Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 58

Tema: Poslovnik lovske družine

  1. #1

    Privzeto Poslovnik lovske družine

    V naši LD moramo sestaviti nov poslovnik, kajti stari izhaja še iz časa rajnke države. Ker si s starim nimamo kaj dosti pomagati, me zanima, če se da kje dobiti osnutek sodobnega poslovnika.

  2. #2

    Privzeto

    Citat Otmar je objavil: Pokaži objave
    V naši LD moramo sestaviti nov poslovnik, kajti stari izhaja še iz časa rajnke države. Ker si s starim nimamo kaj dosti pomagati, me zanima, če se da kje dobiti osnutek sodobnega poslovnika.
    Po vsej verjetnosti boste uporabili zmazek, ki ga LZS objavlja na svoji spletni strani. In če ga boste, si boste krivi sami.
    Priporočam pošten premislek!

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    sz gorenjska
    Prispevki
    111

    Privzeto

    Zanima me,če UO lahko spreminja pogoje o lovu na določeno divjad brez spremembe poslovnika?
    Hvala za odgovore

  4. #4

    Privzeto

    Citat rutarjan je objavil: Pokaži objave
    Zanima me,če UO lahko spreminja pogoje o lovu na določeno divjad brez spremembe poslovnika?
    Hvala za odgovore
    Če plana drugače ni mogoče izpolniti kot z sprejemom ukrepov za njegovo izpolnitev, potem UO pač ne preostane nič drugega kot da take ukrepe sprejme. Notranje omejnitve se namreč ne upoštevajo oz. ne smejo vplivati na neizpolnitev plana. UO ne more spremeniti poslovnika, če tega sprejme OZ, lahko pa sprejme ukrepe za izpolnitev plana odstrela. Sicer pa naloge in pristojnosti UO določajo Pravila, lahko še tudi Poslovnik. Če plan ni izpolnjen, potem sledi kazen. Če UO ne bi sprejel ukrepov, potem bi slednji bil tudi odgovoren za posledice neizpolnitve plana. Ukrepe, ki jih organi sprejmejo je treba vedno presojati z vidika ali so v korist LD, ali v njeno škodo.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Zanima me če imate kje v kakšni LD "predsedniški" sistem vodenja LD in kako se vam to obnese. Je boljši "mandatarski" ali "predsedniški" vaša mnenja in izkušnje. Če kdo ima mogoče pravila svoje LD (predsedniški sistem) bi prosil če mi jih lahko posreduje na ZS.

    Hvala
    I nikome ništa!

  6. #6

    Privzeto

    V čem je razlika med tema dvema sistemoma? Mandatar je izvoljeni starešina, za dvotirni način vodenja LD pa slišim prvič.

  7. #7

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    V čem je razlika med tema dvema sistemoma? Mandatar je izvoljeni starešina, za dvotirni način vodenja LD pa slišim prvič.
    V večini LD bi najraje vsak lovec po svoje vodil politiko LD - tako kot bi mu trenutno odgovarjalo.

    Mandatarski sistem ima dobre in slabe strani. Dobra stran je v tem, da lahko starešina (predsednik UO) zamenjuje člane UO, če ne delajo, niso poslušni itd.
    Mi še vedno volimo starešino in člane UO, tako, da člani UO LD niso "enako misleči" in "enako delujoči".

  8. #8

    Privzeto

    [QUOTE=pranger

    Mandatarski sistem ima dobre in slabe strani. Dobra stran je v tem, da lahko starešina (predsednik UO) zamenjuje člane UO, če ne delajo, niso poslušni itd.
    ________________

    Prav milo prosim poučene, da me nevedneža kot sem, podučijo v katerem ustavnem ali zakonskem pravnem viru najdem podlago za uvedbo t.i. "mandatarskega sistema" po katerem se na občnem zboru na volitvh izvoli le staršina ( predsednik ) ostale člane pa pa po svoji prosti presoji imenuje in zamenjuje kar ta izvoljeni starešina ( mandatar ) oziroma predsednik???????????

    Hvala za vaš trud in čas, ki ga boste porabili, da me podučite in tako zapolnite ogromno vrzel v mojem očitnem neznanju in nepoznavanju pravnih norm, ki urejajo funkcioniranje društvenih organizacij!!!!

    Imelo me je že, da to vprašanje sprožim pred pristojnim državnim organom in bom sedaj še počakal, da morebiti tukaj dobim ustrezna strokovno pravna pojasnila. In dobro bi bilo, da mi ob tem še malo pojasnite kako je v tem primeru z legalnostjo in tudi legitimnostjo sprejetih odločitev takšnega organa ter morebitno pravno in materialno odgovornostjo za posledice sprejetih odločitev.

    Odgovorno v LD imate tako torej le eno izvoljeno osebo - starešino, vsi drugi, ki tvorijo tako imenovani " Upravni odbor ??!! ", pa so v resnici le njegovi svetovalci ali morebiti še tehnično organizacijski pomočniki in popolnoma ni? drugega in za svoje odločitve pred nikomer pravno in ne materialno ne prevzemajo prav nobene odgovornosti.

    Verjamem, da boste z levo roko ovrgli vse moje dileme in odpravili vse dvome in mi strokovno odgovorili na moja vprašanja, ki se mi pri tem zastavljajo.

    Če me ne boste uspeli prepričati, pa bi znala letošnja jesen biti še prav zanimiva, ko bo o tem nekaj povedal pristojen strokovni državni organ.
    Last edited by Sraka; 18. July 2012 at 21:36.

  9. #9

    Privzeto

    Sraka, nedvomno imaš prav, tudi ostali člani UO morajo biti izvoljeni. V večini LD, kjer imajo uveljavljen mandatarski sistem je praksa ta, da si izvoljeni starešina izbere ekipo sodelavcev, ki jo potrdi še občni zbor, običajno na izrednem občnem zboru mesec ali dva po volilnem občnem zboru.
    O prednostih in slabostih takega sistema pa mogoče v nadaljevanju te debate.

  10. #10

    Privzeto

    Dragi kolega Tica nihče ničesar ne "potrjuje", temveč mora biti celoten Upravni odbor izvoljen na volilnem občnem zboru skupaj s svojim predsednikom - dotedanjim mandatarjem.

    Ko bom imel nekaj več časa, bom pripravil daljši prispevek o tem vprašanju, kot skrajšan izvleček iz materiala, ki ga imam pripravljenega za uvedbo postopka pred pristojnim državnim organom.

    Vsem, ki ste bili v takšnih LD disciplinsko kaznovani, pa že sedaj toplo priporočam, da na to stanje v vaši LD opozorite vašega odvetnika, ki bo vedel to prav uporabiti v vašo korist.

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •