Stran 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 85

Tema: Kersnikovo pismo javnosti

  1. #11
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Citat Trotovšek Tomaž je objavil: Pokaži objave
    Ali drži podatek o višini šlač je pravilen, ker če je to res, potem nam resnično ni pomoči....
    Mislil sem plač
    Trotovšek

  2. #12

    Privzeto

    Kersnik piše:
    "... Mitja Kersnik kot strokovni sodelavec LZS prejel 17. 622,16 EUR,
    ... Gregor Bolčina strokovni sodelavec 22. 081,11 EUR,
    ... urednik B. Leskovic 29. 875,88,
    ... tajnica LZS Karmen Koren 12. 629, 57 EUR
    bruto osebnega dohodka.

    Direktor Srečko Žerjav 54. 949, 92 EUR
    ...gen sekretar LZS Štefan Vesel 44. 902, 38 EUR
    bruto dohodka v letu 2009. "

    Poglejmo najnižjo in najvišjo;

    Karmen: 12.629,57 bruto / 12 = 1052,46 *0,66 = 694,62 € mesečno NETO!!!
    Srečko: 54.949,92 bruto / 12 = 4.579,16 * 0,66 = 3.022,24 € mesečno NETO!!!
    Meni se to sploh ne zdijo visoke plače za strokovne delavce.
    Glede na to, da Karmen gara ko črna živina in glede nato, da morajo oziroma so delavci strokovnih služb na razpolago ravno vsakemu cepcu, ki se mu zazdi skakati in onegaviti po zvezi in glede na to, da naj bi šlo za strokovni kader, so te plače razen direktorjeve kvečjemu NIZKE!
    Povprečna plača za 2009 pa je bila cca 940€ NETO!

    Je pa seveda takoj tu vprašanje, ali ti delavci, predvsem nekateri, svoje delo dobro opravljajo. In kolikor sem seznanjen, je bil ravno Kersnik tisti, pri katerem se je bilo to najbolj upravičeno vprašati.

    Žal se vse konča pri denarju in Slovenci s pregovorno folšljivostjo, še povsem lovci, ki smo cepljeni na to, na poceni finte z denarjem najlažje padajo/mo.
    Tako se najbolj na glas in predvsem pred volitvami poudarja, kako so oni predragi, mi bomo pa poceni.
    A kvaliteta ni nikoli bila poceni!!!
    In tudi ta cenenost članarin, ki jo kljub temu, da imamo praktično zastonj jago, vsi tako poudarjajo in izrabljajo, je eden od vzrokov nekvalitete slovenskega lovstva.

    Dokler bo med nami večina pasivcev, ki samo čakajo občni zbor zaradi klobase in litra in funkcionarjev, ki hodijo na seje zgolj zaradi potnih stroškov (pripeljejo pa se po štirje z enim vozilom), toliko časa bomo v najcenejšem dreku!!! Ker se tako večina naših članarin požene skozi želodec v rit, za dobro delovanje, dobre projekte pa denarja zmanjka. Kar ga ostane pa ga razgrebe peščica privilegiranih, pa s tem ne mislim na strokovne službe.

    Zato potrebujemo dobre kadre, dobro plačane in dobro nadzirane. Ko pa potem pogledam upravni in nadzorni odbor LZS in njihovo delo, se začnem pa sam sebi režat, kakšno tele sem s temi pričakovanji.

    In ravno te Kersnik očitno podpira in ne želi dodatnih sprememb, saj so tudi njega zapisale pod odvzem.

  3. #13
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Če drži podatek o višini direktorjeve plače, potem je ta glede na naloge dela in samo ažurnost občutno previsoka, plača strokovne delavke pa prenizka. Prav bi bilo, da LZS objavi dejanske plače, saj konec koncev vsi člani prispevamo v ta fond, zato imamo tudi pravico vedeti koliko nas kaj stane, ali pač ne?! Bi bilo pa primerno in prav, da do konca mandata spremenijo zakonitega zastopnika LZS...
    Trotovšek

  4. #14

    Privzeto

    Citat Trotovšek Tomaž je objavil: Pokaži objave
    Če drži podatek o višini direktorjeve plače, potem je ta glede na naloge dela in samo ažurnost občutno previsoka, plača strokovne delavke pa prenizka. Prav bi bilo, da LZS objavi dejanske plače, saj konec koncev vsi člani prispevamo v ta fond, zato imamo tudi pravico vedeti koliko nas kaj stane, ali pač ne?! Bi bilo pa primerno in prav, da do konca mandata spremenijo zakonitega zastopnika LZS...
    No, se ne strinjam s tem. Plača tudi za direktorja strokovnih služb ni previsoka. Ni pa tudi prenizka, da ne bo kdo mislil, da podpiram več.
    Nedvomno pa so prenizki rezultati dela in menda tudi način dela ni vsem najbolj po godu.
    Po mojem so se v okviru delavcev strokovnih služb odgovorni lotili napačno urejati zadeve. Čeprav napredek se mi zdi, da kar je.
    Obstaja pa vedno en problem pri teh ljudeh. Vedno se in se morajo prilagajati garnituri funkcionarjev, če hočejo obstati.
    Tako da se sedaj prav dosti ukvarjati s strokovno službo nima smisla. Kajti vir težav z njimi je v upravnem odboru LZS.

    In taisti so vir tudi tega kar omenjaš, vpisa zakonitega zastopnika LZS.
    Saj ni fora v samem vpisu pa kakšnih kolekih, temveč pogojih zanj, Pravilih LZS, ki jih veliki mojster v senci, Niko Šuštarič tako uspešno noče pripeljati v zakonito stanje.

    Tako da smo kar neka paraorganizacija. No, tega pa Kersnik, kar ne omenja, ker mu je stanje očitno ustrezalo.

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Na spisku manjka tajnica uredništva Lovec, po novem pa še nova strokovna moč v uredništvu Lovec (nova piarovka).
    Je pa res kar pravi Sršen, problem je bolj v učinkovitosti kot v višini plače. Sicer pa pazite, dejanko izplačane plače so osebni podatki (uslužbenci na LZS niso javni uslužbenci - LZS je organizacija civilne družbe) zato so ti podatki še toliko bolj varovani. Govoriti o plačah pa je itak nikoli končana zgodba, eni bi več, drugi bi naj. To je isto ko če pogldamo kakšno razliko delamo ko sami računamo ali ko moramo kaj plačati. Ko sami računamo je naše delo ful vredno in ga ni boga ki bi nas prepričal v nasprotno. Ko pa plačujemo bi pa radi ceno zbili saj nas sigurno hočejo navleči s previsoko ceno. No, nikakor nimamo iste kriterije glede na to na kateri strani smo, to si lahko prizamo.

    Še ena opomba, pri plači direktorja strokovne službe so prispevki večji kot si navedel in mu ven ne pride več kot 2200 do 2400, odvisno od olajšav. Zaradi progresivne lestvice dohodnine.

  6. #16

    Privzeto

    Citat rock&roll je objavil: Pokaži objave
    ...
    Še ena opomba, pri plači direktorja strokovne službe so prispevki večji kot si navedel in mu ven ne pride več kot 2200 do 2400, odvisno od olajšav. Zaradi progresivne lestvice dohodnine.
    Se Srečotu opravičujem.
    Sem se pa zavedal, da je verjetno tako, a ker nisem iz tega foha, sem računal na oko in pričakoval popravek. Bistvo mi je bilo poudariti, da je Kersnik navajal Bruto in da plače niso tako visoke, da bi bil potreben halo.
    Hvala!

  7. #17
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Halo morda res ni potreben, vprašanje je pa na mestu, še posebaj če se se črpajo iz denarja ki ga prispevamo vsi člani LZS, tudi takšni, ki imajo zgolj in samo zajamčen dohodek. Zato se mi zdi vprašanje na mestu.
    Trotovšek

  8. #18

    Privzeto

    Po nekaterih informacijah tudi plača nove strokovne moči nič kaj ne zaostaja za Srečkotovo, pa gospodična ima na LZS tudi možnost svojega nadaljnega strokovnega izpopolnjevanja.

    Resnično pa me kot tudi večino slovenskih lovcev zanima, kaj ti gospodje in gospa naredijo takšnega, da si takšno plačo zaslužijo. Po videnem prav ničesar?!

    Zato je zadnji čas, da kompletna garnitura iz Zupančičeve enkrat reče "bobu bob" ter se poslovi in mesta prepusti tistim, katerim je še volja da nekaj storijo za prid slovenskega lovstva ne pa le za svoj žep!

  9. #19
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Če se hočemo resno pogovarjati o plačah oz. stroških dela na LZS moramo priti do letnega blagajniškega poročila . Zato pričakujem, da ga bo nekdo prilepil. Zanimivo bo videti prihodke in odhodke . Tu mislim na stroške revije Lovec, Zlatorogova knjižnica , ... ,... ,...,..., STROŠKI DELA. Do neke mere se strinjam z R&R . Je pa vprašanje ali lovski funkcionarji res delajo za drobiž . npr . gen. sekretar LZS dobi 3.750 € bruto / mesec , kar je trikratnik povprečne slovenske plače . Poleg tega je redno zaposlen na VURS in za nameček še predsednik ene izmed ZLD. Zanimivo , ni kaj.
    In še nekaj ne razumem. LZS vse naloge kot so izobraževanje , lovske prireditve , .... prenese na ZLD ali celo na LD.
    Imam samo jaz občutek , da je v tej verigi ena organizacija povsem odveč ?
    errare humanum est - motiti se je človeško

  10. #20

    Privzeto

    Upam, da bo kmalu večini slovenskim lovcem jasno, da so OLZ (ZLD) popolnoma nepotrebne in dodaten strošek. Lovski zakon jih ne predvideva in so ostalina starega sistema in so jih pri življenju obdržala nikoli potrjena Pravila LZS. Gre za gnezdišča in napajališča stare nomenklature in predstavljajo največjo coklo pri uveljavljanju nujnih sprememb, ki bi vodile do normalne in moderne krovne zveze.

Stran 2 od 9 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •