Stran 4 od 25 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 248

Tema: Čipiranje vs tetoviranje psov

  1. #31

    Privzeto

    Saj ga lahko ima.Pravzaprav ga bodo morali imeti za moje pojme.
    Tjaša

  2. #32
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    ...Jež,ja, tudi veterinarji morajo nekaj zaslužiti.S tem mislim tisto o kontroli čipov.V Sloveniji mora biti vsaka prireditev na kateri se zbere večja količina živali prijavljena na VURS in pod kontrolo veterinarjev.In telesne ocene,pa vzrejni pregledi,tekme, spadajo v to kategorijo.Da,ne boste mislili,da je tako samo pri nas.Tudi v tujini je tako.Še na vsaki prireditvi v tujini-razstave,tekme,smo imeli kontrolo veterinarjev.
    Tjaša
    V tujini sem že videl veterinarja, pri nas pa še ne (če podrazumevamo kot tujino tudi Hrvaško - Ljepu našu). Mislim na lovske pasje procesije, res pa je, da na vsaki nisem bil.
    Upam, da so oni vas kontrolirali, ne vi njih.
    Vsi govorimo na vsakem koraku, kako treba zmanjšati stroške, si jih pa samo nabijamo. Važno, da ž'vau ne trpi!

  3. #33

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    [B]
    Ali ni zbor sodnikov, najvišji strokovni organ KZS ???
    Ni.

    Pa še sklep z zbora sodnikov za lovske pasme z dne 29.1.2011 ob 09.00 uri v gostišču Maček – Šentgotart pri Trojanah.:"Predlaga se sklep: Tetoviranje ostane za pse lovskih pasem, ki se uporabljajo v lovišču.
    Za sprejem sklepa je glasovalo 53 prisotnih, štirje so bili proti. "
    Eh, na tem zboru nas je bilo proti vsaj sedem (toliko dvignjenih rok sem preštela) in še nekaj vzdržanih. Ampak ob narekovanju sklepa je prišlo (čudo čudno ) do številk, kot so zapisane. Sem hotela že takoj tam v luft skakat, pa so rekli poleg mene sedeči, da nekaj glasov tako ali tako ne spremeni dejstva, da je sklep sprejet. Že tako se je zbor vlekel in raztegoval, ljudje pa lačni.

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    V tujini sem že videl veterinarja, pri nas pa še ne (če podrazumevamo kot tujino tudi Hrvaško - Ljepu našu). Mislim na lovske pasje procesije, res pa je, da na vsaki nisem bil.
    Upam, da so oni vas kontrolirali, ne vi njih.
    Tudi pri nas kontrolirajo, in to kar redno. Kakšna tri leta nazaj so na državnem prvenstvu St. Hubert v Gorišnici pri Ptuju prepovedali nastopiti nečipiranemu psu priznanega vodnika. Kljub temu, da je imel vodnik s seboj dokument, s katerim je dokazoval, da je pes cepljen proti steklini.

  4. #34

    Privzeto

    [QUOTE=Breza;73953]Eh, na tem zboru nas je bilo proti vsaj sedem (toliko dvignjenih rok sem preštela) in še nekaj vzdržanih. Ampak ob narekovanju sklepa je prišlo (čudo čudno ) do številk, kot so zapisane. Sem hotela že takoj tam v luft skakat, pa so rekli poleg mene sedeči, da nekaj glasov tako ali tako ne spremeni dejstva, da je sklep sprejet. Že tako se je zbor vlekel in raztegoval, ljudje pa lačni. QUOTE]


    Breza, želeti v luft skakat je premalo. V "luft" bi morala skočiti na zboru sodnikov, sedaj je v luft skakati prepozno oz. z več mesečno zamudo v luif skakati se ničesar ne bo spremenilo.
    Ali niste prešteli dvignjenih rok ob sprejemanju sklepa in ali ni bil povedan rezultat?

  5. #35
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat RAUBŠIC je objavil: Pokaži objave
    QUOTE]


    Breza, želeti v luft skakat je premalo. V "luft" bi morala skočiti na zboru sodnikov, sedaj je v luft skakati prepozno oz. z več mesečno zamudo v luif skakati se ničesar ne bo spremenilo.
    Ali niste prešteli dvignjenih rok ob sprejemanju sklepa in ali ni bil povedan rezultat?
    A ti ni že vse napisala, da je vse zastonj? Pa ji verjamem.

  6. #36

    Privzeto

    Izjavi Breze in Lunce so nasprotne.
    Naj nekdo točno napiše ali je tetoviranje obvezno ali samo priporočljivo.

  7. #37
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    15.čl. ZZZiv :

    Prepovedana ravnanja so:

    - Zbadanje živali, stiskanje ..........

    Glede na to, da imamo čipe je to podlaga, da ukinemo tetoviranje (zbadanje), ki je nepotrebno !!!

  8. #38

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Izjavi Breze in Lunce so nasprotne.
    Sploh ne! Obe sva povedali, da je čipiranje obvezno, da pa je še vedno dovoljeno tudi dvojno označevanje. "Dovoljeno" so v "obvezno" spremenili le dvigovalci rok na skupnem zboru sodnikov lovcev.

    Naj nekdo točno napiše ali je tetoviranje obvezno ali samo priporočljivo.
    Noben sklep zbora sodnikov ne spremeni obstoječih zakonskih podlag. Lahko je le priporočilo.

  9. #39

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    ...
    Noben sklep zbora sodnikov ne spremeni obstoječih zakonskih podlag. Lahko je le priporočilo.
    Kaj to "priporočilo" pomeni za vodnika in psa, ki bosta samo s čipom prišla na preizkušnjo?

  10. #40

    Privzeto

    To pomeni,da če boš pripeljal na preizkušnjo psa,ki ima samo čip,da bodo morali pri preverjanju čipov pač imeti pri sebi tudi čitalec.Sicer pa bi po vseh pravilih moral pred preizkušnjo pse in njihove knjižice,cepljenja in čipe preveriti veterinar.Za tekmo pa še potrdilo,da je pes v dobrem zdravstvenem stanju.
    Tjaša

Stran 4 od 25 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •