
    Vendar pa me bega naslednje. Po internetu sem za?el spremljati legla in cene mladičev. In tu me je zmotilo dejstvo, da cena variira tudi za 300 evrov. Nekje ponujajo veterinarsko pregledanega, s čipom in evropskim potnim listom za 150 evrov /priznana trgovina s Celja), drugje pa z dobro tujo vzrejo, čistokrvne, brez rodovnika za 450 evrov, z rodovnikom pa za 800 evrov.
    Ali mi zna kdo kaj razložit in svetovat?

    Hvala in lep pozdrav z Gorenjske

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Pošlji mi na ZS za katerega gre iz Celja, da se ne boš nasankal, kot že mnogo drugih na tem koncu!

  4. #4

    Privzeto

    jaz sem kupil psa iz celja od enga švercarja mi je pripeljal resastega jazbečarja iz srbije in ima sedaj tako dlako ked kasna ovca tako da malo pazi kje kopujes psa

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Še eden

  6. #6

    Privzeto

    saj ni tako hudo vazno da lahko lovim znjo in je druzinski clan tako da se ima lepse kod jaz

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Ne kupujte psov pri raznih preprodajalcih, kot je ta "gospod" iz Celja.
    Kupite psa direktno od rejca in naj vam ne bo žal dati kakšen € več, pa boste sigurni, da je pes tak kot ste ga iskali.
    Pozorni bodite tudi na to, da so psi že cepljeni in to vsaj 1 teden pred oddajo, ker se rado zgodi, da ga cepijo tik pred oddajo in ko ga pripeljete domov psiček pogine. Vem kar za nekaj primerov, ko so psi poginili zaradi reakcije na cepivo.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    Hvala za pojasnila!
    Kdo mogoče ve za kašnega rejca, oz. ga pozna, al se morm vrnit na iskanje?

    LP

  9. #9

    Privzeto

    v lovcu so legla

  10. #10
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Priznan vzreditelj beaglov je Napotnik Aleksander iz Šmartnega ob Paki.
    Trotovšek

Stran 1 od 13 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •