Stran 7 od 25 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 248

Tema: Čipiranje vs tetoviranje psov

  1. #61
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    V zadnjem Kinologu lepo piše, da se tetovira na željo lastnika, vzreditelja.

  2. #62

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    V zadnjem Kinologu lepo piše, da se tetovira na željo lastnika, vzreditelja.
    Če bi ta stavek napisal na začetku, bi odpadla vsa debata (ki je mejila že na prepir).
    Res znamo komplicirati.

  3. #63
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    No, forum je za debato. Kaj ti pomaga, da piše, če so sodniki drugače sprejeli...

  4. #64

    Privzeto

    Breza,ne bo držalo,da je čipiranje zastonj.Iz Veterinarske zbornice smo dobili navodilo,da se čipiranje zaračunava.In sicer je cena čipiranja in registracije 30,00 Eur,cena čipiranja in registracije ter prvega cepljenja proti kužnim boleznim pa 40,00 Eur.Ob tem mora veterinar zavesti vse mladiče v CRPsi in lastniku mladičev stiskati potrdilo,da so ti mladiči zavedeni v CRPsi.Poleg tega smo dobili navodilo,da se tisti mladiči,ki še nimajo lastnikov prijavljajo na vzreditelja,ob prodaji pa se izpolni obrazec o spremembi lastništva psa,ki ga potem veterinar zavede v CRPsi.Tudi sprememba lastništva se plača.Stane 16,32 Eur in jo plača novi lastnik.
    Isto mi je o izpolnjevanju obrazcev in izdajanju rodovnikov bilo rečeno s strani KZS.
    No, mi smo to vse opravili ta teden pri naših mladičih.
    Tjaša

  5. #65
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Nič več ni zastonj. To je lep denar za veterino. Registracijo pa plačujemo vsako leto ob cepljenju za steklino . Bil bi čas, da pričnejo cepiti na vsakih nekaj let (3) po "garanciji" proizvajalca, da vakcina toliko drži (protitelesa).

  6. #66

    Privzeto

    Hmmm...ne vem, no. Meni so razložili, da je cena čipiranja vključena v ceno cepljenja proti steklini. Zato pa so prej tako vztrajali (mariskateri vzreditelj je imel prej težave, če je hotel oddati čipirane mladiče), da se pse čipira šele po 3 mesecu starosti oz. ob cepljenju proti steklini, ker pač je tam vidno, koliko se pokasira. Je pa res, da nisem iz veterinarske stroke in mi lahko kdorkoli tolmači karkoli. Samo moram res prav pogledat na račun, če so mi letos zaračunali 40,00 EUR po mladiču, ker bi bil v tem primeru znesek enormen pa mi je čudno, da mi ne bi ostal v spominu.

    In to bi še kako bila tema za diskusijo o odiranju vzrediteljev. Pa seveda diskusija o tem, za kakšne namene je denar porabljen in koliko od tega denarja se namenja "nazaj" za potrebe psov (kinološke dejavnosti, izobraževalni programi, zavetišča...). Lahko bi šlo po sistemu, kot ga imamo v LD, kjer se denar "iz lovišča vrača v lovišče". Ampak....to je že druga tema. :icon_mrgreen:

    Je tudi res, da so mi takrat, ko je prišlo prvo navodilo o zaračunavanju čipov (v kar je padlo tudi moje leglo pred dobrimi 3 leti) čipirane zasoljeno zaračunali, a so mi potem po zaprošenem dodatnem tolmačenju dobljenih navodil vrnili ves denar. Že takrat je to zneslo čez 120,00 EUR. Je pa najbrž tako, da je odvisno od veterinarjevega interesa, koliko je pripravljen stopiti stranki nasproti.

    Saj veš kako pravijo arabci: "Tisti, ki nekaj želi naredit, bo zagotovo našel pot. Tisti, ki tega ne želi, bo zagotovo našel izgvor."

    Prijava neprodanega psička na vzreditelja gre samo v CRPsi, in je seveda nujna s strani vererinarskih predpisov. Ker pa smo malo prej govorili o izdaji rodovnikov, tu pač velja, da v kolikor ni podatka o novem lastniku, se rubrika pušča prazna, oziroma se ga vpiše takrat, ko je lastnik znan. Tudi vpis v CPRsi zahteva mnogo več osebnih podatkov (EMŠO, ...), za razliko od rodovne knjige, kjer se vpisuje zgolj naslov novega lastnika. Podatki o telefonskih številkah, e-mailih... so sicer super, če so, niso pa obvezni.

  7. #67

    Privzeto

    Breza,res je bilo v začetku leta rečeno da je čipiranje mladičev zastonj,in tega smo se pri nas držali.Koncem junija meseca pa je iz Vet.zbornice prišlo to navodilo o zaračunavanju čipiranja.Mnogi veterinarji se z cenikom ne strinjajo in pravijo,da je to diskriminatorno do vzrediteljev rodovniških psov.
    Sedaj pa še moje vprašanje zate.Doma imam še dva neprodana mladiča,čipirana,cepljena,zavedena v CRPsi name.Papirjev na KZS še nisem poslala.Ali to pomeni,da na njuna papirja ne potrebujem vnesti svojih podatkov,da mi izdajo rodovnike tudi za njiju?

  8. #68
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Glede na stroške mislim, da bo marsikoga odvrnilo od paritve in bo legel manj, vsaj na začetku. Zbornica pa vztrajno išče sredstva (finance) za svoje člane.

  9. #69

    Privzeto

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    Breza,ne bo držalo,da je čipiranje zastonj.Iz Veterinarske zbornice smo dobili navodilo,da se čipiranje zaračunava.In sicer je cena čipiranja in registracije 30,00 Eur,cena čipiranja in registracije ter prvega cepljenja proti kužnim boleznim pa 40,00 Eur.Ob tem mora veterinar zavesti vse mladiče v CRPsi in lastniku mladičev stiskati potrdilo,da so ti mladiči zavedeni v CRPsi.Poleg tega smo dobili navodilo,da se tisti mladiči,ki še nimajo lastnikov prijavljajo na vzreditelja,ob prodaji pa se izpolni obrazec o spremembi lastništva psa,ki ga potem veterinar zavede v CRPsi.Tudi sprememba lastništva se plača.Stane 16,32 Eur in jo plača novi lastnik.
    Isto mi je o izpolnjevanju obrazcev in izdajanju rodovnikov bilo rečeno s strani KZS.
    No, mi smo to vse opravili ta teden pri naših mladičih.
    Tjaša
    Zopet smo udarili vzreditelja rodovniških psov in tudi novega lastnika rodovniškega psa po žepu. Veterinarjem delamo medvedjo uslugo, saj pri mladiču "zaslužijo" cca. 46 € več, kot do sedaj.
    V leglu čipirajo dejansko samo mladiče rodovniških psov, ker so vzreditelji prisiljeni za izdajo rodovnika. To povzroči dodatne stroške in pot vzreditelj in kupec rodovniškega psa.

    Ne vem kam so se izgubile obljube KZS, da bodo na pogovorih z VURS poskušali doseči, da ne bo dodatnih stroškov. Saj res, rečeno je bilo poskušali?

    Najlažje je nadzirati spremembo lastništva pri rodovniških psih. Vsi so praviloma redno cepljeni proti steklini in čipirani ter do sedaj tudi tetovirani. Do sedaj, saj na našem koncu, nisem ugotovil, da bi probleme v lovišču ali pa tudi v okolju povzročali rodovniški psi. Običajno probleme povzročajo nerodovniški psi - križanci, ki pa nikoli niso bili cepljeni. Vzreditelj nerodovniških psov ne bo dali čipirati mladičev v leglu ali cepiti proti steklini. Ko bodo dovolj stari jih bo podaril prijateljem, ostale pa zavrgel, kar delajo že sedaj. Zato imamo polna zavetišča psov, praviloma nečipiranih nerodovniških psov.
    Nekdo je zagotavljal, da je vsakoletno cepljenje psov proti steklini, davek na psa. In glej ga zlomka, zopet lastniki rodovniških psov redno "plačujejo" ta davek, državi pa povzročajo najmanj težav.

    Mislim, da bodo sedaj vzreditelji tistih pasem, katerih je cena nizka (goniči, terierji ..) premislili ali bodo parili ali ne in tudi, ali bodo dali v leglu čipirati vse mladiče, ali samo tiste, za katere bodo imeli kupce.

    RAUBŠIC je objavil:
    Vzreditelji vedo povedati, da je čipiranje dodatni strošek, kar tetoviranje ni bilo in tudi če bi se izvajal sklep zbora sodnikov ni strošek vzreditelja (vsaj v našem LKD).

    Breza Citat: Oooo, pri katerm LKD pa si? Pri nas je bilo plačilo tetovirnega referenta vedno strošek vzreditelja.

    Breza, so še tetovirni referenti in LKD-ji, v katerih se veliko naredi zastojn v dobro kinologije.

  10. #70

    Privzeto

    detel,edini proizvajalec,ki zagotavlja,da "drži" vakcina 3 leta je podjetje Pfizer za njihovo vakcino Defensor.Ostali proizvajalci tega ne zagotavljajo.Ne glede na to pa je cepljenje proti steklini od države in z zakonom predpisano cepljenje in tega se ne bodo tako hitro odpovedali.Poleg tega je Slovenija zunanja šengenska meja,vsi pa vemo,da Hrvati niso izvajali vakcinacije lisic proti steklini.Ta je tam še dovolj pogosta pri divjih živalih.
    Sicer pa je z letošnjim letom VURS dal v izvedbo odvzem krvi za titražo pri 600 psih v Slo,ki bodo letos prišli na drugo cepljenje proti steklini.
    To je po moje povezano prav z vsakoletno vakcinacijo psov proti steklini.V Evropi je namreč drastično upadlo število primerov okužbe z steklino.
    Za primer lahko povem,da z 01.01.2012 ni več potrebena titraža psa za vstop v Anglijo,Škotsko,Irsko in Norveško.Najbržtudi za ostalo Skandinavijo,vendar moram to še preveriti.Pa so oni imeli najbolj rigorozne predpise v Evropi.
    Tjaša

Stran 7 od 25 PrvaPrva ... 3456789101117 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •