Stran 9 od 25 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 248

Tema: Čipiranje vs tetoviranje psov

  1. #81

    Privzeto Čipiranje rodovniških psov

    Lunca. Kot sem omenil so ti stroški preračunani na enega mladiča, ob predpostavki, da ga 3 mesece ne bom mogel oddati, in ga bom moral cepiti še dvakrat in tudi plačati. Enako je tudi skočnina in posredovanje veterinarja pri porodu preračunano na enega mladiča.

  2. #82

    Privzeto Čipiranje rodovniških psov

    Detel. Seveda imaš lahko več kot pet psov če prijaviš rejo VURS-u, vendar moraš zato izpolnjevati določene pogoje, ki pa jih večina domačih vzrediteljev nima. Rejo (ne vzrejo) pa ti vseeno odobrijo- mislim da vemo zakaj.

  3. #83

    Privzeto

    andrej,mislim pa da Vursove kriterije vsi tukaj izpolnjujemo.Če je Milena Močivnik dobila dovoljenje po vsej tisti "štali" z njenimi psi,jih lahko pa res skoraj vsak.
    Tjaša

  4. #84

    Privzeto

    Lunca, če bom imel recimo 7 psov, bom moral imeti 42 m" velik pesjak, in to ogrevan, ker pri mladičih ne sme biti nižja temperatura kot 20*C, da bom izpolnjeval pogoje za rejo. Ker teh pogojev nimam, mi bodo rejo vseeno dovolili. Do tukaj je vse v redu, dokler me ne bo morda nekdo prijavil, ali pa me obiskal preveč birokratsko usmerjen inšpektor. Kaj pa se bo zgodilo potem?

  5. #85

    Privzeto

    Ja,no, potem pa poseben prostor za "porodnišnico"!Jaz imam trenutno mladiče v hiši(pa odrasle pse tudi).Mladiči imajo nad kotiščem še dodatno ogrevanje z infrardečo lučko,ki jo uporabljamo v bolj hladnih dneh,tako da temperatura ni nikoli manj kot 23'C.V naslednjih letih pa imamo itak namen postaviti stavbo prav za njih.V stavbi bodo notranji boksi z možnostjo izhoda na prosto,porodnišnica in kopalnica.Pa vse skupaj ograjeno.Ta prav "kennel"kot se temu reče.
    Tjaša

  6. #86

    Privzeto

    Andrej brez zamere ampak meni se zdi logično, da imajo mladiči v hladnih dneh tudi ogrevan pesjak (infra luč). Pa tudi dovolj prostora.

  7. #87

    Privzeto

    Alojz, se popolnoma strinjam s tabo, saj imam tudi jaz kotišče z infra lučjo in vzorno urejene pesjake, vendar mi je nemogoče zagotoviti, recimo 6 mesecev starim mladičem, vsakemu po 7 m" velik bivalni prostor, v katerem temperatura tudi pozimi ne pade izpod 20" C, tako kot določa zakon in je to tudi pogoj, da ti VURS odobri rejo več kot 5 psov.

  8. #88

    Privzeto

    Citat andrej50 je objavil: Pokaži objave
    Alojz, se popolnoma strinjam s tabo, saj imam tudi jaz kotišče z infra lučjo in vzorno urejene pesjake, vendar mi je nemogoče zagotoviti, recimo 6 mesecev starim mladičem, vsakemu po 7 m" velik bivalni prostor, v katerem temperatura tudi pozimi ne pade izpod 20" C, tako kot določa zakon in je to tudi pogoj, da ti VURS odobri rejo več kot 5 psov.
    Če ima take pogoje za pse v starosti do 6 mesecev zagotovljene tudi gospa MM, se jst prec burek pišem.

  9. #89
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    Če ima take pogoje za pse v starosti do 6 mesecev zagotovljene tudi gospa MM, se jst prec burek pišem.
    Tovarišica Breza, če pride inšpektor npr. k tebi (ali k meni) in opazi domnevne nepravilnosti, bo sprožil postopek zoper tebe (ali mene) ne MM, ne glede na neustrezne pogoje v katerih njegovi oz. njeni psi živijo, pa se piši kakor se hočeš.

  10. #90

    Privzeto

    ...k meni lahko pride inšpektor kadarkoli, ker pri "moji" pasmi psov še petim ne moreš nuditi tega, kar rabijo. V bistvu je dva ali tri maksimum. Pa ne govorim o prostoru in hrani - to se že da zagotoviti. Govorim predvsem o tem, kako kvalitetno in aktivno življenje jim lahko nudiš v smislu gibanja, šolanja, lova in podobno.

    Trenutno imam zelo enostavno kombinacijo dveh psic v najboljši delovni dobi. Hudo je bilo, ko sem imela eno starčico (ki je morala imeti prilagojeno gibanje in je že precej slabo slišala), eno v top-formi in enega mladička. Sprehod z vsemi tremi je bil dostikrat čisto "adijo pamet", za dobro sprehodit vsakega posebej pa enostavno zmanjka ur - dan jih ima na žalost samo 24. A je treba vmes narediti tudi kaj takega, od česar lahko jaz in moji psi živimo. Da bi jih imela pet pa mi niti na kraj pameti ne pade.

    Sicer pa spoštovani tovariš jež, saj sam zelo dobro veš kako je s tem.

Stran 9 od 25 PrvaPrva ... 567891011121319 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •