Stran 12 od 25 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 248

Tema: Čipiranje vs tetoviranje psov

  1. #111

    Privzeto

    Očitno je sklep lovsko kinoloških sodnikov nad zakonom.
    Zadnje obvestilo v Lovcu je zelo dvoumno.
    Ali sedaj pes, ki ni tetoviran ne sme loviti? Kaj z psi iz tujine, ki so samo čipirani?
    Dajmo enkrat to doreči, da bo jasno vsem.

  2. #112

    Privzeto

    Hehe, tako je to v naši zeleni druščini. Vsaka sprememba izzove huronski revolt.

    Zakon pa je en sam...vse ostalo je posledica poslušno dvignjenih rok na skupnem zboru sodnikov za lovske pasme psov. Koliko pa bodo vodniki dovolili posameznikom, ki so obremenjeni z občutki ogroženosti in histerijo pred spremembami, pa je pač njihova stvar.

    Ni panike... se bodo že navadili, da so "spremembe edina stalnica v življenju". Samo Slovenceljni smo bolj počasen narod in tudi na tem področju pol leta prehodnega obdobja nikakor ne zadostuje.

    Nihče ti ne more prepovedati loviti s psom, ki ni tetoviran. Ker bi jih potem morala biti izločena iz lova večina tistih, ki so uvoženi iz tujine, kjer arhaične metode označevanja s hitrimi koraki pospravljajo v zgodovino.

  3. #113

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Očitno je sklep lovsko kinoloških sodnikov nad zakonom.
    Zadnje obvestilo v Lovcu je zelo dvoumno.
    Ali sedaj pes, ki ni tetoviran ne sme loviti? Kaj z psi iz tujine, ki so samo čipirani?
    Dajmo enkrat to doreči, da bo jasno vsem.
    Tega pa ne razumem. Kaj je nad zakonom? Zaradi česa?

  4. #114
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto Ta je pa tazarešna

    Pa naj še jaz opišem, kako sem bil zadovoljen, sedaj že lanskega leta, ko sem prišel na "Utakmicu u gateru"-mednarodno, in sem korajžno stopil pred veterinarja in to še prvi, veterinar pa ni mogel odčitati mikročipa! "Žao mi je gospodine, ne smijem vas pripustiti utakmici, jer vaš pas nije čipiran", je odločno privlekel besede na dan veterinar, ki ga ni zanimalo, kaj piše ter kaj je nalepljeno v potnem listu psa. Psička je tetovirana, kar je zelo dobro vidno v ušesu in razvidno iz rodovnika. Nič mu ni bilo važno kakor to, da pes ni čipiran. Obrazloževal mi je, da je možno, da se vsak tisoči mikročip lahko izvleče skozi vstavljeno luknjico in da vsak milijonti lahko ne dela...
    Gospa sodnica iz Hrvaške je vprašala našega Slovenskega: "Ko je ovaj švercer, koliko je on platio, da je dobio kodu u knjižicu?" Eeejjj, kako prijetno mi je bilo pri srcu, ko sem to slišal. Veterinar je svoje opravil in šel domov, za njim pa so prišli še trije tekmovalci, kakšna ironija... Ko sem v ponedeljek odšel k našemu veterinarju, je bila situacija z odčitavanjem enaka. Brez kakršnih koli prošenj, so mi psa ponovno čipirali, nalepili novo kodo preko stare in mi izdali še potrdilo, da je pes ponovno čipiran... Vse korektno in v najlepšem redu, vendar ko bom šel naslednjič na kakšno "utakmicu", se bom moral predstaviti, da jaz nisem tisti švercer, kot so me pohvalili, in da sem za kodo in čipiranje plačal samo 35€! Pa upam, da se pri ostalih psih to ne bo ponovilo. Saj ne da bi me bilo strah, prijetno mi pa tudi ni.
    Toliko na kratko z moje strani o "čipiranju vs. tetoviranju".

  5. #115

    Privzeto

    Citat RAUBŠIC je objavil: Pokaži objave
    Tega pa ne razumem. Kaj je nad zakonom? Zaradi česa?
    Zakon določa obvezno čipiranje psov. Lovsko kinološki sodniki so na delnem zboru določili še obvezno tetoviranje, ki so ga v drugih državah opustili. Obvestilo je objavljeno v zadnjem Lovcu. Razumeš?

  6. #116

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Zakon določa obvezno čipiranje psov. Lovsko kinološki sodniki so na delnem zboru določili še obvezno tetoviranje, ki so ga v drugih državah opustili. Obvestilo je objavljeno v zadnjem Lovcu. Razumeš?
    __________

    Prosil bi za navedbo pravnih temeljev za zavezujočo odločitev skupine " lovsko kinoloških sodnikov" !
    Hvala!

  7. #117

    Privzeto

    Sraka, saj to je že skoraj bogokletno, da si upaš tole vprašanje postavit!

  8. #118

    Privzeto

    jež če pogledaš moji starješi ptičarki v levi uhelj, moraš imeti izjemno domišljijo, da sploh ugotoviš, katera številka je odtisnjena. Pa še tu je dobro, da v naprej veš številko, ki jo iščeš.

    100% zanseljive oblike označevanja ni.

    Psa ti lahko ponovno čipirajo, če čip zataji ali uide. Naredi se uradni zaznamek in popravek, pa je. Ob slabo vidni tetovaži pa ti ga ne bo nihče ponovno tetoviral.

  9. #119
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    jež če pogledaš moji starješi ptičarki v levi uhelj, moraš imeti izjemno domišljijo, da sploh ugotoviš, katera številka je odtisnjena. Pa še tu je dobro, da v naprej veš številko, ki jo iščeš.

    100% zanseljive oblike označevanja ni.

    Psa ti lahko ponovno čipirajo, če čip zataji ali uide. Naredi se uradni zaznamek in popravek, pa je. Ob slabo vidni tetovaži pa ti ga ne bo nihče ponovno tetoviral.
    Saj se strinjam, da je čipiranje zaneslivejša oblika označevanja kot tetoviranje, sploh če preverjaš to oznako pri starejšem psu. Hotel sem le predstaviti, kako zanesljivo (čipiranje) je bilo v mojem primeru, plus opazke "popustljivih in tolerantnih strokovnjakov".
    Glede na to, da na preizkušnje vodimo večinoma mlajše pse, pri katerih se tetovirna številka še razmeroma dobro vidi (seveda če se je tetovirni referent vsaj malo potrudil in si vzel čas pol minutke za tetovažo), bi lahko prireditelj oz. organizator preizkušnje vzel v obzir tudi to obliko označevanja. Pa ne, "udri" po siromaku! Saj bo, saj bo, zato je pa starejši človek ponavadi pametnejši - zaradi izkušenj.

  10. #120

    Privzeto

    Sraka,naši "vrli lovski sodniki"(mene pa Brezo izvzemi)so tetoviranje opravičevali z tem,da pri izgubljenemu lovskemu psu takoj vedo kateremu vodniku in lastniku pripada , in so vsi veselo vzdigovali roke.Več kot polovica jih itak ni imela pojma za kaj se gre.
    Tjaša

Stran 12 od 25 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •