Stran 13 od 30 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 297

Tema: Kateri strelni daljnogled kupiti?

  1. #121

    Privzeto

    muzikant, nameravam delat, baba nej pa kr sama pride ce misli, jst se ne sekiram kej dost!

  2. #122

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Meopta je že vrsto let trn v peti Swarovskemu!
    Mislim da je swarovski že kar dobro zarinil v robidovje.

    Drugače pa mislim da je Meopta kar eden izmed najboljših daljnogledov za svoj denar. Tudi meostar r1 so zelo kvalitetni in se jih splača ogledati in dati v ožji izbor.

  3. #123
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Optiktrade je napisal, da se križ v 1. gor. ravnini z večanjem povečave navidezno veča, kar pa se s križem v 2. gor. ravnini ne dogaja in je zato primeren za strel na večje razdalje. Tako sem jaz razumel.
    Saj ravno to, NAVIDEZNO se veča, srnjakovi rogi so tudi NAVIDEZNO večji na 12x povečavi...

  4. #124
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Glede na lepo debato, ki se je tukaj razvila bi dodal samo nekaj komentarjev, ker je vse ostalo že bilo povedano.


    V rangu okoli 1200€ sta po mojem mnenju trenutno najboljša Docter in Kaps. Razlike med njima so majhne, Docter je morda za odtenek bolj oster in ponuja dnevno osvetlitev križa (Basic, Unipoint, Comfort serije), Kaps pa ima boljši osvetlitveni sistem za uporabo v mraku (brez-stopenjsko nastavljanje, avtomatski izklop po 3 urah...).

    Glede prve goriščne ravnine in druge goriščne ravnine pa je tako kot je razložil Tomaž. Dodal bi le še to, da je prednost prve goriščne ravnine v tem, da se s spreminjanjem povečave pozicija križa na tarči ne spreminja. Pri daljnogledih s križem v drugi goriščni ravnini pa se pri cenejših (pod cca. 1500 EUR) s spremembo povečave zgodi premik križa in s tem strelne grupe. Pri slabših do kakih 7cm pri boljših pa kakšne 3-4 cm. Za večino lovcev to ni pomembno, za tiste ki pa se odločajo za kakšne daljše strele na lisice ali drugo manjšo divjad pa morda vseeno.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  5. #125

    Privzeto

    A na tem posnetku se vidijo učinki Prve goriscne razdalje? Tu se je križ sicer odebelil, vendar samo pri robovih, tako da to se meni sploh ne zdi moteče.

    http://www.youtube.com/watch?v=jxDe4QcWHaw

    LP

  6. #126
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Ta daljnogled ima križ v prvi goriščni ravnini (FFP - front focal plane) in mislim, da za večino ljudi to ni moteče. Dejansko ima takšna konfiguracija tudi precej prednosti, seveda pa je od okusa odvisno kaj komu bolj ustreza.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  7. #127

    Privzeto

    Super, tukaj se mi to sploh ne zdi moteče. S piko pa je verjetno isto..

  8. #128
    Član od
    Feb 2013
    Lokacija
    Podnanos
    Prispevki
    30

    Privzeto

    pozdravljeni.
    pred kratkim sem kupil Kahlesa Helio S 2,2-9x42, starega 3 leta, brez praske. dal sem 500€, namen ga pa imam montirati na cz 557 lux ali titan 6, v vsakem primeru na kaliber 7x64. Zanima me, ali sem naredil dober nakup, ali bolj ustrelil v prazno?

  9. #129
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    O rabljeni optiki je sicer zelo težko soditi (tudi starost je vedno vprašanje), a v primeru, da je daljnogled dobro ohranjen mislim, da ne bo obžalovanja.
    Last edited by Optik-trade.si; 11. December 2013 at 12:21.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  10. #130

    Privzeto

    Kateri daljnogled bolj priporočate predvsem za pogone?

    zeiss duralyt 1.2-5x36

    ali

    MeoStar R1 1-4x22 RD

Stran 13 od 30 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •