Stran 13 od 25 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 248

Tema: Čipiranje vs tetoviranje psov

  1. #121
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Breza in Lunca:
    ""vrli lovski sodniki"(mene pa Brezo izvzemi)"

    Prosim, da ne sramotita in ponižujeta naših "vrlih", kajti tudi oni so naredili kaj dobrega za kinologijo, tako kod pravi jež - izkušnje jih učijo.
    Verjetno pa vidve nista pojedle polnega kozarca medu ali pač ???

  2. #122

    Privzeto

    Z učenjem iz izkušenj ni nič narobe. Nasprotno!

    Žal pa je ravno obratno - da se nekateri sploh ne učijo. Ne iz svojih izkušenj pa tudi iz tujih ne. Predvsem pa je še večji problem v tem, da se ljudem ne ljubi sploh razmišljat temveč je kimanje enostavnejše. Sicer pa ni to samo v lovski kinologiji - gre za splošen problem nekakšne melanhonične nezainteresiranosti in delovanja po sistemu "najmanjšega odpora". Spremembe potegnejo za seboj vedno nekoliko večjo aktivnost, vsaj na začetku. In to vedno izzove revolt.

    Glede dobrega v slovenski lovski kinologiji - res, se najde marsikaj. Žal pa še več v drugo smer... Zakaj pa misliš, da smo zgubili goniče? In zakaj lovska kinologija tiči v nekih neprodušnih luknjah? In zakaj je mladih generacij sodnikov zanemarljivo malo? In zakaj je vedno večji problem številnosti in uporabnosti lovskih psov po LD?

    Ah, kje pa...sodniška srenja nima pa pri tem čisto nič.

  3. #123
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tako je, Breza. Zato je treba dati mesto tudi mlajšim, ki so bolj zagnani. Z delom pridejo tudi izkušnje ...

  4. #124

    Privzeto

    Breza: Ah, kje pa...sodniška srenja nima pa pri tem čisto nič.
    ________

    Edini krivec za vedno bolj porazno stanje v slovenski lovski kinologiji so prav lobiji lovsko kinoloških sodnikov, ki v celoti obvladujejo vse. Vsa čast redkim sodniškim posameznikom, ki vse to vedo in zasebno to tudi povedo ter priznajo. Povedo pa tudi kje so razlogi za takšne razmere in povedo še kaj veliko ve?.

    Že pred več leti sem v svojem okolju kjer sem bil celo nekakšen funkcionar v kinološki organzaciji opozarjal, da je potrebno začeti s pomlajevanjem sodniškega kadra. Po desetih letih od takrat pa do danes nismo dobili niti enega samega mladega sodniškega pripravnika, kaj šele sodnika. In zakaj mislite, da je tako ?

    Splošna stopnja izobrazbe in splošne razgledanosti ter čustvene inteligentnosti pri velikem delu sodnikov je na prav katastrofalno nizki ravni. Naredite kakšno anonimno in neodvisno anketo med vodniki lovskih psov in jih povprašajte kaj si mislijo o sodnikih. Rezultati bi lahko bili zelo zanimivi in poučni.

  5. #125
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Še kako imaš prav Sraka. Tudi moj sorodnik je pred leti opozarjal na nepravilnosti in predlagal spremembe a ni bil nikoli uslišan. Nasprotno...potolčen. Nato je obupal in poslal vse k vragu... A to ni rešitev. Nisem hotel napisati, da so mlajši bolj izobraženi in pismeni a si to omenil ti.
    Last edited by detel; 6. January 2012 at 19:21.

  6. #126
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Ali ni Breza:
    kin.sodnik, vodja rodovne knjige na KZS, svetovalka
    ... kako potem to ???

  7. #127

    Privzeto

    Ne zastopim, kaj želiš povedat, res ne...
    Last edited by Breza; 6. January 2012 at 21:13.

  8. #128

    Privzeto

    solzica,nihče jih ne sramoti in ponižuje.Ampak bodimo pošteni.Velika večina njih ne vidi izza svojega plota.Časi se spreminjajo,psi se spreminjajo,zastopanost pasem,način dela,vzreja in še bi lahko naštevala.Treba se je prilagajat.Ne govorim o tem,da so vse novitete dobre,samo nekatere so potrebne.
    Velika večina njih,ki ima dolgo kilometrino se ni pripravljena prilagoditi in vztraja pri svojem.Koliko od njih je še kdaj po opravljenem izpitu pogledala bilo kateri standard ali mogoče spremembe,ki so bile izvedene.Koliko od njih je del svojih izkušenj prenesla na bodoče kolege.Iz lastnih izkušenj vem,da v mojem primeru nihče.Še največ osnovnih informacij o ocenjevanju psov sem dobila od angleškega sodnika za buldoge.
    Ne,midve z Brezo nisva pojedle vsaka polnega kozarca medu(jaz osebno ga sploh ne smem jesti)temveč počasi odkrivava nove in nove stvari.Kilometrina.Samo se prilagajava in širiva obzorja.Zase lahko rečem,da imam občasno še vedno občutek,da nič ne vem.To mi daje novi zagon.
    Tjaša

  9. #129
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Lunca si lovka ??? - glede medu ...

  10. #130

    Privzeto Čipiranje lovskih psov

    Tema je vendar čipiranje lovskih psov in ne žaljenje kinoloških sodnikov. Ali pa se morda motim. O čipiranju pa v nadaljevanju.

Stran 13 od 25 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •