Stran 2 od 10 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 91

Tema: Evidentiranje kandidatov za novega predsednika LZS 2011

  1. #11

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Se vidi, da so se boji že pričeli. Tudi glede na pismi Mitje Kersnika ki kroži po mailih... Marsikaj je prebrati, vendar spt enostransko... Čakamo drugo stran

    lp
    Pismi Mitje Kersnika? Tistega Kersnika, ki so ga iz strokovnih služb v rit brcnili? Tistega Kersnika, ki je ves čas jasno in dosledno izpričeval pripadnost nelovskim organizacijam, ki zasedajo nezakonito vlogo v lovski organizaciji. Če gre za tega, ni težko uganiti kam vlečejo njegove tendence. Očitno je še vedno vpleten v kravje kupčije, ki jih omenja Muzikant.
    Toliko jajc pa nima, da bi ta pisma tu objavil in bi jih vsi lovci prebrali?
    Ajaa, gre za tajne postopke in vidno samo "našim", torej tistim, ki jih je potrebno spet spraviti na oblast.
    Pričakujem le še spremembo Pravil LZS o možnosti dosmrtnega stolčkanja na funkciji.

    Ja in v to smer bo šlo spet vse tudi pri volitvah.
    In dvomim, da se bo kaj premaknilo na boljše.
    Tudi po veliki zaslugi sedanjega virtualnega predsednika Kropeta, ki ni imel jajc po mizi udariti in fosile iz ZLDjev postaviti tja, kjer jim je mesto. V vitrino, na njihova mesta pa žive ljudi voljne dela za lovce in ne le za lastne riti.

    Se Kersniku spet kolca po časih, ko je na rukaških prvenstvih nagrade pokradel?!!! Pa še kdo!
    Narod naš dokaze in pričevanja hrani!!!

    Lovski tovariši, če bomo spet dopustili prevlado ciganov, bomo še naprej imeli cigajnarijo.

    In koga naj predlagam za novega predsednika? Pojma nimam, ker so skorajda vsi pošteni lovci izgubili voljo do izgubljanja časa in živcev za take barabe in nesposobneže kot smo slovenski lovci v večini.

    Žal smo prišli tako daleč. Zaslužni si pa še kakšno medaljo pripnite!

  2. #12

    Privzeto

    Ja od tega. Ne vem to pismo sem dobil po mailu in sem bil eden od mnogih prejemnikov. Zraven piše, da ga v Lovcu niso želeli objaviti. Drugače pa sam pri vsem tem nimam najmanjše veze, niti ne poznam njega osebno (no pred 10 leti in več sva se kdaj srečala na kaki strelski tekmi a ne lovski).

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #13
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Tudi k meni je priletelo pismo ,ki ga je napisal Mitja Kersnik. Ni moj namen ,da ga komentiram, ker ozadje premalo poznam. Me pa je pritegnil zadnji odstavek, ki govori o osebnih dohodhih zaposlenih na LZS v letu 2009 . Številke pa so sledeče ( zaokrožen brutto OD ): tajnica K.Koren : 12,500 € M. Kersnik : 17,500 € ; G. Bolčina : 22,000 €; B. Leskovic 30,000 €; gen. sekretar LZS Š. Vesel 45,000 € in direktor S.Žerjav 55,000 €.
    Če k tem zneskom prištejemo še regres, povračilo prevoza na delovno mesto ,dnevnice ........... ( ob predpostavki, da so omenjeni podatki točni ) vidimo , da nas takšna vlada stane krepko preko 200.000 € na leto oz. 15 € na člana LZS.

    In , kaj za ta denar dobimo ??????
    errare humanum est - motiti se je človeško

  4. #14
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Ja od tega. Ne vem to pismo sem dobil po mailu in sem bil eden od mnogih prejemnikov. Zraven piše, da ga v Lovcu niso želeli objaviti. Drugače pa sam pri vsem tem nimam najmanjše veze, niti ne poznam njega osebno (no pred 10 leti in več sva se kdaj srečala na kaki strelski tekmi a ne lovski).

    lp

    Ganges,
    pa ni možno, da bi ga poslal tudi meni?

  5. #15

    Privzeto

    Tudi sam ga ne bom komentiral, ker ne poznam ozadij in več plati zgodbe. Za voljo mene ga komot pošljem interesentom. Kontaktni e-naslov mi pošljite na ZS.

    P.S.: Sem pa bil presenečen, da se avtor sam ni obrnil mogoče na Forum-lov, glede na to, da mu ga niso želeli (bojda) objaviti v Lovcu. Zgleda, da mu forum ni ravno merodajen.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Tudi sam ga ne bom komentiral, ker ne poznam ozadij in več plati zgodbe. Za voljo mene ga komot pošljem interesentom. Kontaktni e-naslov mi pošljite na ZS.

    P.S.: Sem pa bil presenečen, da se avtor sam ni obrnil mogoče na Forum-lov, glede na to, da mu ga niso želeli (bojda) objaviti v Lovcu. Zgleda, da mu forum ni ravno merodajen.

    lp

    Mogoče ne ve da obstaja, oz ve, da večina članov nima ravno dobrega mnenja o njegovem opusu na LZS.

    V pismu gre za pranje umazanega perila, po sporazumni prekinitvi del. razmerja, v katero je dotični pristal.
    Če ga je vse skupaj tako zelo motilo, bi si moral že zdavnaj poiskati drugo službo, saj je vedel, da kot generalni tajnik oz strokovni sodelavec kakšnega posebnega vpliva na poslovodenje ne bo imel.
    Če ima v rokah dobre argumente in dela v Sloveniji, kjer je delojemalec zelo zaščiten, bi jih moral uporabiti na sodišču ne v nekih pismih.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Pa a res nimate nobenega predloga za bodočega predsednika? Nihče še ni navedel nobenega imena, ki bi lahko prišlo v poštev.

    Saj res verjamem, da pošteni lovci nimajo interesa garati štiri leta za vbogajme, pa še vsak, ki ima pet minut časa ga lahko kritizira in pljuva po njem. Ampak vseeno, kakšni kandidati se pa ja že najdejo.

    Imena prosim.

  8. #18

    Privzeto

    Najprej, nekaj na kratko o Kersniku. Ko je še vedril na LZS ni bilo moč izvedeti kaj je pravzaprav njegovo delo, tudi njegovi šefi o tem niso vedeli nič. Da je imel močno zaslombo v nekem nevidnem fukcionarju, pa je bilo jasno že takrat. O njem pove največ kar njegova izjava, da ga za tako malo dela LZS le s težavo plača, lahko pa nedelo še podvoji. Prav, da je šel.
    O novih obrazih ali funkcionarjih po naslednjih volitvah lahko le sanjamo. Ni korektno neopravljenega dela naprtiti samo dosedanjemu predsedniku, večji del krivde nosijo večni člani UO, ki so povrhu še na čelu ZLD-jev. In tako bo ostalo tudi v tem mandatu, saj jim sedanja Pravila kandidiranje še omogočajo. Prav gotovo se bo tej druščini priključil še en šef ZLD-ja iz Koroške in z veseljem se mu bom umaknil. Naj gre ta voz do podna in potem v dreku tudi obtiči. Za vedno.
    Imen ne bom predlagal, sposobne, ki jih globoko spoštujem, ne želim spravljati v nesrečo in ob dobro ime.

  9. #19
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Tudi na samem OZ LZS je bilo postavljeno vprašanje o višini dohodkov, pa žal konkretnega odgovora nismo prejeli, zgolj to, da naj si preberemo pravilnik in nam bo vse jasno.
    Bolj kot samo pismo M. Kersnika me je zmotilo dejstvo, da se mandat sedanjemu vodstvu izteka, kot zakoniti zastopnik LZS je pa ŠE vedno vpisan bivši predsednik B.Mahne. Resnično me zanima, zakaj v vsem tem času ni bilo mogoče spremeniti zastopnika in kakšna pooblastila ima v tem primeru izvoljeni predsednik Krope, oziroma pravni zastopnik LZS Mahne.
    Trotovšek

  10. #20

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Najprej, nekaj na kratko o Kersniku. Ko je še vedril na LZS ni bilo moč izvedeti kaj je pravzaprav njegovo delo, tudi njegovi šefi o tem niso vedeli nič. Da je imel močno zaslombo v nekem nevidnem fukcionarju, pa je bilo jasno že takrat. O njem pove največ kar njegova izjava, da ga za tako malo dela LZS le s težavo plača, lahko pa nedelo še podvoji. Prav, da je šel.
    O novih obrazih ali funkcionarjih po naslednjih volitvah lahko le sanjamo. Ni korektno neopravljenega dela naprtiti samo dosedanjemu predsedniku, večji del krivde nosijo večni člani UO, ki so povrhu še na čelu ZLD-jev. In tako bo ostalo tudi v tem mandatu, saj jim sedanja Pravila kandidiranje še omogočajo. Prav gotovo se bo tej druščini priključil še en šef ZLD-ja iz Koroške in z veseljem se mu bom umaknil. Naj gre ta voz do podna in potem v dreku tudi obtiči. Za vedno.
    Imen ne bom predlagal, sposobne, ki jih globoko spoštujem, ne želim spravljati v nesrečo in ob dobro ime.
    To je to. Da LZS slabo funkcionira smo krivi dejansko sami v LD, ker kandidiramo in volimo "večne" funkcionarje. Na LZS se izvaja več ali manj politika ZLD, preko predsednikov ZLD, saj so skoraj vsi v UO LZS, mislim, da je izjema Koroška. In kaj je ZLD? Neka tvorba, ki ne bi smela "obstajati", ali pa bi lahko bila zaradi strelskih in kulturnih dejavnosti, dejansko pa vse relacije od LD do LZS potekajo preko nje, neke komisije za divjad "delijo" oz. določajo načrt odvzema LD itd. ZLD si dejansko v okviru lovstva jemljejo "pravice", ki jim ne gredo.
    Da se vrnem k LZS in njenim funkcionarjem. Večina članov UO LZS in tudi članov komisij je več mandatov na funkciji v LZS. Dobro bi jih bilo povprašati, kaj pa so naredili dobrega za lovstvo v času, ko so "greli stolčke" v organih LZS. To, da je nekdo dobil odlikovanje LZS še ne pomeni, da je naredil kaj koristnega za lovstvo, saj iz prakse vemo, da si po vsakem mandatu "talajo" odlikovanja, po načelu jaz tebi, ti meni, ne glede na opravljeno delo.
    Tica, mislim, da so na zadnjem volilnem zboru povprašal vašega predsednika, kaj je naredil v večkratnem mandatu v LZS, vendar pa ni imel kaj pokazati - povedati, zato ni bil izvoljen.

    Saj se ne ve, ali bo šef kandidiral. Mogoče je že obupal, saj večina ve, kako vodi ZLD.

Stran 2 od 10 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •