Stran 29 od 30 PrvaPrva ... 19252627282930 ZadnjiZadnji
Rezultati 281 do 290 od 297

Tema: Kateri strelni daljnogled kupiti?

  1. #281
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    2,5-10x48 Docter s 4 križem.
    https://www.optics-trade.eu/si/strel...2-5-10x48.html
    Če ti nese še 200 evropejcu več pa https://www.optics-trade.eu/si/strel...2-5-10x50.html
    Sicer tudi Meopte se ne bi branil, le 3x povečava se mi zdi za blizu že kar huda. Sam imam 2,5-10 in se kar še nekako da na 30m streljat.
    Last edited by Tine; 20. June 2017 at 12:34.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  2. #282
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Jaz imam meopto R1 3-10x50 (križ v drugi ravnini) na bokarci in sem zelo zadovoljen odlična zadeva za ta denar. Poleg tega da je ta model zelo eleganten je tudi izjemno lahek (le 450g).Uporabljam jo pa tako podnevi za daljše strele, kot ponoči za bližnji boj s ščetinarji. saj ne rečem da osvetljen križ ne pride v poštev (ga imam na Docterj na karabinu), vendar se da tudi brez lepo jagat. Če vidiš silhueto prašiča boš zmogel tudi križ postavit na pravo mesto.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  3. #283
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    "Na blizu" sem mislil na skupne love.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #284

    Privzeto

    Imam meopto R1 3-12 x 56 z rdečo piko, za skupinske love z 3 povečavo se da lepo jagat, le navadit se treba. Ponoči pa ima ta daljnogled tudi zelo dobre lastnosti.

  5. #285

    Privzeto

    Na moji karabinki je Meopta meostar 1.5-6x42 z nastavljivo rdečo piko /uporabna podnevi in ponoči/.Najmanjša povečava za lov v pogonih največja za strele tudi do 150 m. Pa tudi za čakanje divjih prašičev ob mesečini ali v prvem mraku zelo uporaben strelni daljnogled.

  6. #286
    Član od
    Jan 2020
    Lokacija
    kras
    Prispevki
    8

    Privzeto

    Živjo,za kombinirko 7,57/16 gledam dva daljnogleda in me zanima mnenje,lahko tudi če kdo pozna te optike,hvala

    https://www.optics-trade.eu/si/hawke...r-4-12x50.html

    https://www.optics-trade.eu/si/shilb...2-5-10x50.html

    L.p.

  7. #287

    Privzeto

    Osebno bi še par mesecev dal po 10€ na kupček in potem kupil kaj od meopte s colskim tubusom ali kaj podobnega, ker se dobi za dosti ugodno ceno. Nekako se mi zdi, da moraš gledat bolj tja, v rang 300€ in navzgor.

  8. #288
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Ne kupuj daljnogleda za manj kot 500€. Povzročal ti bo le slabo voljo, kmalu boš ugotovil, da si denar vrgel proč.
    Za kombinirko priporočam 2,5-15×50. S tem imaš pokrite vse situacije: pogon, lov v mraku in natančne strele na daleč. Tuba naj bo 30, v križu pa osvetljena le čim manjša pika na sredini. če je osvetljen cel križ, ponoči ne vidiš nič, ker te zaslepi.

  9. #289

    Privzeto

    Delta Titanium HD. To so odlični Made in Japan daljnogledi za normalno ceno, pri katerih imaš občutek da si dobil več kot si plačal in ga ne boš menjal, kot bi razne kitajce. Pri svetlobni propustnosti ni daleč za najdražjimi, z nekaterimi je celo enakovreden, le razpon povečave je manjši in pika ni tako fino nastavljiva. Pa še vedno dovolj da je zelo uporabna v mraku. Za razliko od pik pri cenejših daljnogledih, ki so zaradi bleščanja bolj za okras in v napoto kot v dejansko uporabnost.
    To je trenutno najceneje kar bi jaz dal na svojo puško. Pa imam tudi dosti dražje zadeve ampak tudi ta izpolni moja pričakovanja.

  10. #290

    Privzeto

    Še nekaj mojih izkušenj: glede Hawke sem slišal kar nekaj dobrih besed, osebno pa mi je katastrofa. Imela sem 1.5-6x44. V mraku sem boljše videl s prostim očesom. enostavno porazno. Sem pogledal tudi čez nekaj drugih Hawke daljnogledov čez dan, vendar mi slika enostavno ne odgovarja.
    Delta optical- imam 4-16x42 (colska tuba). Na mk je bomba. Super slika, nobenih problemov, ne vem pa kako se obnese na večjih kalibrih. prijatelj ima 2.5-15x56 in me je tudi prijetno presenetil.
    Meopta- na bokarici sem imel 6x42, na karabinu pa meostar 3-10x50. Pohvale vredna daljnogleda, motil pa me je razpon povčave (vsaj 3-12 bi lahko bilo). Meopro 3-9x42 dobiš sedaj za cca 450 eur.
    Od naštetih bi osebno najbolj zaupal meopti-pač osebno mnenje. Strinjam se z ostalimi komentarji, da pod 400-500 eur ni vredno kupovati daljnogleda, je boljše počakati kakšno leto da si lahko našparaš.

Stran 29 od 30 PrvaPrva ... 19252627282930 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •