Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 38

Tema: Zeiss Victory

  1. #11
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Citat kopitar je objavil: Pokaži objave
    Hvala za pojasnilo!
    To bom imel samo za lov, na tarče bom streljal tu pa tam! Pa vaše mnenje kater strelni daljnogled je bolši prej omenjeni Zeiss ali Swarovski habitc PV-N 3-12x50, glede na mehanizem, čistočo leč in garancijo na izdelek?
    V tem primeru je Zeiss po mojem mnenju boljši, saj Habicht serije ne proizvajajo več (sedaj ga je nadomestil Z4 v istih povečavah). Predvsem pa ima Varipoint mnogo boljšo osvetljeno piko, ki se ne nahaja v isti ravnini kot križ.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  2. #12

    Privzeto

    Pa vaše mnenje kater strelni daljnogled je bolši prej omenjeni Zeiss ali Swarovski habitc PV-N 3-12x50, glede na mehanizem, čistočo leč in garancijo na izdelek?

  3. #13

    Privzeto

    Kako to misliš da se ne nahaja v isti ravnini kot križ?

  4. #14
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Namerilni križ se pri Zeiss Varipoint nahaja v prvi goriščni ravnini in je zato optimalen za lov v mraku, saj je takrat bolj viden oziroma si lahko uporabnik nastavi povačevo pri kateri je križ ravno prav velik (s spreminjanjem povečave se velikost križa spreminja).

    Redeča pika pa je nameščena v drugi goriščni ravnini in je zato pri majhnih povečavah velika in omogoča lažje hitro namerjanje. Hkrati je pri visokih povečavah majhna glede na tarčo in ne pokrije preveč.

    Za lovsko uporabo je ta razporeditev (križ v prvi ravnini, pika v drugi goriščni ravnini) najbolj optimalna.

    Med zgoraj naštetima je po mojem mnenju Zeiss boljši praktično v vseh pogledih, je pa treba upoštevati da je tudi novejši in dražji.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat kopitar je objavil: Pokaži objave
    Pa vaše mnenje kater strelni daljnogled je bolši prej omenjeni Zeiss ali Swarovski habitc PV-N 3-12x50, glede na mehanizem, čistočo leč in garancijo na izdelek?
    Verjetno misliš na Sw HabichtPV-N, ki se več ne proizvaja, mogoče pa dobiš še kje kašo staro zalogo. Ima pa 30 let garancije na daljnogled in 2 leti na BE.
    Zeiss pa 10 let na komplet.

    Ne vem pa kaj misliš z čistočo leč in mehanizmom ??

    Kolko pa kaj misliš plačat za vso to strašno mašinerijo in na kaki puški montirati. ?

  6. #16

    Privzeto

    Z čistočo leč mislim to da se nebi začel prah nabirati na lečah z notranje strani ali pa se leče začele mastiti ker je tesnilo spustilo, to poznam primer za swarovski.
    Veliko € tole stane, ampak si kupujem tole sedaj za naslednjih 10-15 let in mislim da na dolgoročno se bolj splača odštet veliko pa imaš kvaliteto, kot pa vsakih par let kupit neki novga, ker je staro crknalo! Mislim montirat na sako 85 bavarian!

  7. #17
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Nameravam kupiti novo puško in sem v neki trgovini zasledil komplet puška + daljnogled ZEISS CLASSIC DIAVARI, 3-12x56 T, Abs. 60. Zanima me vaše mnenje o omenjenem daljnogledu.
    Trotovšek

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat kopitar je objavil: Pokaži objave
    Z čistočo leč mislim to da se nebi začel prah nabirati na lečah z notranje strani ali pa se leče začele mastiti ker je tesnilo spustilo, to poznam primer za swarovski.
    Veliko € tole stane, ampak si kupujem tole sedaj za naslednjih 10-15 let in mislim da na dolgoročno se bolj splača odštet veliko pa imaš kvaliteto, kot pa vsakih par let kupit neki novga, ker je staro crknalo! Mislim montirat na sako 85 bavarian!
    Itak, da se splača samo moraš imeti 4jurje.

    Sam sem imel različne Swarovce.. Nove, Habichte, Pv-je, PvI-je, PvI-2je, In z6i-je in se v nobene nič ne masti in ne praši.
    Prav tako sem večkrat jagal z Zeissi in tudi ni bilo nobenih problemov.

    Sako pa je tudi Ok, vzameš montažo optilock ali eaw in paziš da ne pride previsoko, tj, da je med cevjo in najnižjo točko daljnogleda čimamnj prostora.

  9. #19
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Citat Trotovšek Tomaž je objavil: Pokaži objave
    Nameravam kupiti novo puško in sem v neki trgovini zasledil komplet puška + daljnogled ZEISS CLASSIC DIAVARI, 3-12x56 T, Abs. 60. Zanima me vaše mnenje o omenjenem daljnogledu.
    Classic serija sicer ni slaba, ampak se splača malo doplačat in pri Zeissu vzet Victory (ali Diavari ali Varipoint).
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  10. #20

    Privzeto

    Citat kopitar je objavil: Pokaži objave
    Z čistočo leč mislim to da se nebi začel prah nabirati na lečah z notranje strani ali pa se leče začele mastiti ker je tesnilo spustilo, to poznam primer za swarovski.
    Veliko € tole stane, ampak si kupujem tole sedaj za naslednjih 10-15 let in mislim da na dolgoročno se bolj splača odštet veliko pa imaš kvaliteto, kot pa vsakih par let kupit neki novga, ker je staro crknalo! Mislim montirat na sako 85 bavarian!
    Cenim take ljudi, ki so takega mnenja.
    Res je sedaj malo drago, ampak boš imel 15 ali pa še več let
    dobro optiko in boš zmerom zadovoljen, kolikor boš storil drugače pa boš v tem času zapravil ravno toliko ali pa še več plus tega še veliko dela in slabe volje, na koncu pa fukn... vse stran pa si nabavil omenjeno optiko.

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •