Stran 18 od 25 PrvaPrva ... 8141516171819202122 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 248

Tema: Čipiranje vs tetoviranje psov

  1. #171

    Privzeto

    lovski pes v Slo mora biti poleg čipiranja TUDI tetoviran.Vse ostalo, tvoje razlage kako ne gre mimo /zanič čip, odpoved čipa,.../ - pa povprašaj kar nekaj vzrediteljev - ali gre ali ne, (pa to se ne gre za 8 tednov stare pse ).
    Tudi ti nisi tetoviral vižel, kako sedaj veš katera je prava tvoja, če jo boš videl sedaj po parih letih (morda dober spomin, ... no seveda tudi DNK test je tudi tu ), no če bi bila tetovirana, bi pač pogledal uho, če jo slučajno boli.

  2. #172

    Privzeto

    Citat Rusevec je objavil: Pokaži objave
    Tudi ti nisi tetoviral vižel, kako sedaj veš katera je prava tvoja, če jo boš videl sedaj po parih letih ...
    Jaz sem imel še bolj nerodno situacijo. Po kar nekaj letih sem srečal bivšo ljubico. In jo nisem prepoznal.

    Ko bi se prej zavedal kaj vse se lahko zgodi, bi jo prej zagotovo potetoviral.

    No, sedaj pa resno. V čem se lovski psi razlikujejo od športnih, da je za ene lahko tako, za druge drugače?
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #173

    Privzeto

    Ruševec. Ali si tetovirni referent ali pa pojma nimaš. Na vse vodnike gledaš tako kot javnost na vse lovce, če ga eden userje. Zate so vsi goljufi in prevaranti. Vse nepravilnosti, ki so javne in meni znane so pa iz sodniških vrst.
    Nikoli ne bo tako urejeno, da nekdo ne bo poskušal goljufati. Veliko lažje pa vtetoviraš številko kot zamenjaš čip, ki je v računalniški evidenci. Tudi, če bi prišlo do goljufije se takoj vidi, kdo je lastnik čipa, kateri pes je z njim čipiran in koliko je pes star. Podobno kot z registrskimi tablicami. Vsi podatki so shranjeni. Noben resen človek ne bo goljufal ker se lastnika čipa takoj najde. Tudi tablico lahko ponaredijo za čip pa še nisem slišal. Moja pripomba je bila le na kvaliteto čipov.
    Napisal si, da je treba spoštovati sklepe KZS. Jaz jih. Saj oni izdajo rodovnike. Pse pa dvakrat pregledajo, popišejo in potrdijo. Čip vstavi veterinar, nalepka se prilepi na obvestilo o lastništvu čistokrvnega psa, podpiše in poštemplja veterinar in referent KZS. Vzreditelji poskrbimo le za pravilen razvoj mladih. Kako je potem možno goljufati.

  4. #174

    Privzeto

    Citat Rusevec je objavil: Pokaži objave
    lovski pes v Slo mora biti poleg čipiranja TUDI tetoviran.
    Tega na KZS ne zahtevajo. Zato se ne znašat nad vzreditelje, ki spoštujejo veljavno zakonodajo najvišje institucije iz področja kinologije.

  5. #175

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tega na KZS ne zahtevajo. Zato se ne znašat nad vzreditelje, ki spoštujejo veljavno zakonodajo najvišje institucije iz področja kinologije.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #176

    Privzeto

    Podobna tema je že znana ob uvedbi nalepk na vetrobranska stekla avtomobilov. Epilog je znan, posamezniki pa lajnajo še naprej.

  7. #177

    Privzeto

    Alojz 1:
    #...Tega na KZS ne zahtevajo. Zato se ...#Zavajaš ljudi na tem forumu, - poglej si prijavo legla za vižle in videl boš, da si pprejel (tetovirni referent tudi te. številke ), pač si eden tistih, ki ne želiš spoštovati sklepov najvišjih strokovnih insttucij - žal samo pametuješ.

    #...prevaranti. Vse nepravilnosti, ki so javne in meni znane so pa iz sodniških vrst...#

    Nehaj že enkrat metati kosti in trobiti neumnosti, nam tu na forumu (vedno samo tako počez - in blatiti sodnike, imej enkrat jajčka in napiši tudi imena teh sodnikov ). seveda pa mi je jasno in to kristalno, da tega ne boš storil.
    Želel bi, da komentiraš korektno in z argumenti, saj to je bila včasih odlika delavcev, ki so delali v šolstvu.

  8. #178

    Privzeto

    Citat Rusevec je objavil: Pokaži objave
    Nehaj že enkrat metati kosti in trobiti neumnosti, nam tu na forumu (vedno samo tako počez - in blatiti sodnike, imej enkrat jajčka in napiši tudi imena teh sodnikov ). seveda pa mi je jasno in to kristalno, da tega ne boš storil.
    Želel bi, da komentiraš korektno in z argumenti,
    Takole kot anonimnež zahtevaš od mene imena. Pa so tebi bolj znana. Meni so le tista o katerih je tukaj tekla debata. In tu nismo pisali o nobeni goljufiji z čipi.
    Komentiram pa korektno. In z argumenti. Na obvestilu o lastništvu, ki ga izpolni tetovirni referent in veterinar nanj nalepi številko mikročipa lepo piše:
    PROSTOR ZA ODTIS TETOVIRNE ŠTEVILKE IN/ALI NALEPKO S ŠTEVILKO MIKROČIPA MLADIČA.
    V prijavi legla NI nobenih tetovirnih številk. So le številke rodovnika.
    Mislim, da poleg mene tudi referenka za izdajo rodovnikov pravilno razume napisano. Pa še kdo.

  9. #179

    Privzeto

    Citat Rusevec je objavil: Pokaži objave
    Nehaj že enkrat metati kosti in trobiti neumnosti, nam tu na forumu (vedno samo tako počez - in blatiti sodnike, imej enkrat jajčka in napiši tudi imena teh sodnikov ). seveda pa mi je jasno in to kristalno, da tega ne boš storil.
    Želel bi, da komentiraš korektno in z argumenti,
    Takole kot anonimnež zahtevaš od mene imena. Pa so tebi bolj znana. Meni so le tista o katerih je tukaj tekla debata. In tu nismo pisali o nobeni goljufiji z čipi.
    Komentiram pa korektno. In z argumenti. Na obvestilu o lastništvu, ki ga izpolni tetovirni referent in veterinar nanj nalepi številko mikročipa lepo piše:
    PROSTOR ZA ODTIS TETOVIRNE ŠTEVILKE IN/ALI NALEPKO S ŠTEVILKO MIKROČIPA MLADIČA.
    V prijavi legla NI nobenih tetovirnih številk. So le številke rodovnika.
    Mislim, da poleg mene tudi referentka za izdajo rodovnikov pravilno razume napisano. Pa še kdo.
    Nočem pametovati.Preveč strani je že napisanih o tej temi. Brez zaključka. Jaz imam dovolj.

  10. #180

    Privzeto

    No alojz 1, sedaj se pa delaš prav NEVEDNEGA (bi lahko uporabil tudi hujši izraz ), v prijavi legla je spodaj v vrstici najprej: tetovirna številka in vedno je s strani KZS tudi vpisana, drugi stolpec je ime psa in tretji stolpec: barva - torej ne zopet zavajat.
    Ti pa tu omenjaš formular o Lastništvu psa, tudi tu je v spodnjem okvirčku prostor za odtis tet.številke.
    Anonimnež gor ali dol, SAMO NE BLATI SODNIKOV, če pa jih že imaš namen jih imenuj konkretno in z imeni, ne kar tako počez /jaz še nobenemu nisem podaril srnjaka - ali lahko zanikaš to tudi ti, brez izmikanja s- seveda /. Glede malverzacij z čipi, no mislim da so ti stvari dokaj jasna.
    S tem prekinjam tudi to debato in lepo bi te prosil, da v bodoče, če že imaš pripombe čez sodnike, da jih predstaviš z imenom in priimkom IN NE KAR TAKO POČEZ KRITIZIRATI IN JIH blatiti.

Stran 18 od 25 PrvaPrva ... 8141516171819202122 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •