Stran 3 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 64

Tema: "ne lovske" pasme (mešanci)

  1. #21
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto Rotti

    Jaz bi postavil eno vprašanje o goničih, pa ne vem komu?

  2. #22

    Privzeto

    Probaj z mano!
    Tjaša

  3. #23
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    Probaj z mano!
    Tjaša
    No pa dajva. Misliš, da bi lahko lovil z rotweilerjem? Moja glasno goni, posluša vse ukaze, pa tudi divjadi ne muči (predolgo), ko jo ulovi. Aportira vse, kar ni večjega od nje. A ni vredna, da jo sprejmemo v lovske vrste? A ja, ima tudi popolno zobovje:icon_:.
    Ko (če) boš imela čas, pa mi odgovori,
    l.p.

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Če izpolnjuje tvoja pričakovanja in želje glede lova, zakaj pa ne.

    Vem, da je to bedasta provokacija, ki izkazuje omejeno obzorje, nevednost in nerazumevanje tematike, tistega, ki jo je izjavil, a se bom vseeno potrudi napisati nasledje:

    Kjer lovijo s križanci ne govorijo o rotvajlerjih in podobnih butastih prispodobah ampak o tem, da si za lov križajo svoje pse, po svojih željah in potrebah. Cilj pri tem je imeti čim bolj uporabnega psa.
    Tako, kot bi mi naprimer potrebovali psa za lov na divje prašiče, ki ne bi bil predolg pri gonji, ki bi bil ustrezno oster...itd. Danes tavamo od ene pasme do druge in se preklamo okrog PNZjev. V tujini so ustvarili že nove pasme.



    p.s.: vem, vem, to je preveč za povprečen slovenski um....

  5. #25
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Če izpolnjuje tvoja pričakovanja in želje glede lova, zakaj pa ne.

    I. ... Cilj pri tem je imeti čim bolj uporabnega psa.
    Tako, kot bi mi naprimer potrebovali psa za lov na divje prašiče, ki ne bi bil predolg pri gonji, ki bi bil ustrezno oster...itd.
    Danes tavamo od ene pasme do druge in se preklamo okrog PNZjev. V tujini so ustvarili že nove pasme.



    II. p.s.: vem, vem, to je preveč za povprečen slovenski um....


    A imaš ti še vedno čas, da komuniciraš z mano?

    Odgovor (na bold tisk):

    I. npr. moj rotti, zakaj pa ravno nova pasma, deluješ mi (kot) obseden s temi novimi pasmami. Pojdi v Avstralijo ali Ameriko, tam imajo cel kup "novih" pasem za divje prašiče
    II. dobro da veš

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    V Avstraliji in Ameriki jagajo, vi ste pa pametni... Le tako naprej, morda ti FCI podeli plaketo za izvirnost.

  7. #27

    Privzeto

    HUBERTUS, povej jim da ni potrebno v Avstralijo ali Ameriko ampak je dovolj že na Hrvaško, kjer boste lahko videli kaj pomeni pes za lov na divlje svinje.
    Pa da ne boste mislili, da podpiram kakšne nerodovniške pse, ampak povem vam, da je na Hrvaškem malo manj pametnih oziroma kinoloških bogov.

  8. #28

    Privzeto

    Zakaj pa hodi toliko slovenskih lovcev prašiče loviti na hrvaško?
    Zato, ker je uspeh skoraj zagotovljen zaradi velike številčnosti.
    In tam ni problem imeti dobrega psa. Na prašiče pa sploh.

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Kakor koli naj bo, v Sloveniji lovska kinologija nazaduje in zamira in to ni le moje mnenje ampak vsem znano dejstvo!
    Torej je nekaj narobe. Nekaj kar si mnogi ne dovolijo priznati oz., da ostanem zvest svojemu načinu, niso sposobni priznati, ker enostavno že celo življenje živijo, kot noji z glavo v pesku. S tem, da pri nojih to samo tako zgleda....

    In tako bo vse dotlej, dokler bodo Slovenceljni obremenjeni s tem, kakšnega psa ima njegov kolega, namesto, da bi se ukvarjal s svojim. Mi sploh ne rabimo zunanjega nadzora, se bomo pobili kar med sabo.

    Kinologija in z njo pasme so stoletja in tisočletja trajajoč kontinuiran razvoj. A lej ga zlomka: se najde Slovenček in ustavi ta na veke trajajoč proces. Ja kaj naj vam rečem? Čestitam, ...plosk, plosk. Nagrada za izvirnost vam ne uide!!!




    p.s.: sej bi še nekako šlo in bi tudi tistim, ki se na vse kriplje oklepate tega kar danes poznamo v Sloveniji, uspeli z miselnim prebojem, če bi se za kakšno uro usedli in fajn tuhtali o teh rečeh. Pa kakšen izletič v tuje kraje, neglede na smer neba, bi tudi ne škodil. A kaj, ko je bolj enostavno braniti svojo butalsko trdnjavo pred Hubertusom. Morebiti pa se en dan vendarle odpre in sonce posije v poslednjo pasjo bajto.

  10. #30

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    In tako bo vse dotlej, dokler bodo Slovenceljni obremenjeni s tem, kakšnega psa ima njegov kolega, namesto, da bi se ukvarjal s svojim. Mi sploh ne rabimo zunanjega nadzora, se bomo pobili kar med sabo.
    Vse kar smo do sedaj debatirali se skriva v tem stavku.

Stran 3 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •