Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Rezultati 51 do 58 od 58

Tema: Poslovnik lovske družine

  1. #51

    Privzeto

    No, sedaj pa še ena kost.
    Koliko tistega dela, s katerim običajno težijo zagnani revirni je sploh potrebnega za uzvajanje lova? Vemo, da v 90% LDjev, je 90% dela ravno postavljanje visokih prež ali dela pri lovskih kočah - palačah. Torej za komotnost jagrskih riti.
    Jaz brez teh dveh zadev čisto komot in najraje jagam.
    Za lov ne potrebujem niti hišic na kolih, niti hiš za fešte.

    Kar se tiče ostalega dela, ki je res v korist divjadi, vemo, da ga je najmanj opravljenega od tega pa ogromno samo prikazanega.

    LD jem, ki so izjema, pa vsa čast.
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #52

    Privzeto

    Sršen, to je pa zelo odvisno od same LD. Pri nas vzdržujemo ogromno jas, ki bi se drugače zarastle, kar je neposredno koristno tudi za divjad. Za lov vzdržujemo steze, brez katerih bi bila nekatera območja praktično nedostopna. Brez prež pa bi bil odstrel ponekod zelo otežkočen oziroma omogočajo bistveno zanesljivejše strele ter boljše pogoje za ocenjevanje divjadi.

    Delo na lovskem domu pa opravimo večinoma izven obveznih ur, ki so določene seveda vnaprej, te pa postorimo bolj sproti, ko se pokaže potreba.
    Moram pa pohvalit svojo LD glede dela v lovišču: delo se vedno opravi do datuma in dobro. Če ne kdo nebi opravljal dela, bi ga ostali gledali tako postrani, da se nebi več upal pokazat v družbi.

  3. #53

    Privzeto

    Pa da še jaz opišem našo prakso, prav tako imamo upeljane točke in določen minimum, ki je pogoj za odstrel srnjaka 2+ v sprostitvi, odstrel divjega prašiča in gamsa. Kako do teh točk prideš je pa več možnosti, saj se točkujejo delovne ure, udeležbe na sestankih, strelskih tekmah v sosednjih LD... prav tako pa se točkuje tudi odstrel ne trofejne divjadi in male divjadi. Na koncu se vse skupaj sešteje, tisti ki zberejo največ točk dobijo dovolilnice za odstrel srnjaka 2+, nekaj srnjakov se planira za povoz, nekaj za goste in nekaj za starejše nad 65 let. Še vedno je ostal kakšen srnjak po sprostitvi, ki ga lahko uplenijo tudi tisti manj aktivni, ki pa so dosegli minimum. Ker pa se je dogajalo, da so najbolj zagnani bili iz leta v leto isti, imamo narejeno tako, da tisti, ki ne dosežejo dovolj točk za dovolilnico, se jim te točke prenesejo v naslednjo in tako pridejo na vrsto vsako drugo leto za divililnico. In za enkrat nam na ta način zadeva teče v redu.

  4. #54

    Privzeto

    daco
    Ker pa se je dogajalo, da so najbolj zagnani bili iz leta v leto isti, imamo narejeno tako, da tisti, ki ne dosežejo dovolj točk za dovolilnico, se jim te točke prenesejo v naslednjo in tako pridejo na vrsto vsako drugo leto za divililnico. In za enkrat nam na ta način zadeva teče v redu.[/QUOTE]

    Mi je zanimivo to. A se ostalim, ki ste uplenili srnjaka 2+ izbrišete točke in začne potem iz 0 ali jih tudi del prenesete naprej?

    Kar se pa tiče plačevanje ur je pa mim.....

  5. #55

    Privzeto

    Citat Legvan je objavil: Pokaži objave
    daco
    ... Kar se pa tiče plačevanje ur je pa mim.....
    Maš res. A ker je tudi razmišljanje nekater vodstev mim, sodelovanje ostalih članov pri soupravljanju družine pa dostikrat še bolj mim, se mi vedno bolj dozdeva, da se bo zadeva na koncu sprevrgla v plačevanje delovnih ur in najemanje zunanjih delavcev za nizko ceno.
    Po eni strani bi bila enakopravnost na položnici z nekaj višjo članarino še najbolj pravična, lovci pa bi lovili in ne se igrali kmete in gozdarje.
    Posebnega odpora med članstvom v tem primeru po mojem ne bo, bo pa med tistimi kvazi šefi raznih rajonov, ki bodo tako izgubili oblast nad svojim članstvom in ker je taki običajno tudi doma in v službi nimajo, bodo zaradi duševnih stisk dotičnih zaslužili še psihiatri ali pa oštirji.

    Malo za hec, še več pa za res.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #56

    Privzeto

    Citat Legvan je objavil: Pokaži objave

    Mi je zanimivo to. A se ostalim, ki ste uplenili srnjaka 2+ izbrišete točke in začne potem iz 0 ali jih tudi del prenesete naprej?
    Vsem, ki dobijo dovolilnico gredo točke na 0. Če je ne iskoristi si je sam kriv.

  7. #57
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Po eni strani bi bila enakopravnost na položnici z nekaj višjo članarino še najbolj pravična, lovci pa bi lovili in ne se igrali kmete in gozdarje.
    .
    Slabo poznaš ti psihološki profil povprečnega člana LD. Samo da ne bo treba plačat več, pa ti bodo požegnali kar hočeš. Rajši prodajo ves odstrel gostom, lovsko kočo pa še kako prežo zraven, samo da nebi blo treba kaj več plačat. Videno že parkrat v domači LD.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #58

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Slabo poznaš ti psihološki profil povprečnega člana LD. ...
    Očitno. Sem na svoji koži že nekajkrat občutil.

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    ... Samo da ne bo treba plačat več, pa ti bodo požegnali kar hočeš. ...
    Kar veliki Janez (LZS&co.) uči, tega se mali Janezek (LD in lovci) nauči. Smo to zgodbo in manipulacijo že nekajkrat doživeli.

    A mislim, da bo trend popularnosti lova med premožnimi, kar je čutiti zadnja leta, počasi prinesel spremembe v tej smeri. In ker se Lovci z doslednostjo, enakopravnostjo in pravičnostjo nismo sposobni upreti lovčkom, ki so velikokrat na funkcijah in obdržati najboljšo možno lovsko društveno enakopravno ureditev, bomo na koncu vsi pristali na denarno enakopravnost. Žal.
    Koliko sem preroški, bova pa čez leta videla.
    LP
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 6 od 6 PrvaPrva ... 23456

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •