Stran 19 od 30 PrvaPrva ... 915161718192021222329 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 297

Tema: Kateri strelni daljnogled kupiti?

  1. #181
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Kolega redno kupuje strelne daljnoglede v rangu 200 eur in jih tudi redno zamenjuje!!!

    Po mojem mnenju bi moral kupit daljnogled ki bi kril tvoje potrebe. Če jagaš priložnostno ne rabiš drag daljnogled mora pa bit uporaben v takih situacijah kot si jih navedel, če pa si v lovišču vsak dan pa rabiš vrhunsko opremo.
    Daljnogled ki se v malo prodaji prodaja po 200 eur, ga je proizvajalec izdelal in prodal za kakšnih 30 eur! Razmisli!!!

    Lp

  2. #182
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Kot sta že predhodnika napisala bo v rangu za 200 EUR zelo težko kupiti daljnogled kakšno resno lovsko uporabo.

    Po mojih izkušnjah je sicer v tem rangu najboljši naslednji daljnogled:

    http://www.optics-trade.eu/shop/si/v...3-5-10x50.html


    Je pa tudi ta daleč od tega, da bi bil resnično uporaben ob mesečini ali v pravem mraku.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  3. #183

    Privzeto

    Najlepša hvala vsem za odgovore. Sem vseeno upal, da je med cenejšimi daljnogledi le kakšen, ki je vsaj pogojno uporaben in "hitro dosegljiv" kajti sezona lova na lisice je tukaj, pa bo zgleda treba poseči po debelejši denarnici in počasi nabavit nekaj dobrega. Čeprav vseeno mislim, da bi kateri izmed omenjenih daljnogledov, ob snežni podlagi in lunini pomoči le bil kolikor toliko zadosten. V kratkem bom stestiral Pentaflex, Hawke ter starega dobrega Swarowca, pa vam potem povem moje videnje.

  4. #184

    Privzeto

    Če je sneg lune ne rabiš, se vidi dovolj. Brez snega je pa tudi z najboljšim daljnogledom težko.

  5. #185

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Če je sneg lune ne rabiš, se vidi dovolj. Brez snega je pa tudi z najboljšim daljnogledom težko.
    Se strinjam. In, če potegnem črto,potem v bistvu zadoščajo daljnogledi, ki sem jih predlagal.

  6. #186

    Privzeto

    Kako je pri 200€ ne vem, sem pa osebno kupil V. Viper 2,5-10x44, ki mi ga je optics predlagal. Če na hitro pogledam, prej sem imel stari dobri jena 4x32.

    Čeprav ima novi tanek križ, brez pike na povečavi 4x enostavno da toliko svetlejšo sliko od jene, da lažje pomerim, če pa lisico jagaš s šrotom na 40m, je pa na 2,5x sploh svetlo. Na jeni je bila prej tema, in je bil debel križ nejasen, kar je pomenilo težje merjenje kot sedaj z drobnim na svetlo sliko, kjer je žival bolj vidna.

    Po moje je to dovolj in se ti splača še majčkeno pršparat.

  7. #187

    Privzeto

    Citat DejanB je objavil: Pokaži objave
    Najlepša hvala vsem za odgovore. Sem vseeno upal, da je med cenejšimi daljnogledi le kakšen, ki je vsaj pogojno uporaben in "hitro dosegljiv" kajti sezona lova na lisice je tukaj, pa bo zgleda treba poseči po debelejši denarnici in počasi nabavit nekaj dobrega. Čeprav vseeno mislim, da bi kateri izmed omenjenih daljnogledov, ob snežni podlagi in lunini pomoči le bil kolikor toliko zadosten. V kratkem bom stestiral Pentaflex, Hawke ter starega dobrega Swarowca, pa vam potem povem moje videnje.
    Pred tremi tedni sem preko spletne trgovine kupil v Bolgariji strelni daljnogled Pilad 6x42L, ki ga izdeluje ruska firma Vomz. Daljnogled ima križ 4A z rdečo piko/9 stopenj telo pa izdelano iz aluminijeve zlitine v enem kosu. Optične lastnosti tega daljnogleda so morda malo slabše od Meopta artemis 2100 7x50, ki ga ima prijatelj (verjetno zaradi večjega objektiva pri Meopti). Po navodilih proizvajalca zdrži vse večje kalibre. Montiral sem ga na mauser k98 8x57 in poizkusno izstrelil 10 nabojev. Zaenkrat zelo zadovoljen. Cena daljnogleda skupaj s poštnino 275 evrov.

  8. #188

    Privzeto

    Kmalu boš menjal. Kot že mnogi pred tabo. Pa po možnosti potem še enkrat. Tretjič boš pa že mogoče vsaj približno v rangu daljnogledov, ki spadajo med kolikor toliko kvalitetne za lov v slabi svetlobi in potem boš šele videl kaj je to resen daljnogled za uporabo v mraku. Daljnogled za 200 € je narejen za flikanje na tarčo in morda nekaj jage podnevi. Za resno uporabo ponoči in v mraku bo pa treba gledat bistveno višji rang. In pri optiki še bolj kot drugje velja, bolje kupiti enkrat dobro kot trikrat povprečno, ker bo na koncu manj stalo, pa še veliko slabe volje ti bo prihranilo. In ne zanašaj se samo na sneg. Kaj pa če ga ne bo ravno takrat ko si boš zaželel jagat?
    Jaz sem letos nabavil dvogled Zeiss Victory HT, ko vidiš kaj ta stvar zmore v mraku in mesečini, se šele zaveš kako daleč zadaj so po kvaliteti razne igrače za par sto evrov.
    Pa kot sem rekel, ni ti treba kupovati zelo dragih stvari. Vsak rabljen kvaliteten nemški daljnogled 6×42 bo v mraku boljši kot nov daljnogled za 200 €. Sam sem v mraku in ob mesečini največ lisic pobral ravno s starim Zeissom Jena 6×42. Kak malo novejši pa bi bil še boljši. Te nemške 6×42 zadeve zaradi fiksne povečave in kvalitetnih leš še dandanes sploh niso od muh, kar se lova v slabih svetlobnih pogojih tiče.

    Citat DejanB je objavil: Pokaži objave
    Se strinjam. In, če potegnem črto,potem v bistvu zadoščajo daljnogledi, ki sem jih predlagal.

  9. #189

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    ... Vsak rabljen kvaliteten nemški daljnogled 6×42 bo v mraku boljši kot nov daljnogled za 200 €. ...
    Tole pa ne bo držalo. Tudi tako opevani nemški rabljen Kahles je bil za en dr.k in sem ga menjal z novim za dobrih 200€ in je mnogo boljši.

    Kar je staro je staro. In ker včasih niso bili polnjeni z nobenim plinom, pa še razstavljeni in lotani na suhl montaže so bili, se v optiki nabere svinjarija in pogled skozi je vedno slabši. Prste stran od rabljenih starih daljnogledov pa ni važno kje so narejeni. Še tako lep bo ob neugodnih razmerah zarosil ali celo zamrznil ko je najmanj treba!
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #190

    Privzeto

    OK. Dobro da si mi to povedal, ker jaz sem očitno čez svojega streljal na slepo. Ker se čez njega ni nič videlo. Še dobro da sem sploh kaj zadel. In da je tisto kar sem zadeval tudi vsakič dejansko bila lisica. Če bi ga še imel bi ga zdaj, ko si mi to sporočil, vrgel stran.

    P.S. Vi kar kupujte optiko za 200 €. Potem pa na jago v mrak z njo. Sam ne se čudit, ko bo namesto lisice na tleh kaj drugega. Ker čez tak daljnogled je v mraku in temi vsaka krava črna.


    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Tole pa ne bo držalo. Tudi tako opevani nemški rabljen Kahles je bil za en dr.k in sem ga menjal z novim za dobrih 200€ in je mnogo boljši.

    Kar je staro je staro. In ker včasih niso bili polnjeni z nobenim plinom, pa še razstavljeni in lotani na suhl montaže so bili, se v optiki nabere svinjarija in pogled skozi je vedno slabši. Prste stran od rabljenih starih daljnogledov pa ni važno kje so narejeni. Še tako lep bo ob neugodnih razmerah zarosil ali celo zamrznil ko je najmanj treba!

Stran 19 od 30 PrvaPrva ... 915161718192021222329 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •