Stran 24 od 25 PrvaPrva ... 14202122232425 ZadnjiZadnji
Rezultati 231 do 240 od 248

Tema: Čipiranje vs tetoviranje psov

  1. #231

    Privzeto

    Alojz, pozabil si omeniti, da so smrček pri dogi pobarvali prav s tetoviranjem.

  2. #232

    Privzeto

    Drži. Ampak tetoviranje ni prepovedano. Vurs je le podal mnenje, da iz prijave ni moč sklepati, da je bilo to opravljeno brez anestezije.
    Veterinarji bi tudi levo rebro lovskim psom odstranili. Če bi to zahtevali.
    Pri vsaki zadevi (kupiranje repov, slikanje kolkov, DNK ) ne pristavijo le piskerček ampak lonec.
    Zato hodijo vodniki na hrvaško slikat kolke in ostale vet. usluge. Pa psarne prijavljajo pri sosedih.
    Včasih je bila KZS servis vodnikov. Pa je dohodek presegel mejo in so postali profitna organizacija kjer je kapital (denar) na prvem mestu. Psi so na drugem mestu (pretiravam vendar bo to kmalu, če bomo dopustili).

  3. #233

    Privzeto Čipiranje vs tetoviranje psov

    Če je pes tetoviran, je lažje najti lastnika psa, če je samo pes čepiran ne moreš najti lastnika,
    če nimaš čitalca.

  4. #234

    Privzeto

    Drži. Če je to edini razlog lahko vodnik psa, ki je nagnjen izgubljanju označi tudi z signalno ovratnico ali oprsnico kjer je napisana tel. številka.
    Meni je pes predolgo v tujem lovišču gonil merjasca. Tetovaža ni nič pomagala najti psa ampak poštar, ki je poznal vse pse v tistem kraju.

  5. #235

    Privzeto

    Prepeličar serec, tetovaža tudi ni vedno čitljiva.
    Ravno zato, ker je v primerjavi trajnosti oznake znagal čip, so ga tudi uvedli.

    Koliko ljudi pa zna pogledati tetovažo? Koliko jih zanjo sploh ve? Za primer izgubljanja so potrebni drugi ukrepi. Tako kot jih navaja Alojz in akcija po izgubi.
    Za preverjanje okoli vzreje in tekem, pa so čitalci, ki naj jih imajo prireditelji!

    Zagovarjanje obveznosti tetoviranja s takimi argumenti ne vzdrži presoje!
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #236

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Prepeličar serec, tetovaža tudi ni vedno čitljiva.
    Ravno zato, ker je v primerjavi trajnosti oznake znagal čip, so ga tudi uvedli.

    Koliko ljudi pa zna pogledati tetovažo? Koliko jih zanjo sploh ve? Za primer izgubljanja so potrebni drugi ukrepi. Tako kot jih navaja Alojz in akcija po izgubi.
    Za preverjanje okoli vzreje in tekem, pa so čitalci, ki naj jih imajo prireditelji!

    Zagovarjanje obveznosti tetoviranja s takimi argumenti ne vzdrži presoje!
    Tetoviranemu psu zna marsikdo prečitat tetovirno št. in jo objaviti, da se najde lastnik.
    Kolikor poznam imajo čitalce samo veterinarji in nekatera zavetišča, za LKD še nisem nikjer na telesnem ocenjevanju in na razstavah videl, da bi kdo kontroliral čipe!

  7. #237

    Privzeto

    Jaz ga imam sposojenega. Stane 100€.

  8. #238

    Privzeto

    Citat Prepeličar serec je objavil: Pokaži objave
    Tetoviranemu psu zna marsikdo prečitat tetovirno št. in jo objaviti, da se najde lastnik.
    Če je čitljiva. Pri prejšnji moji psici je nihče ni uspel prebrati. Pri zdajšnjih mojih mladih psih je še čitljiva, Kako bo čez leta?

    Citat Prepeličar serec je objavil: Pokaži objave
    ... Kolikor poznam imajo čitalce samo veterinarji in nekatera zavetišča, za LKD še nisem nikjer na telesnem ocenjevanju in na razstavah videl, da bi kdo kontroliral čipe!
    Mislim, da sem zadnje dni nekje prebral, da čitalec organizatorji kinoloških prireditev morajo zagotoviti.
    Tisti od vas, ki ste kinološki funkcionarji bi to vedeli potrditi ali zanikati.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #239

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Če je čitljiva. Pri prejšnji moji psici je nihče ni uspel prebrati. Pri zdajšnjih mojih mladih psih je še čitljiva, Kako bo čez leta?


    Mislim, da sem zadnje dni nekje prebral, da čitalec organizatorji kinoloških prireditev morajo zagotoviti.
    Tisti od vas, ki ste kinološki funkcionarji bi to vedeli potrditi ali zanikati.
    Na telesnem ocenjevanju in na razstavah še nisem videl čitalca. Katero LKD ima čitalec in kje si naj ga sposodijo? Ko veterinar čipira psa s čitalcem prečita št. čipa, če se ujema z napisano na etiketi.
    Sršen to je samo predvidevanje (samo misliš, da si prebral). Kje misliš, da si prebral?

  10. #240

    Privzeto

    Citat Prepeličar serec je objavil: Pokaži objave
    Na telesnem ocenjevanju in na razstavah še nisem videl čitalca. Katero LKD ima čitalec in kje si naj ga sposodijo? Ko veterinar čipira psa s čitalcem prečita št. čipa, če se ujema z napisano na etiketi.
    Sršen to je samo predvidevanje (samo misliš, da si prebral). Kje misliš, da si prebral?
    Jaz ga imam doma, ker ga rabim. Stane pa 100eurov kot sem že napisal. Menda ne bomo spet od začetka.
    Kako pa preverijo pse iz tujine, ki niso tetovirani?
    Citat andrej50 je objavil: Pokaži objave
    Vsi kinološki sodniki ti morajo na oceni (prireditvi) tvojega psa oceniti, če je pes čipiran, cepljen proti steklini in ima veljaven rodovnik. Na vsaki prireditvi ali ocenjevanju, je dolžan prireditelj sodnikom priskrbeti čitalec za branje čipov, v nasprotnem primeru lahko sodnik sodelovanje na prireditvi odkloni. Za vse informacije glede čipiranja in tetoviranja pa se pozanimaj pri KZS, ne pa da povzemaš neke nezakonite sklepe, sprejete v ožjih sodniških krogih (delni zbor sodnikov).
    Last edited by alojz1; 9. February 2014 at 22:28.

Stran 24 od 25 PrvaPrva ... 14202122232425 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •