Stran 17 od 25 PrvaPrva ... 7131415161718192021 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 161 do 170 od 248

Tema: Čipiranje vs tetoviranje psov

  1. #161

    Privzeto

    Citat andrej50 je objavil: Pokaži objave
    Breza, na skupnem zboru sodnikov lovcev, je bila glavna utemeljitev za nadaljevanje tetoviranja to, da tetovirano številko v uhlju psa, lahko razbere vsak ki je pismen, zato zlahka, zastonj, preko KZS ugotovimo lastnika psa, čip pa je mogoče razbrati samo s pomočjo elektronskega čitalca, seveda s pomočjo predragih veterinarjev. To, da lovci s prvim pogledom na tetovirno št. ugotovimo čigav pes je, pa ni na zboru sodnikov nikoli in nihče utemeljeval zahteve po nadaljnem tetoviranju, zato predvidevam, da se poskušaš iz lovcev kinologov malce ponorčevati.
    No, ja...zelo naivno rečeno. Na KZS je vse zastonj, pri veterinarju se pa vse plača. In morda ti bo kdo, ki tega ni preizkusil sam, celo verjel.

    Na KZS so evidence o lastništvih pomankljive. Več kot polovica vzrediteljev ne sporoči imen novih lastnikov psov, vsaj ne za vse mladičke. Pa tudi, kadar imamo vpisano ime novega lastnika, se večinoma ne sporoča sprememb (v primeru, da so psi prodani/oddani še nekomu tretjemu).

    Pri čipu se manjkrat zgodi, da ni podatka. Ne bom rekla - nikoli, vendar v primerjavi z evidencami na KZS zanemarljivo malokrat.

    Tudi sama sem že pobirala zgubljenčke s ceste in NIKOLI nisem plačala odčitavanja ne pri veterinarju in ne v zavetišču. Tako, da prosim. Malo manj metanja peska v oči tistim, ki morda niso tega sami preizkusili.

    Razen tega je Zakon o zaščiti živali jasen. Najdbo/izgubo živali je potrebno javiti veterinarju ali v pristojno zavetišče. In ne na KZS in ne na VK.

    In glede norčevanja iz lovcev kinologov...če bi bila razlaga na skupnem zboru sodnikov takšna, kot tule trdiš, bi zagotovo nas vsaj nekaj skočilo v luft, da ne drži tole z zaračunavanjem odčitavanja. Pa se sploh ne spomnim, da bi bilo o tem govora. Lahko pa, da sem prelišala, ker sem šla vmes kar nekajkrat ven (težko je zdržat take "težke" teme, sploh če se vlečejo kot kurja čreva in se v debati nikamor ne premaknejo). Razen tega pod besedo lovci - kinologi razumem prav te, kinologe namreč. Ne pa kupčka sodnikov, ki neskončno uživajo v svoji moči in si sproti zmišljujejo sredstva za prisiljevanje/izsiljevanje. Sicer pa - prav na tem forumu je bilo prebrati, da s strani vodnikov ni slišati jamranja...večinoma skačejo v luft sodniki. In takšni, ki na račun neobdavčenih prihodkov iz kinolgije izboljšujejo svoj finančni status. Kot že tolikokrat napisano - poanta je v nadzoru in v denarju.

    Bojazen, ki se pojavlja okrog tega, da bo pač več psov necepljenih in poseldično nečipiranih, pa je (po mojem mnenju) odveč. Ker se je že lani zgodilo poznanemu vzreditelju, da je fasal inšpekcijo zaradi oddaje nečipiranih mladičev (ki so bili po predpisih tetovirani in cepljeni). In to že v času, ko je veljalo še t.i. prehodno obdobje. Tudi se zgodi vedno večkrat, da inšpektorji preverjajo podatke o vzrediteljih in leglih na KZS, ker dobivajo prijave za legla na črno in uradna legla z vsemi papirji. Nekateri pač parijo vsako gonitev in eno leglo prijavijo, drugo pač ne. Je pa res, da je bila tole zadnje do sedaj bolj praksa pri športnikih.
    Last edited by Breza; 9. January 2012 at 22:13.

  2. #162

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    Bojazen, ki se pojavlja okrog tega, da bo pač več psov necepljenih in posledično nečipiranih, pa je (po mojem mnenju) odveč. Ker se je že lani zgodilo poznanemu vzreditelju, da je ...
    Mogoče to drži za pasemske in prijavljene paritve.
    Za neprijavljene paritve in nepasemske pa sigurno ne.
    Dosedanja praksa spuščenih vaških cuckov, ki jih skrivajo po štalah v času cepljenja na vasi, se bo še bolj nadaljevala. Še tisto, kar je bilo na ketnah, bo še bolj spuščeno, da se bo lahko zanikalo lastništvo. Skleda pomij pred vrati štale z izgovorom, da je za mačke, bo edina vidna vez psa s hišo in lastnikom. In ker so sterilizacije tudi drage, bo tega vedno več.
    Bojim se, da v tem primeru bolje vidim v bodočnost kot ti, čeprav bi se raje motil.
    In ta problematika je kot veva oba presneto tesno vezana z divjadjo in zdravjem psov in ostalih živali, tudi ljudi.

    Skratka gre za odličen strel v koleno.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #163

    Privzeto

    Samovolja KZS ?
    Vzreditelji lovskih psov smo vedno bolj molzna krava KZS. Vsako leto so nova pravila, ki celo niso zapisana ampak je takšen pač njihov način dela.
    Preboleli smo čipiranje, slikanje kolkov, telesne ocene, vzrejne ocene, delovne preizkušnje, obvezne in drage registracije psarn. Sedaj grozi še obvezen DNK test.
    Kinološki referent mora priti v sedmih dneh pogledati mladiče in izpolni formular. To bi lahko naredil tudi doma, vendar jih mora prešteti. Kot, da lastnik psarne ne zna šteti. Pred oddajo jih je treba čipirati. To naredi veterinar. Nato jih pride še enkrat pogledati referent. Zakaj je to potrebno mi tudi na KZS niso znali povedati. Razen tarife, ki jo je treba vsakič plačati.
    Ta zadnji pregled je samovolja KZS. Popolnoma brez potrebe. Saj vsi v leglu dobijo rodovnik. Če kateri mladičkov odstopa od standa se ustanovi posebna komisija (zopet plačati) , ki mu odobri rodovnik. Slabo oceno ali prepoved vzreje pa dobi tako in tako kasneje.
    Hkrati pa zvem, da je kinološki sodnik (športni) ponaredil dokumente in prodal takega psa v tujino, kjer so opravili DNK test in dokazali goljufijo.
    Naj visokocenjeni sodniki uredijo svoje vrste. Ne pa, da neupravičeno služijo na račun vestnih rejcev.

  4. #164
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Delajo na tem, da ne bo mogel vsakdo vzrejat pač pa le elita. Jim že uspeva. Vse kar si navedel ima tudi negativne posledice. Marsikje bodo lovili (lovijo) brezrodovniški psi. In naj ne pozabijo, da se odpirajo meje, kjer dobiš za našo ceno 2-3 mladiča pa naj ne govorijo o kvaliteti. Vedno in povsod hočemo biti najpametnejši.....

  5. #165
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Res je Detel, bomo šli in že hodimo v tujino po pse. Edino veselja, da bi moji otroci bli priča leglu psičkov ne bomo deležni. Jih bom peljal pa v Gardaland...košta manj

    Konec koncev mi k smo blizu meje bi lahko imeli v tujini prijavljeno vzrejo in bo vse neprimerno bolj enostavno predvsem pa ceneje.

  6. #166
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Hubi, žalostno toda resnično.

  7. #167

    Privzeto

    Par let že velja čipiranje kot edino zakonsko obvezna evidenca psov. Pred kratkim so pri meni čipirali 12 mladičev. En čip je bil defekten že v škatli. Drugega sem pravkar našel v psičku. Treba ga bo odstraniti in zamenjati tudi vse nalepke. Pa slišim, da so to pojavlja tudi drugje in nisem prvi primer. Še en dokaz, da uvajamo nekaj nepopolnega in nepreizkušenega na stroške lastnikov. Čip je 30â??. Seveda pse lahko tudi tetoviramo. Za sodnike, ki nimajo čitalca. Na meji ali pri kontroli pa gledajo le čip.
    Za čipiranje niso dovolj podatki lastnika. Potreben je tudi EMŠO. Ko pa psa ni več pa stane odjava 20â??. Kmalu bo še obvezen pogreb samo, da se služi na plečih vodnikov.
    Last edited by alojz1; 31. January 2014 at 21:39.

  8. #168

    Privzeto

    Tudi meni je veterinar čipiral starejšega mladiča.
    Pred čipiranjem je čip delal počipiranju pa ne več.
    Psu je vstavil drugi čip, stari je pa ostal v psu.
    Zanimivo bi bilo videti koliko starih čipov še dela.
    Razen pri čipiranju, vsaj pri mojih psih niso nikoli več preverjali
    delovanja čipov.

  9. #169

    Privzeto

    alojz1:
    #Seveda pse lahko tudi tetoviramo. Za sodnike, ki nimajo ...#
    NI RES !!!

    Vsi lovski psi MORAJO biti tetovirani, pa ne zaradi tega, kar je zgoraj omenjeno, predvsem zaradi tega, da se lahko psa dokaj enostavno prepozna in ugotovi: pasmo, lastnika, prepreči malverzacije /tudi mrvim psom so že izrezovali čipe in jih vstavljali - novim čistopasemskim/,...
    No VELIKI strokovnjaki in ljubitelji psov, zadnji čas je že, da začnete spoštovati sklepe naših najvišjih strokovnih organov KZS-a.
    Pa saj ni vse v denarju, tudi mladi vodniki bodo veseli, če bodo dejanski dobili tistega psa /rodovnik na katerem so vpisani podatki prednikov/, ki se bodo ujemali in bodo istovetni.

  10. #170

    Privzeto

    Kdor bo kupil dvomesečnega psa, čip pa bo od osemletnega druge pasme si psa sploh ne zasluži. V računalniški evidenci je poleg čipa tudi EMŠO lastnika in vsi ostali podatki. Ne znam si predstavljati kako bi do zamenjave sploh lahko prišlo.
    Mladič dobi čip. Koda (nalepka) je tudi na obvestilu o lastništvu, ki je podlaga za vpis v rodovnik. Zamenjava je nemogoča.

Stran 17 od 25 PrvaPrva ... 7131415161718192021 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •