Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 38

Tema: Zeiss Victory

  1. #21

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Itak, da se splača samo moraš imeti 4jurje.

    Sam sem imel različne Swarovce.. Nove, Habichte, Pv-je, PvI-je, PvI-2je, In z6i-je in se v nobene nič ne masti in ne praši.
    Prav tako sem večkrat jagal z Zeissi in tudi ni bilo nobenih problemov.

    Sako pa je tudi Ok, vzameš montažo optilock ali eaw in paziš da ne pride previsoko, tj, da je med cevjo in najnižjo točko daljnogleda čimamnj prostora.
    Verjamem da ni bilo problema, saj si ga glede na ceno in ime ne smejo dovoliti! Samo sem omenil ta primer ker se je zgodil enemu kolegu,in zato kr za zeissa še nisem zesledil česa podobnega. Ta kolega je optiko dal na reklamacijo in v roku meseca dobil novo, in do sedaj še ni imel nobenega problema!

  2. #22
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Tudi najboljšim se marsikaj lahko zgodi, ampak ravno na reklamacijah se potem vidi razlika med znamkami in kvazi znamkami. Drugače pa, če se človek drži pravila, da bi naj optika stala nekje približno toliko kot puška (ali več) potem običajno ni razočaranja.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  3. #23

    Privzeto

    Tega še sicer nišem slišal ampak bi se pa strinjal s tem!

  4. #24

    Privzeto

    Namerilni križ se pri Zeiss Varipoint nahaja v prvi goriščni ravnini in je zato optimalen za lov v mraku, saj je takrat bolj viden oziroma si lahko uporabnik nastavi povačevo pri kateri je križ ravno prav velik (s spreminjanjem povečave se velikost križa spreminja).

    Redeča pika pa je nameščena v drugi goriščni ravnini in je zato pri majhnih povečavah velika in omogoča lažje hitro namerjanje. Hkrati je pri visokih povečavah majhna glede na tarčo in ne pokrije preveč.

    A mi lahko to mal pojasnete?

  5. #25

    Privzeto

    Pa še eno vprašanje, na strelnem daljnogledu Zeiss victory varipoint pika skoz gori ali se da izključit in prižgat po potrebi?

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat kopitar je objavil: Pokaži objave
    Pa še eno vprašanje, na strelnem daljnogledu Zeiss victory varipoint pika skoz gori ali se da izključit in prižgat po potrebi?
    Citat kopitar je objavil: Pokaži objave
    Namerilni križ se pri Zeiss Varipoint nahaja v prvi goriščni ravnini in je zato optimalen za lov v mraku, saj je takrat bolj viden oziroma si lahko uporabnik nastavi povačevo pri kateri je križ ravno prav velik (s spreminjanjem povečave se velikost križa spreminja).

    Redeča pika pa je nameščena v drugi goriščni ravnini in je zato pri majhnih povečavah velika in omogoča lažje hitro namerjanje. Hkrati je pri visokih povečavah majhna glede na tarčo in ne pokrije preveč.

    A mi lahko to mal pojasnete?
    Glej fante,

    zdaj že malo neumna vprašanja postavljaš, rajši si kupi za 4jurje kurilnega olja kot pa zeiss Victory Varipoint in dvogled Zeiss.
    Te bo vsaj toplo.
    Last edited by muzikant; 1. July 2011 at 11:36.

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto



    joj ste fanta čisto zmedli - kopitar oglej si spodnjo sliko (je sicer od Docterja ma nima veze) - kot ti je OT povedal je križ v prvi ravnini (velikost se s povečavo - jelenom - spreminja), pika pa je v drugi ravnini in je konstantne (vedno enake) velikosti ne glede na povečavo:

    Last edited by miš93; 1. July 2011 at 12:29.

  8. #28

    Privzeto

    Miš93 hvala za pojasnilo!!!!
    Muzikant ne vem zakaj te moti kolko kaj stane, mislim da si ti zapravil že mal več kot bom jst sedaj:icon_:, pa brez zamere!

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat kopitar je objavil: Pokaži objave
    Miš93 hvala za pojasnilo!!!!
    Muzikant ne vem zakaj te moti kolko kaj stane, mislim da si ti zapravil že mal več kot bom jst sedaj:icon_:, pa brez zamere!
    Prav nič me ne moti, koliko kaj stane, prav privoščim ti da bi imel najboljšo opremo.
    Moti pa me, da si ne vzameš vsaj toliko časa, da bi pozorno prebral vse poste. Imam občutek, da zajebavaš.
    Na podalgi česa pa si odločil za vso to najboljšo opremo, če takih osnovnih stvari ne poznaš.
    To je tako, kot če bi imel avto z 5 brzinami, pa ne bi znal menjati v 4 in 5.

  10. #30

    Privzeto

    Odločil sem se za te stvari zato, ker neštetokrat sem v življenju že imel izkušnje da sem šparal na nečem kar se je čez čas pokazalo da je bila slaba odločitev!!!!
    Berem fourm (poste) koliko imam čas, zato sem pa odprl to temo da ne rabim iskat po celotnem forumu.

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •