Stran 21 od 25 PrvaPrva ... 11171819202122232425 ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 248

Tema: Čipiranje vs tetoviranje psov

  1. #201

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    Malo berem tole (trapasto) prepucavanje, pa me zanima... Kakšne omejitve imajo kupci mojih psov, če jih ne dam tetovirati in jih samo (zakonsko) čipiram?

    Kaj pa tisti rodovniški psi, ki pridejo iz Madžarske, ki niso tetovirani? To tetoviranje je zame totalno BV, ker imamo precej psov že netetoviranih iz tujih držav, iz slovenske vzreje pa morajo biti tetovirani
    Kolovski, kupci tvojih psov, ki niso tetovirani nimajo prav nobenih omejitev. Na KZS ti bodo brez problemov izdali veljaven FCI rodovnik, seveda če je pes predhodno čipiran. Sam v svoji psarni mladiče tetoviram samo z dovoljenjem, ali na željo novega novega lastnika psa, pa do sedaj nisem imel nobenih problemov. Moji psi katere uporabljam za lov, so vsi tetovirani, tudi zaradi lažje prepoznave psa, če se ta izgubi.

  2. #202

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Moti me če en sodnik reče MORA referentka na KZS pa NI POTREBNO. Jaz želim biti na jasnem. Zato sem tvegal da boste na mojem hrbtu lomili kopja sami znotraj kinološke organizacije. In sploh me ne bo motilo, če bomo v bodoče tudi tetovirali. Le jasno mora biti ZAKAJ.
    Alojz1, tudi mene moti, da "strokovni sodelavci" KZS o isti stvari govorijo različno. Ne mislim se spuščati v razpravo, ali je smiselno oz. ni smiselno tetoviranje lovskih psov. Kolikor mi je znano, so o tem razpravljali na DELNEM ZBORU SODNIKOV ZA LOVSKE PASME in sprejeli sklep, kot so ga. Na začetku te teme piše, da je bil sklep sprejet z večino glasov, potrdil ga je KSV in UO KZS, kar je v skladu s PSD. To v demokraciji pomeni, da se bo sklep izvajal, ne glede na "razmišlanje" (ali se strinja s sklepom ali ne) referentke (v konkretnem primeru vodje rodovne knjige), ker le ta samo izvaja svoje naloge na podlagi aktov KZS ter sklepov UO KZS. Neizvajanje svojih nalog pa v nekem urejenem družbenem okolju pomeni tudi določene poteze!

  3. #203

    Privzeto

    Zarja piše še o enem vidiku tega tetoviranja: http://www.forum-lov.org/razmisljanj...psov-da-ali-ne
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #204

    Privzeto

    Eno mnenje VURS-a glede tetoviranja.

    Vida.Cadonic@gov.si@gov.si, datum: 08.07.2011 13:37:17

    Pošiljatelj: Ema.Avbelj@gov.si


    Prejemnik:
    V vednost:
    Zadeva: Odgovor

    Spoštovani,

    zahvaljujemo se za vašo elektronsko pošto.

    Preučili smo obvestilo Kinološke zveze, ki ste nam ga poslali in ugotovili,
    da nimamo pravne podlage za ukrepanje proti lastnici omenjenega psa.

    Kakor veste, tetoviranje psov samo po sebi ni prepovedano dejanje, zato
    osebe samo zaradi tetoviranja ni mogoče sankcionirati.

    Pri omenjenem primeru je bolj vprašljivo, kako boleč je bil postopek, s
    katerim so psu potemnili smrček. Če obstaja neizpodbiten dokaz, da je bil
    smrček tetoviran na način, ki je psu povzročil bolečino in trpljenje, bi
    lahko govorili o prepovedanem dejanju izvajanja bolečega posega brez
    anestezije. Iz dopisa pa ni razvidno, da bi takšen dokaz obstajal.

    Enako kot standard za pasmo harlekinske doge, ki ga omenjate, tudi VURS
    podpira stališče, da je tetovaža z namenom obarvanja smrčka (ali tetovaža
    psa iz katerega koli drugega razloga) popolnoma nepotrebna, zato živali ne
    bi smeli izpostavljati takšnim posegom.

    Lepo vas pozdravljam,

    dr. Vida Čadonič Špelič
    Generalna direktorica VURS

  5. #205

    Privzeto

    Pa me zanima kdo je ta Zarja - ali se lahko predstavi z polnim imenom in priimkom.
    No kar nekaj zanimivih razmišljanj: dr.Čadoničeve, in ostalih, kako so se tetovirni referenti obogatili /kolikor mi je znano plačajo tudi davek - poteka preko KZS-a/ ???
    Predvsem pa trpijo ko se jih tetovira.

  6. #206

    Privzeto

    Citat Rusevec je objavil: Pokaži objave
    kolikor mi je znano plačajo tudi davek
    Predvsem pa trpijo ko se jih tetovira.
    Zanimivo je, kako različno beremo dopis direktirice VURSa
    Piše, da ni dokazov, da se je tetoviranje izvedlo brez narkoze.
    Vsako tetoviranje pa je nepotrebno.
    Živali NE smemo prizadeti bolečine. Če si v dvomih si stisni z tetovirnimi kleščami uho.
    Plačevanje davka ni problem, če imaš komu račun izstaviti. Račun plačamo vodniki psov.

    Nisi pa mi napisal kaj je v ozadju edinega odkritega poizkusa goljufije. Komu so vzeli tetovirne klešče. Vodniku ali ajzenponarju iz Trebelnega, ki je slučajno sodnik?
    Baje je bilo celo v Lovcu. Torej javno.
    Edino kar imaš prav je to, da bi se tu morali podpisovati z polnim imenom.
    Ampak potem ti Solzica ali Ruševec ali S.Ž. ali V.K. katerega identiteto si prevzel z puško in vižlo vred. Potem ti tukaj nebi sodeloval.

    Lep pozdrav
    Alojz Drnovšek

  7. #207

    Privzeto

    alojz1:
    zopet žališ, obrekuješ, napadaš - pač tvoj stil
    - referentu ki so bila odvzeta klešča ni bil sodnik /je pa da se strinjam, da bi jih morali.../
    - davek tet.referentov je odveden, ker se pač sedaj plačuje preko KZS-a - ne dobiš prej rodovnikov dokler tet.referent ne odda poročila./ker si vzreditel poznaš to vendar zopet zavajaš/
    - glede bolečin mi je stvar poznana,
    - .................................
    želel bi da stvar poteka o razlogih tetoviranja, ne pa kdo je ..... predvsem na osnovi argumentov za in proti.

  8. #208

    Privzeto

    Citat Rusevec je objavil: Pokaži objave
    alojz1:
    zopet žališ, obrekuješ, napadaš - pač tvoj stil
    - referentu ki so bila odvzeta klešča ni bil sodnik /je pa da se strinjam, da bi jih morali.../
    - davek tet.referentov je odveden, ker se pač sedaj plačuje preko KZS-a - ne dobiš prej rodovnikov dokler tet.referent ne odda poročila./ker si vzreditel poznaš to vendar zopet zavajaš/
    - glede bolečin mi je stvar poznana,
    - .................................
    želel bi da stvar poteka o razlogih tetoviranja, ne pa kdo je ..... predvsem na osnovi argumentov za in proti.
    Ni bil sodnik. Ali KZS zaupa klešče vsakemu, ki bi rad malo tetoviral? Še en razlog proti.Ti postavljaš mejo med vodniki in tistimi nad njimi. In samo vodniki po tvoje goljufajo in so potrebni vašega nadzora. Razumi, da kinologije brez psov ni.
    Kaj zavajam pri davku? Logično, da se odvede. Ampak denar damo vsi, ki smo lastniki rodovniških psov. Pa tudi vsi lovci pa čeprav psa nima. Od prvega pregleda legla naprej. Tudi prireditev ni, če ni psov.
    Admina pa prosim, da vse moje poste zbriše, če žalim, obrekujem in napadam.
    Alojz Drnovšek
    Last edited by alojz1; 5. February 2014 at 23:41.

  9. #209

    Privzeto

    Me sploh ne zanima ta debata............ampak o raznih bolečinah kot argumenti za, proti je otročje diskutirati, ker take kuzlarije kot se v reji nadživali dogajajo so samo še za v otroški vrtec. Živel feminizem!

    PS
    Pa pazite, da ne boste psu dlake skrivili...vas pravi ljubitelji naravnih psov lahko privavijo Grrr

  10. #210

    Privzeto

    Najbolj me žalosti, ko vidim, da ljudje z voljo do dela in ljubeznijo do psov ne najdejo skupnega tona.
    Lovska tovariša kinologa, ali lahko predlagam pipo miru?
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


Stran 21 od 25 PrvaPrva ... 11171819202122232425 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •