Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Borelija

  1. #1

    Privzeto Borelija

    Živjo!

    Zadnjič je tekla razprava o cepljenju proti KME, pa recimo še nekaj o drugi bolezni, ki jo prenašajo klopi in glede na to, da sem sam danes izvedel, da imam borelijo...
    Ali je po vaših izkušnjah res tako velika okuženost klopov dejansko v naravi, kot mi je dejala zdravnica. Po njenih izjavah je vsak drugi klop že okužen z eno izmed vrst borelioze.
    Sam nisem imel več kot 20 let nobenih okužb s klopi, pa jih imam vsako leto res veliko klopov!

    Ali imate tudi forumaši tako pogosto omenjene okužbe oziroma težave z borelijo?

  2. #2

    Privzeto

    Jaz osebno še nisem imel nobeno težavo v zvezi z klopom in borelijo in upam da je ne bom imel. Drugo leto se grem obvezno cepit.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  3. #3
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Mislim, da je samo eno območje v SLO, kjer je okuženost klopov skoraj 50%, sicer pa ni tako velika ta številka. Upam, da se čimprej pozdraviš, ker čene so same sitnosti.

    ben1, a čakaš, da se cepivo malo "umedi" :icon_:

  4. #4

    Privzeto

    Imel sem jo dve leti nazaj, potem dobil dobro dozo antibiotikov, pa se je poštimalo.

  5. #5

    Privzeto

    Imela dvakrat, do 17. leta življenja. Že kar nekaj let je tega.
    Ni bilo ravno prijetno in na žalost so antibiotiki dolgo potrebovali, da so prijeli oz. so morali povečati in podaljšati dozo. Dokončno smo rešili s homeopatijo.

    Proti meningitisu sem se pa cepila.

  6. #6

    Privzeto

    Skoraj 80% Slovencev je že imelo kdaj okužbo z borelijo, ki pa je lahko potekala brez kliničnih znakov. Tudi sam sem si dal preveriti protitelesa in ugotovil, da sem jo že prebolel, ne da bi vedel kdaj.

  7. #7

    Privzeto

    Na žalost tudi jaz poznam osebo, ki ni imela nobenih znakov bolezni, dokler ni prišlo do uničenja živčevja in ohromelosti. Samo občasni glavoboli, ki pa so tako in tako precej pogosti in nekako niso pomislili na klopne bolezni.
    Potem so sicer intenzivno zdravili, ampak je gospod ostal hrom od pasu navzdol.

    Menda naj bi tudi komarji prenašali borelijo.
    To so domnevali že pri moji prvi okužbi.

    Pri psih menda že težko najdeš takšnega, ki nima borelije, erlihije oz. je ni nekoč prebolel.

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Protitelesa se najde tudi pri ljudeh, ki naj nebi nikoli imeli klopa.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •