Stran 10 od 25 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 248

Tema: Čipiranje vs tetoviranje psov

  1. #91
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Me prav zanima kje to kontrolirajo, razen seveda, če je prijava mučenja ...

  2. #92
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    ...k meni lahko pride inšpektor kadarkoli, ker pri "moji" pasmi psov še petim ne moreš nuditi tega, kar rabijo. V bistvu je dva ali tri maksimum. Pa ne govorim o prostoru in hrani - to se že da zagotoviti. Govorim predvsem o tem, kako kvalitetno in aktivno življenje jim lahko nudiš v smislu gibanja, šolanja, lova in podobno.

    Trenutno imam zelo enostavno kombinacijo dveh psic v najboljši delovni dobi. Hudo je bilo, ko sem imela eno starčico (ki je morala imeti prilagojeno gibanje in je že precej slabo slišala), eno v top-formi in enega mladička. Sprehod z vsemi tremi je bil dostikrat čisto "adijo pamet", za dobro sprehodit vsakega posebej pa enostavno zmanjka ur - dan jih ima na žalost samo 24. A je treba vmes narediti tudi kaj takega, od česar lahko jaz in moji psi živimo. Da bi jih imela pet pa mi niti na kraj pameti ne pade.

    Sicer pa spoštovani tovariš jež, saj sam zelo dobro veš kako je s tem.

    Lep pozdrav tudi tebi, saj nisem mislil, da ne bi obvladala ali kaj podobnega, glede tega sem prepričan, da jih obvladaš. Mislil sem, če bi imel mogoče zaradi česa (...) inšpektor pridet pogledat, bi se morala vlečt ven zaradi svojih zadev, ne pa da se izgovarjamo na druge... Saj ni letelo direkt na tebe, ampak od vseh, ki so komentirali si se mi zdela primerna, da smem dati tebe (in sebe) na pladenj, da mi ne bi kdo zameril.

  3. #93
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Me prav zanima kje to kontrolirajo, razen seveda, če je prijava mučenja ...
    Saj poznaš tisto: Pri tolikih prijateljih, sovražnikov sploh ne rabiš!

  4. #94

    Privzeto

    Danes smo čipirali mladičke. Ni brezplačno. 180€- za 8 mladih.

  5. #95

    Privzeto Čipiranje

    Alojz, si pa prišel poceni skozi. Ali si jih tudi cepil ? Jaz sem plačal za čipiranje in prvo vakcinacijo za 6 mladih 239,40 €. Izgleda da nas veterinarji "oplahnejo" kakor se jim pač zljubi.

  6. #96

    Privzeto

    Vsi lastniki teh že čipiranih mladičev, bodo plačali čipiranje in potni list ponovno,ob ceplenju proti steklini, ker je to že všteto že v ceni prvega cepljenja proti steklini.

  7. #97

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Danes smo čipirali mladičke. Ni brezplačno. 180€- za 8 mladih.
    Si jih dal tudi tetovirati?

  8. #98
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat andrej50 je objavil: Pokaži objave
    Vsi lastniki teh že čipiranih mladičev, bodo plačali čipiranje in potni list ponovno,ob ceplenju proti steklini, ker je to že všteto že v ceni prvega cepljenja proti steklini.
    To krajo bi bilo treba preprečiti. Rejci stopite skupaj !

  9. #99

    Privzeto

    Jap,potem mu je pa veterinar dal oreng popust pri čipiranju.Po ceniku Veterinarske zbornice je :
    -cena za registracijo in mikročipiranje mladiča v leglu psov 29,90 Eur/mladiča
    24,92Eur + 4,98 Eur(20% DDV) = 29,90 Eur

    Cena paketa čipiranja,registracije in prve vakcinacije proti kužnim boleznim-KHLP znaša 39,90 Eur/mladiča
    33,25Eur + 6,65 Eur(20%DDV) = 39,90 Eur
    Tjaša

  10. #100
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto ni naslova

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    To krajo bi bilo treba preprečiti. Rejci stopite skupaj !
    To je cena, da se živali ne mučijo!
    Res pa je, da se tudi veterinarji in država na ta račun manj muči.
    Zakaj "moji meseci" ne potipate lastnike nerodovniških psov in takšnih, ki nimajo niti rodovnika in ne nadzora, pa še psi sami zase skrbijo? Pa bi bil takoj kakšen € več. A ti psi nič ne trpijo? A ja, ni dovolj delovne sile...Pa ne mi zdaj na račun teh izbruhov takoj vet. inšpektorja poslat-sigurno moj pes nima vsaj sveže vode v posodi, ipd. Čudno, pri tej vročini že čez dve minuti ni več sveža. Ali pa se spomnite npr., da temperatura v boksu v poletnih mesecih ne sme presegati 26 stopinj Celzija. Pa se bomo spet tresli. Lahko bi pa to zaračunali že pri cepljenju - vročinska trošarina. Udri po vzrediteljih rodovniških psov!
    Pa zaradi tega, kar mi je zdaj prišlo, ne bo nič bolje...
    Se opravičujem, ni me zaneslo! Važno, da ž'vau ne trpi!

Stran 10 od 25 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •