Stran 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 83

Tema: Kateri daljnogled kupiti?

  1. #31

    Privzeto Minox BV 8x42 BR

    Pozdravljeni,

    Zanimam se za nakup dvogleda Minox BV 8x42 BR. Zanimajo me če ima kdo izkušnje s tem dvogledom?
    Zanima me še kakšne so njegove optične lastnosti, zmogljivost v mraku, kvaliteta izdelave, ter če se za ta denar splača kupiti ta dvogled?
    Sam bi ga uporabljal za zalaze ter čakanja na preži do teme, torej do temnega mraka.

    Hvala za odgovor!

    Lep pozdrav!

  2. #32
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Omenjeni daljnogled se lahko pohvali z zelo dobro kvaliteto izdelave za ta cenovni rang in odličnimi okularji, kar je še posebej pomembno če uporabljate očala.

    Optično so sicer vsi daljnogledi v rangu 200-250€ zelo podobni in noben posebej ne izstopa. Minox spada sicer v povprečje razreda in nezahtevnega uporabnika ne bo razočaral.

    Kot prednost pri nakupu bi lahko še omenili, da gre za Evropsko podjetje (kljub temu da je daljnogled izdelan na Kitajskem tako kot vsi drugi pod 500€) in je zato v primeru morebitnega uveljavljanja garancije mnogo manj težav kot pri kakšnih manj uveljavljenih znamkah.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  3. #33

    Privzeto

    Hvala za odgvovor!

    Kako pa se kaj izkaže v mraku?
    Prosil bi vas še, če mi poveste kateri dvogled bi mi predlagali v cenovnem rangu do 370€. Iščem čimboljšo kvaliteto ter optične lastnosti za to ceno, ter seveda uporabnost v mraku
    Pa še to povem, večinoma bi ga uporabljal za opazovanje srnjadi ter jelenjadi do teme.

    Hvala!

    Lep pozdrav!

  4. #34
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    V rangu do 400€ je za mrak po mojem mnenju najboljša izbira naslednji daljnogled:

    http://www.optics-trade.eu/shop/si/d...k-8x56-ed.html
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  5. #35

    Privzeto

    Hvala!

    Kakšna pa je primerjava Minox BV 8x42 BR ter Hawke pro stalk 8x56 ED.
    A je razlika med dvogledoma očitna? Ker če ni tako očitna bi vzel Minoxa, predvsem zaradi manjšega ohišja, kar je prednost pri zalazu.

    Lep pozdrav!

  6. #36
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Hawke je v tem primeru v vseh pogledih boljši, je pa res da je za zalaz malo prevelik in težek. 8x56 daljnogledi so namreč namenjeni res predvsem uporabi v mraku in mislim, da so za večino lovcev enostavno preveliki brez potrebe. Izjema so tisti, ki res dostikrat ponoči čakajo na divje prašiče

    Za lov na srnjad in vse ostalo so dobri 8x42 boljša izbira.

    Če že gledate v rangu okoli 400€ pa bi vam svetoval, da tudi za 8x42 daljnogled namenite toliko in boste imeli bistveno boljši daljnogled. Razlika vsekakor je očitna.

    Tako da za zalaz bi vam potem raje predlagal, da pogledate tudi ta dva:

    http://www.optics-trade.eu/shop/si/d...kaps-8x42.html

    http://www.optics-trade.eu/shop/si/d...-8x42-dcf.html
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  7. #37

    Privzeto

    Hvala za nasvete!

    No, pred kratkim sem vas klical. Ter sem se odločil, da bom verjetno vzel:
    http://www.optics-trade.eu/shop/si/s...i-8x42-rm.html

    Saj je bil tale daljnogled?

    Lep pozdrav!

  8. #38
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Ja, v rangu okoli 300€ se mi to zdi najboljša izbira. Nad njim sta potem tisti dva, ki sem ju omenil prej, nato še malo višje Steiner Ranger Pro, Hawke Frontier ED, Sightron SIII LR, nato spet višje po lestvici Zeiss Conquest HD in tako naprej do velikih treh.

    V vsakem cenovnem rangu je pač velika izbira in v vsakem cenovnem rangu je mogoče presoditi kaj je najboljši nakup, glede na določen namen uporabe.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  9. #39

    Privzeto

    Je težko izbrat glede na tako veliko izbiro .
    Vsak dvogled nudi svoje, nekateri manj, nekateri več za ceno. Zato se je dobro posvetovati. Na koncu sem prišel do tega zaključka, da bo trenutno zame ta daljnogled dovolj. Če bodo potem potrebe večje, se seveda vzame kaj dražjega ter boljšega.

    To bi vas rad vprašal. A bi predlagali preizkus daljnogleda, pa kje je to možno storiti?
    Saj bi ga drugače naročil kar prek pošte, samo me zanima kako izgleda tale stvarca v rokah.

    Lep pozdrav!

  10. #40
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Od marca naprej bomo imeli enkrat mesečno (najverjetneje druga sobota ali nedelja v mesecu) dan, ko bo mogoče večino stvari na zalogi videti in preizkusiti v živo.

    Trenutno še iščemo najprimernejšo lokacijo in bomo odprli posebej temo za te dogodke.

    Sicer smo takšne oglede po dogovoru vršili že sedaj, ampak mislim da bodo fiksni termini boljša izbira pa se ne bo treba več nič dogovarjati.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

Stran 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •