Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 25

Tema: kaluža

  1. #1

    Privzeto kaluža

    živjo.
    sem odprl novo temo kaluža ker je nisem našel na forumu. zanima me nekaj glede kaluže.
    koliko to divjad privabi, če hodi pogosteje, koliko časa rabi da jo najde ipd. in kako in kje se jo izdela?.

    hvala za odgovore! :icon_smile:

    lp jelen1

  2. #2
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    po moji izkušnji si kalužo prašiči ustvarijo sami, in sicer ravno pod avtomatom za trošenje sirka. drugače lahko skoplješ 10-15 cm globoko in 150 cm dolgo luknjo ter jo namažeš s katramom.
    bolj kot kaluža, živali zelo privablja sol. najenostavnejše je kupiti blok mineralne soli in ga privezati na kol ali drevo na višini pribl. 120 cm.

  3. #3

    Privzeto

    aha hvala!.solnica je že postavljena . kaj kaluža privabi tudi jelenjad in srnjad ali samo prašiče? na tem mestu prašiči ne hodijo, hodi pa jelenjad in srnjad. jelenjad hodi predvsem jeseni in včasih spomladi in ko je suša, srnjad pa več. kalužo bom postavil da bi divjad več privabilo in bi več videl saj divjad sem ne hodi stalno. zanima me tudi videti odtise stopinj v blatu da vem kaj hodi :icon_:.
    mene jo zanima naredit predvsem za jelenjad, a nevem če jo bo uporabljala, kaj mislite?

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Na Dolenjskem sem videl kaluže, ki jih uporablja tudi jelenjad. Pa zelo rada. Posipaj s soljo.

  5. #5

    Privzeto

    Jelen gre rad na kaluzo, posebej v ruku kot lovci v gostilno
    Ob vsaki kaluži je dobro če je solnica, jaz pred rukom v kalužo nastavim kanto soli v zrnu, ali pa okoli kaluze skoplješ kanal in notri natreseš sol in povrhu zemljo, da dež potem ispira v kaljužo. Deluje 100%
    Live to hunt
    hunt to live

  6. #6
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Boljša je solnica ob kaluži, nekaj metrov stran,
    sol v kaluži lahko uniči kalužo.
    Preverjeno !
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  7. #7

    Privzeto

    takole zgleda dokončana. kaj je prav narejeno?
    vode je malo ker sem jaz prinesel nekaj sodov. ko bo dež pa bo vse okoli blato mokro tako da bo super. velika pa je 2m za 1,5m, vode pa je lahko 1m za 0,7m in globoka 15cm.
    zraven sem naredil še solnico, tako kot ste rekli, upam da je prav.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Jelen 1 Mislim, da ni dobro! Kalužo se naredi v kritju, v zavetju gošče in v zavetju pred soncem,ki jo suši. Če je kaluža na odprtem jo tudi divjd slabo obiskuje, ker ni kritja. Pa še vsak človek, ki gre mimo se tam ustavi in pušča sled, ki divjadi ne ugaja.
    Premaknijo v gosto ali poišči kakšen skromen naraven vir vode in jo tam uredi.

  9. #9

    Privzeto

    aha. no ljudje ravno tja ne hodijo preveč, kaluža pa je ob grmovju. zjutraj do ene 11. je senca potem pa pride sonce . nekaj časa bom pustil tu in videl če bo kaj hodilo. sem videl že kalužo sredi travnika ki je bila obiskana od jelenjadi. tudi na tej lokaciji kjer je kaluža blizu preže prašiči ne hodijo, hodista pa jelenjad in srnjad.
    kaj bo sem divjad hodila dosti ali malo po vašem?če je tudi solnica zraven
    Last edited by jelen1; 20. August 2011 at 20:10.

  10. #10

    Privzeto

    tako sem dal okoli kamuflažno mrežo da bo bolj na skritem. nevem pa kako se bo na to odzvala divjad. kaj jo bo to motilo divjad in se bo bala obiskovat kalužo?

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •