Stran 10 od 30 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 297

Tema: Kateri strelni daljnogled kupiti?

  1. #91

    Privzeto

    Na bokarici bi zamenjal daljnogled, odločam se med:

    Zeiss Duralty 3-12x50

    Docter Clasik 3-12x56

    Kaps Clasik 2,5-10x50 (2,5-10x56)

    Kaj priporočate glede vidljivost v maraku iin splošne vzdržljivosti.

    Lp

  2. #92
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Med temi daljnogledi bi sam najverjetneje izbral Docter, če bi šlo za daljnogled z neosvetljenim križem. V primeru osvetljenega križa pa Kapsa, ker ima resnično vrhunsko nastavljivo osvetljitev za ta cenovni rang.

    Glede robustnosti je sicer težko sodit, a mislim da je med temi najbolj robustno izdelan Kaps, Docter pa tudi nič kaj ne zaostaja. Duralyt na drugi strani je sicer optično odličen za ta rang, a je vseeno precej manj robustno narejen do prvih dveh.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  3. #93

    Privzeto

    Zanima me, kaj mi priporočate glede na naslednje podatke:

    -Objektiv minimalno 50mm
    -Osvetljena rdeča pika
    -Cenovni rang max 1200€
    -Maksimalna povečava med 10x in 12x
    -Nastavljiva povečava
    Uporabljal bi ga pretežno za lov na srnjad, od zgodaj zjutraj do teme. Iščem tak daljnogled, ki bi ga lahko imel celo življenje in je vsaj približno primeljiv s swarovski z4i. Znamka tu ne igra velike vloge, pomembna je kvaliteta.
    Daljnogled bom najverjetneje montiral na puško kalibra .308 Win, me pa tudi zanima, koliko bi me prišla kvalitetna montaža na puško. Ni treba, da je snemljiva.

    Hvala in LP

  4. #94

    Privzeto

    http://www.optics-trade.eu/shop/si/s...56-mrc-oc.html

    evo tule mam jst....odkar ga mam nism še falil ;) ;)....sj tu nima veze od daljnogleda sam vseen...jaz sm zadovoljen maksimalno

    fiksna montaža je tut že za 80EUR

  5. #95
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Slayer, za ta denar vzemi Docterja. npr:http://www.optics-trade.eu/shop/si/s...2-5-10x50.html
    Ima vse, kar si navedel, da hočeš. Jaz ga imam in sem zadovoljen.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #96

    Privzeto

    Hvala vama za nasveta!

    Oba daljnogleda zgledata odlično. Mislil sem, da je Docter "ameriško sranje", ampak me je tukaj kar prepričal; 30 let garancije itd. Kapsa sem si pa že sam ogledoval včeraj in mi je tudi zelo všeč.

    Mugo, me pa zanima, ali ima Docter na voljo tudi navadni križ z rdečo piko, ker ga na teh slikah ne najdem.

    LP

  7. #97
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Docter ni ameriško sranje ampak je firma ki ga izdluje Analytik Jena v bistvu naslednik vzhodnonemškeg Zeissa.

    Ti bi rad križ kot je možen pri tem: http://www.optics-trade.eu/shop/si/s...x56-illum.html?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #98
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Zakaj pa ne kupiš kar Z4i ?

  9. #99

    Privzeto

    Ja mugo tak mi nekako najbolj odgovarja.

    Muzikant, z4i 3-12x50 je 1800€, medtem ko sta ta dva okoli 1200€. Denarja pa nimam preveč...

  10. #100
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    poglej si še meopto meostar 3-12x56 ki pa je optično odlična.

Stran 10 od 30 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •