Stran 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 83

Tema: Kateri daljnogled kupiti?

  1. #61

    Privzeto

    Kaj pa Schmith & Bender?

  2. #62

    Privzeto

    Verjento so mišljeni dvogledi. Tako, da pardon za zgrešeno objavo.

  3. #63
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Med temi tremi mislim, da je najboljša izbira Meopta.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  4. #64

    Privzeto

    Pozdravljeni,
    mene pa zanima vaše mnenje o nasldenjih daljnogledih:
    Steiner Ranger Xtreme 8x56
    Steiner Ranger Pro 8x56
    Minox BL 8x52 BR (in 8X56)

    Zanimajo me predvsem optične lastnosti (splošna uporabnost), uporabnost v mraku, razmerje cena-kvaliteta.
    Lahko tudi ostali, ki si lastite omenjene dvoglede, podaste svoje mnenje in izkušnje.

  5. #65
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Ti daljnogledi sodijo v vstopni rang daljnogledov za malo bolj resno uporabo pri lovu v mraku. Ranger Pro 8x56 sicer ne izdelujejo več, a je bil s svojo ceno in kvaliteto izdelave zelo zanimiva izbira v tem cenovnem razredu (649 EUR). Nadomestil ga je Ranger Xtreme 8x56, ki pa je s 759 EUR že zelo drag pa mi pušča mešane občutke. Izdelan je sicer vrhunsko, ampak optično pa ga kakšen Fujinon 7x50 MT-SX2 popolnoma prekaša.

    Minox BL 8x56 pa je v letošnjem letu prišel na trg nov in sicer izdelan v Nemčiji. Ker jih še nismo prejeli težko sodim kako dober je, ampak ko ga pa bom primerjal s katerim od zgodnjih pa bom zagotovo kaj napisal o tem.


    Če bi na kratko povzel bi rekel tako. Za lov na jelenjad ali divje svinje v mraku ali ceno ponoči, bi v tem cenovnem razredu vsekakor priporočal Fujinona. Za splošni lov pa bi v tem rangu raje priporočal kakšen dober daljnogled 8x42. Na primer:

    Vortex Viper 8x42 HD

    Docter 8x42 ED
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  6. #66

    Privzeto

    Z nakupom se mi ne mudi zato sprašujem bolj informativno. Nekako bi raje imel daljnogled z 8x povečavo saj je v našem lovišču najbolj zastopana srnjad poleg jelenjadi in nekaj prašičev. Želel pa bi imeti nek vsestranski daljnogled. Zanima me predvsem vaše mnenje o novem Minoxu BL 8x52 HD, ko bo le ta na razpolago.

  7. #67
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Takoj, ko ga prejmemo ga bom primerjal z ostalimi. Glede na velikost bi znal biti odlična izbira za vsestransko uporabo.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  8. #68

    Privzeto

    Pozdravljeni

    Odločam se za nakup daljnogleda v rangu 500€ in me zanima ali ste že imeli možnost preizkusiti novi Bushnell Legend M 8x42.
    Prejšnji model Legend ultra HD je imel kar dobre ocene in mnenja, za Legend M, pa kaj dosti mnenj uporabnikov še ni zaslediti, testi na spletu pa ga kar hvalijo.
    Pri vas je cena sicer malenkost čez moj okvir, vendar bi v primeru, da nova serija dejansko prinaša dodano kvaliteto tudi to spregledal.

    LP

    Matej

  9. #69

    Privzeto

    Bushhnell trophy je ta boljši kaj ga dobiš za 500 eurov.

  10. #70

    Privzeto Predlog

    Bushhnell trophy je ta boljši kaj ga dobiš za 500 eurov.

Stran 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •