Stran 4 od 15 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 144

Tema: Pridobitev orožnega lista

  1. #31

    Thumbs up

    Citat MilanK je objavil: Pokaži objave
    Športno orožje opredeljuje Pravilnik za izvajanje zakona o orožju (Ur. l. RS, št. 40/2005) v 4. členu. Po tej določbi se za športno orožje iz tretjega odstavka 5. člena ZOor šteje kratkocevno in dolgocevno orožje, ki ga strelska športna društva, registrirana pri nacionalni panožni športni zvezi in druge sorodne organizacije v skladu s svojimi temeljnimi in drugimi akti uporabljajo za strelsko športno dejavnost (rekreacija, treningi in tekmovanja doma in v tujini). Drugi odstavek tega člena pravilnika pa določa različne vrste in kalibre športnega orožja.
    Strelsko športno društvo ali druga sorodna organizacija izda svojemu članu potrdilo za pridobitev dovoljenja za nabavo orožja v smislu tretje alineje prvega odstavka 17. člena zakona. Za pridobitev orožnega lista pa mora posameznik predložiti tudi potrdilo športne panožne zveze iz katerega je razvidno, da tekmuje s takšno vrsto orožja v uradnih tekmovalnih sistemih panožnih športnih zvez doma ali v tujini. Članu strelskega društva, ki ne tekmuje v uradnih tekmovalnih sistemih, pa se lahko izda dovoljenje za posest športnega orožja (3. odstavek 4. člena Pravilnika).
    thx

    primož bereš?

  2. #32

    Privzeto

    Ja ja normalno da berem :icon_:

  3. #33

    Privzeto

    Da ne odpiram nove teme, me zanima kdo je zadolžen, da opravi pregled orožne listine na terenu.Ker nekateri lovci nimajo pravih orožnih listin.Uporabljajo orožne listine za posest.Vem, da je zadolžena policija, me pa zanima ali je tudi čuvaj,oziroma kdo v ld in ali je ld dolžna podati prijavo.
    lp

  4. #34
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Kdor nima veljavnega lovskega orožnega lista in veljavne lovske izkaznice nima kaj početi sam v lovišču. Lovski čuvaj ima pravico preveriti listine in je dolžen ukrepati,če je kaj v nasprotju z zakonom. Orožje ki je last na posestnem listu upisanega ni lovski orožni list.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Veper, lovski čuvaj nima nič z orožnim listom.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #36
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Mugo bi prosim pojasnil tvojo trditev kajti tale je pa skregana z logiko
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    Da ne odpiram nove teme, me zanima kdo je zadolžen, da opravi pregled orožne listine na terenu.Ker nekateri lovci nimajo pravih orožnih listin.Uporabljajo orožne listine za posest.Vem, da je zadolžena policija, me pa zanima ali je tudi čuvaj,oziroma kdo v ld in ali je ld dolžna podati prijavo.
    lp
    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Veper, lovski čuvaj nima nič z orožnim listom.
    Razen z lastnim.

    Zgoraj navedeno ravnanje je kršitev ZOR-o, lč pa je uradna oseba s podlago v ZDLov-1.

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Mugo bi prosim pojasnil tvojo trditev kajti tale je pa skregana z logiko
    Najprej da ne bo nesporazumov, ti povem, da imam tudi sam izpit za čuvaja, opravljen po sedanji zakonodaji.

    Lovski čuvaj nima previce nadzirati določil zakona o orožju. Njegova pristojnost je nadziranje določil zakona o divjadi in lovstvu in še nekaj določil iz naravovarstvene zakonodaje.
    Lovski čuvaj ni gozdni šerif.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #39

    Privzeto

    Veper, že nekaj časa obstaja posestni list - lov, ki ga lahko dobimo tudi mi, ki nismo lovci in nimamo lovskega izpita. Med drugim, ta orožna listina dovoljuje prenašanje orožja. Kje ga bo lastnik prenašal, pa je njegova stvar in odgovornost, s katero lovski čuvaj nima nič - moje skromno mnenje.

  10. #40
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Veper, lovski čuvaj nima nič z orožnim listom.
    po mojem tudi ne, samo lovsko izkaznico lahko preverja, a ni tako?
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

Stran 4 od 15 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •