Živijo.


Želja okrog zmanjšanja jakosti osvetlitve je bila zadevo vsaj preizkusiti rešiti, če je že ne bom uspel rešiti. Kaj pa lahko gre narobe, v najslabšem primeru osvetlitev pač ne bo delala .

Glede na prebrano na medmrežju sem naročil gumbno baterijo 1,5V enake debeline, kot je originalna. V obdobju čakanja sem si rekel, da beseda le ni konj in poslal prijazen dopis proizvajalcu daljnogleda. Proizvajalec se je že drugi dan oglasi in ponudil, da zatemnitev opravi on ali pa v kolikor imam kaj tehničnega znanja to opravim sam. Odločil sem se, da bi raje sam poizkusil in trenutno čakam navodila kako in kaj. Iz odgovora proizvajalca je bilo razvidno, da sta načina dva. Prvi predvidevam, da je uporaba zatemnitvenega filma pred izvorom svetlobe, drugi (po omembi spajkanja) pa najverjetneje dodajanje upora.

Danes sem prejel baterijo 1,5V in jo preizkusil. Zadeva deluje, pika je manjše jakosti! Sedaj moram izdelati samo še pušo (spacer), da baterija nima možnosti pomikanja levo in desno in je načeloma zadeva rešena. Slike za primerjavo bom objavil takoj ko bo možno.

Ko/če prejmem navodila proizvajalca jih tudi (odvisno od zapletenosti) preizkusim in objavim.


Zakaj to delim z vami?

Predvidevam, da nisem edini, ki je naletel na to težavico. Morda pa si še kdo na ta način pomaga daljnogled, s katerim je sicer zadovoljen nadgraditi.

Kot si Robert rekel, daljnogled o katerem je govora je več kot 500€, pa sem na cenejših videl piko manjše jakosti kot na mojem. Celo imam doma cenejšega, z manj svetlo piko ampak je optična kvaliteta bistveno nižja. Za to pa ni pomoči.