Stran 14 od 15 PrvaPrva ... 4101112131415 ZadnjiZadnji
Rezultati 131 do 140 od 144

Tema: Pridobitev orožnega lista

  1. #131
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Brežice
    Prispevki
    119

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Lahko pridobi OL šport ali dovoljenje za posest orožja.

    V prvem primeru izkazuje upravičen razlog z potrdilom o članstvu v strelskem klubu, v drugem pa s potrdilom o podaritvi orožja.

    V obeh primerih mora izpolnjevati vse ostale pogoje, ki so potrebni za pridobitev orožne listine.

    1. da je dopolnil 18 let;

    2. da ni zadržkov javnega reda;

    3. da je zanesljiv;

    4. da ima opravljen zdravniški pregled;

    5. da je opravil preizkus znanja o ravnanju z orožjem

    6. da ni uveljavil pravice do ugovora vesti, oz je ugovor prekllical
    Torej če se odloči pridobiti orožni list za posest, izpolnjuje pogoje 1-3 in 6, zdravniški pregled bo opravil, kaj pa preizkus o ravnanju z orožjem. Kje se to opravi?

  2. #132
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Poišče pooblaščenega koncesionarja, ki je najbližje naslovu stalnega prebivališča.

    - Varnost MB
    - strelski klubi, ki so pridobili koncesijo, itd.....

    Povpraša naj na UE, ne poznam nobenega v Posavju.

  3. #133

    Privzeto

    Sem pripravnik v LD, narejeno imam varno rokavnje z orožjem, imam potrdilo o nekaznovanosti ter prijavil sem se na zdravniški pregled, nekaj pa sem slišal, da je potrebno narediti še neke psihoteste za pridobitev orožnega lista? kdo kaj več ve?

  4. #134

    Privzeto

    Brez skrbi, to bos opravil v okviru zdravniškega pregleda..

  5. #135
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Tuhinjska dolina
    Prispevki
    231

    Privzeto

    Mislim da to ne spada v to temo pa mislim da vseeno bom tukaj vprašal. Zadnje dni sem na lovu izgubil orožni list ker sem ga imel v jakni in jakno obešeno čez nahrbtnik pa je bila zadrga odprta in mi je padel ven, sedaj pa ga ne najdem nikjer in sem že vse prehodil kjer sem "jagal". A sedaj naj grem na UE in zaprosim za nov orožni list, ali naj najprej tega odjavim? Hvala za odgovor.
    7×64; 8×57JS; 308WIN; 22TOZ

  6. #136
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

  7. #137
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Tuhinjska dolina
    Prispevki
    231

    Privzeto

    Hvala
    7×64; 8×57JS; 308WIN; 22TOZ

  8. #138

    Privzeto

    Ali mogoče kdo ve, če ima orožni list, ki je bil izdan osebi, ki je opravila pripravništvo in je tik pred glavnim lovskim izpitom zapustila lovstvo, še vedno kakšno veljavo? To je bilo okrog leta 1980, na orožnem listu ni točnega datuma izdaje kot tudi nikjer ne piše do kdaj naj bi orožni list veljal.

    Stvar je namreč v tem, da se je sedaj ta oseba ponovno včlanila v lovske vrste in je v dvomih, ali ima ta 30 let star orožni list kakšno veljavo, ali pa je potrebno iti skozi postopek pridobitve OL kakršen je sedaj?

  9. #139

    Privzeto

    Citat Falco je objavil: Pokaži objave
    Ali mogoče kdo ve, če ima orožni list, ki je bil izdan osebi, ki je opravila pripravništvo in je tik pred glavnim lovskim izpitom zapustila lovstvo, še vedno kakšno veljavo? To je bilo okrog leta 1980, na orožnem listu ni točnega datuma izdaje kot tudi nikjer ne piše do kdaj naj bi orožni list veljal.

    Stvar je namreč v tem, da se je sedaj ta oseba ponovno včlanila v lovske vrste in je v dvomih, ali ima ta 30 let star orožni list kakšno veljavo, ali pa je potrebno iti skozi postopek pridobitve OL kakršen je sedaj?
    Zakon o orožju je v prehodnih in končnih določbah z določbo 84 čl. določil rok za zamenjavo listin za posest in nošenja orožja in pridobitev orožnih listin. Imetniki listin za posest ali nošenje orožje, izdanih na podlagi zakona o orožju, Ur. l. SRS, št. 17/81 in 44/90, so bili dolžni v roku dveh let po uveljaviti tega zakona zamenjati te stare listine za ustrezno orožno listino po tem novem zakonu o orožju.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  10. #140

    Privzeto

    Hvala za hiter odgovor MilanK. Če prav razumem, si s starim OL torej ne more pomagati nič.

Stran 14 od 15 PrvaPrva ... 4101112131415 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •