Rezultati 1 do 10 od 64

Tema: "ne lovske" pasme (mešanci)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto

    solzica,če je pes v zasnovi imel zob in je le-tega izgubil zaradi poškodbe, to ne sme biti problem,samo potrdilo stomatologa je potrebno.Če se zgodi kakršna koli poškodba na zobeh,je potrbno tisti trenutek to tudi urejat.Ne čez pet let.
    Če pa je pes že v osnovi podrvžen hipodontiji(majkajo zobje)se pa to ne sme tolerirati.Sploh ne v vzreji.Za vse ostalo so pa ti psi prav tako primerni kot tisti ki imajo hollywoodski nasmeh.
    Tjaša

  2. #2

    Privzeto

    Solzica, Lunca ti je že odgovorila zakaj je potrebno slikanje (enoletnega psa).
    Tukaj se zopet vidi neenotnost sodnikov, kar večkrat poudarjam. Če zob ni viden in je bil poškodovan ali izdrt, je pač potrebno potrdilo (slika). Saj navsezadnje tudi displazijo kolkov sodnik ne vidi in se zato slika.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Lunca:
    - mani je vse kristalno jasno in prav lepo si obrazložila - hvala ti.

    Sem pa odgovoril na pojasnilo Alojz 1, ki je zapisal:
    "...Bodimo pošteni in priznajmo, da vsi spori okrog sojenj izvirajo iz subjektivnih ocen.
    Če psu manjkajo zobje ali ima nepravilen ugriz se to lastniku pokaže in ni problema. Enako velja za telesno višino ali obarvanost. ..."
    - seveda je problem, ker stvar je dedna (poglej si leta poprej), no pa kaj če jih manjka več - pa so nekdaj vsi bili ???

    Ej Alojz 1 pa ja veš, da nismo tako neumni pa čeprav izgledamo, no pa samo eni tudi niso pametni

  4. #4
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto Rotti

    Jaz bi postavil eno vprašanje o goničih, pa ne vem komu?

  5. #5

    Privzeto

    Probaj z mano!
    Tjaša

  6. #6
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    Probaj z mano!
    Tjaša
    No pa dajva. Misliš, da bi lahko lovil z rotweilerjem? Moja glasno goni, posluša vse ukaze, pa tudi divjadi ne muči (predolgo), ko jo ulovi. Aportira vse, kar ni večjega od nje. A ni vredna, da jo sprejmemo v lovske vrste? A ja, ima tudi popolno zobovje:icon_:.
    Ko (če) boš imela čas, pa mi odgovori,
    l.p.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Če izpolnjuje tvoja pričakovanja in želje glede lova, zakaj pa ne.

    Vem, da je to bedasta provokacija, ki izkazuje omejeno obzorje, nevednost in nerazumevanje tematike, tistega, ki jo je izjavil, a se bom vseeno potrudi napisati nasledje:

    Kjer lovijo s križanci ne govorijo o rotvajlerjih in podobnih butastih prispodobah ampak o tem, da si za lov križajo svoje pse, po svojih željah in potrebah. Cilj pri tem je imeti čim bolj uporabnega psa.
    Tako, kot bi mi naprimer potrebovali psa za lov na divje prašiče, ki ne bi bil predolg pri gonji, ki bi bil ustrezno oster...itd. Danes tavamo od ene pasme do druge in se preklamo okrog PNZjev. V tujini so ustvarili že nove pasme.



    p.s.: vem, vem, to je preveč za povprečen slovenski um....

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •