Stran 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 83

Tema: Kateri daljnogled kupiti?

  1. #51
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Citat nik je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa Meopta r2 2.5-15x56? Kakšne izkušnje? Že imate na zalogi?

    Da sedaj ga pa že imamo na zalogi in prvi vtisi so dokaj pozitivni. Za svojo ceno je soliden daljnogled, predvsem za tiste ki imajo radi širše vidno polje in večji zoom faktor. Pozitivno je tudi nima očitnega tunelskega efekta.

    Negativno pa se mi zdi, da nima nastavljive paralakse, kljub 15x povečavi. Kljub temu je treba povedat, da je s 1299 EUR to eden cenejših daljnogledov s tako širokim razponom povečav. Glede na vse lastnosti tudi mislim, da več kot opraviči to ceno.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  2. #52
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Hvala za iskren odgovor. Zanima me v koliko časa lahko to nabaviš, če dobiš naročilo, ker kolega hrepeni po njem. Tudi sanja o njem .Videl sem ga na njihovi strani in bi verjetno prav prišel tudi za moj 222.

    Takoj, ko jih bom dobil bom napisal malo več o teh daljnogledih.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  3. #53

    Privzeto

    Pozdravljeni!

    Kupujem daljnogled oz. dvogled nižjega cenovnega razreda, ki ga bom potreboval predvsem za lov srnjadi in jelenjadi. Odločam se med Akah 8x42 in Bushnell Legend 8x42. Prosim vas, če mi lahko z vašim mnenjem pomagate pri odločitvi. Zanima me predvsem, če za tisto razliko v ceni, pri Bushnellu res dobim več.

  4. #54
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Pozdravljeni!

    Pri daljnogledih je tako, da so do nekje 1000 EUR ogromne, naprej od tega pa zmeraj manj. Sicer ta dva daljnogleda nisem preizkušal drugega proti drugemu, ampak glede na moje izkušnje z obema posamezno pa mislim, da bo razlika zelo velika. Ker je dober dvogled najpomembnejša lovska oprema, mislim da je to zadnje področje, kjer je potrebno varčevati.

    Vsekakor torej bolj priporočam Bushnella.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  5. #55

    Privzeto

    Pozdravljeni
    Odločam se za nakup novega daljnogleda, ki ga bom uporabljal za lov srnjadi (največ na čakanje, včasih pa tudi na zalazu).Na preži vztrajam do teme, ko se zelo slabo vidi. Odločam se med dvama Nikonoma in sicer 8,5x56 in 10x56. Ali pa mi lahko priporočite kak drug daljnogled v tem cenovnem rangu?
    Lep pozdrav

  6. #56
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Daljnogleda, ki jih gledaš predvidevam da sta iz nekdanje serije Monarch. Te daljnoglede so pred časom prenehali izdelovati, so pa še mnogo kje na zalogi. Kljub temu bi v tem cenovnem rangu raje predlagal kakšen japonske daljnoglede, ki so bolj kvalitetni od teh Monarch daljnogledov, ki so izdelani na kitajskem.



    Fujinon 7x50 .... vrhunski daljnogled za uporabo v mraku. Nekoliko manj primeren le za uporabnike z očali

    Vortex Viper HD 10x50 ..... daljnogled posebej primeren za zalaz in ocenjevanje trofej



    V obeh primerih izhajam iz predpostavke, da te velikost daljnogleda ne moti, saj v osnovi izbiraš med Nikoni, ki so precej veliki in težki.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  7. #57

    Privzeto Nikon

    Mislili sem na nikon monarch 8.5x56 DCF in 10x56 DCF. Se mi dopadejo podatki vortexa.

  8. #58
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    168

    Privzeto

    Kakšen se vam zdi pa ta daljnogled glede na ceno in kvaliteto?
    http://www.optics-trade.eu/shop/si/d...r-b1-8x56.html

    Kakšnega pa vi priporočate?
    Uporabljal bi ga za čakanje in zalaz.

  9. #59
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Meopte so sicer lepo izdelane in s kvalitetnimi materiali ohišja. Tudi s ceno so več kot konkurenčne in modeli s mm lečo se mi zdijo zelo dobra izbira. Model s 56 mm lečo pa se mi zdi s ceno preblizu daljnogledom, ki so predvsem v mraku boljši.

    Naslednji daljnogled bi vam bolj priporočal:

    http://www.optics-trade.eu/shop/si/d...x56-ed-oh.html

    imat Abbe-Koenig prizmo je zato precej svetlejši od Meopte, hkrati pa tudi bolj oster. Slaba stran te prizme pa je, da je zaradi nje nekoliko težji, ampak glede teže sta oba že v osnovi vse prej kot lahka daljnogleda.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  10. #60
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Ker me je minox pustil na cedilu pa sedaj iščem drug daljnogled in zanima me katerega bi predlagali. Daljnogled bo prisoten pri lovu na zalaz (gamsi,jelenjad,srnjad)

    - Meopta MeoPro 8x42
    - Kaps 8x42
    - Steiner Cobra 8x42

Stran 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •