Stran 18 od 30 PrvaPrva ... 814151617181920212228 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 297

Tema: Kateri strelni daljnogled kupiti?

  1. #171

    Privzeto

    Kolikor denarja, toliko muzike. Aimpoint je pojem rdeče pike. Vse ostalo so le približki. Če pa želiš bolj podrobno razlago - Aimpoint je robustnejši in zanesljivejši od vsega drugega, kar je podobno rdeči piki, poleg tega pa je še popolnoma brez paralakse, baterija zdrži več let, tudi če je ves čas prižgana, nenazadnje pa tudi garancija 10 let pove svoje. To dobiš za svoj denar pri Aimpointu. Kaj točno dobiš pri piki Bushnell Trophy naj pa napiše kdo, ki jo uporablja. Je pa po vsej verjetnosti ceni primerno. Meni se pojavljajo določena vprašanja - kako je s paralakso, zanesljivostjo, z vzdržljivostjo baterije?

    Citat jelenko je objavil: Pokaži objave
    Zanima me mnenje za optično piko bushnell Tropy?? Cenovno je proti ostalim zelo ugodna samo nevem kaj dobiš za ta denar??

  2. #172

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Kolikor denarja, toliko muzike. Aimpoint je pojem rdeče pike. Vse ostalo so le približki. Če pa želiš bolj podrobno razlago - Aimpoint je robustnejši in zanesljivejši od vsega drugega, kar je podobno rdeči piki, poleg tega pa je še popolnoma brez paralakse, baterija zdrži več let, tudi če je ves čas prižgana, nenazadnje pa tudi garancija 10 let pove svoje. To dobiš za svoj denar pri Aimpointu. Kaj točno dobiš pri piki Bushnell Trophy naj pa napiše kdo, ki jo uporablja. Je pa po vsej verjetnosti ceni primerno. Meni se pojavljajo določena vprašanja - kako je s paralakso, zanesljivostjo, z vzdržljivostjo baterije?
    Se strinjam...

  3. #173

    Privzeto

    Edina pika, katero bi bilo mogoče primerjati z Aimpointom je Zeissov Z-point, kateri je zaprtega tipa in približno enake kvalitete. Pa tudi Zeiss po vsej verjetnosti ni tako robusten in vzdržljiv kot Aimpoint. Aimpoint je bil pač razvit za uporabo v vojski in kot tak je za uporabo na terenu med lovom daleč najbolj primeren.

  4. #174
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Zeissov Z-point vs Aimpoint?

    Definitivno Aimpoint. Zeiss je cel iz plastike, robovi okrog okularja debeli,... in se mi zdi malo ponesrečen izdelek prestižne firme.

    Sam uporabljam Docterja, gledam pa po Aimpointu model Hunter 34, čaprav mislim, da bi bil model Micro popolnoma dovolj (puška je tudi lažja in bolj priročna za po gostem).

  5. #175

    Privzeto

    Docterjev glavni problem je enojna leča, ki je zaščitena z premehkim ohišjem, takšna pika ni sposobna preživeti resnega udarca, hkrati pa je lečo zaradi ohišja, ki jo obdaja težko očistiti, ko se zarosi ali zmoči.
    Slednje je glavni problem večine rdečih pik, celo pri Aimpointih se redno dogaja rosenje. Pri pikah z enojnimi stekli se posledično tudi pika razmaže. Vendar pri Aimpointu, ki je zatesnjen, tega ni in se da zunanja stekla hitro očistiti.

    Jaz sem imel tudi težave z razmazano piko tudi ob idealnih razmerah, pri nekaterih pikah, recimo pri Burrisu sem imel zelo izražen "starburst" efekt, menim da zaradi očal... Pri Aimpoint tega ni, 2 MOA pika pa je odlična tako za strele na blizu, kot na nekoliko dlje.

    Jaz imam Micro, ki je mislim da tudi najbolj prodajan Aimpointov model trenutno. Najbolj kompakten, hkrati pa povsem zadostuje.

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Zeissov Z-point vs Aimpoint?

    Definitivno Aimpoint. Zeiss je cel iz plastike, robovi okrog okularja debeli,... in se mi zdi malo ponesrečen izdelek prestižne firme.

    Sam uporabljam Docterja, gledam pa po Aimpointu model Hunter 34, čaprav mislim, da bi bil model Micro popolnoma dovolj (puška je tudi lažja in bolj priročna za po gostem).

  6. #176

    Privzeto

    A ima kdo izkušnje s strelnimi daljnogledu Lisenfeld? Sem, da je to starejša znamka, katere ne delajo več (vsaj ne več pod tem imenom). Prosim za vaše mnenje. Hvala!

  7. #177
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Lisenfeld? Prvič slišim...

  8. #178
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Zelo sem vesel, ker vidim da mnogi člani tega foruma vedo zelo veliko o optiki in znajo odlično svetovati. Dejansko so že skoraj vse potrebno napisali pred mano, sam bom pa dodal samo še cenovno dimenzijo tem nasvetom.

    Aimpoint je zagotovo najboljša rdeča pika na tržišču, glede tega ni dosti debat.

    Glede ostalih rdečih pik pa bi jih cenovno razvrstil takole.

    V rangu do okoli 200 EUR je večina teh pik precej vprašljive kvalitete. V rangu od 200 do 400 EUR so po mojem mnenju najboljša izbira refleksne pike Docter. Od 400 EUR naprej pa prej omenjeni Aimpoint.

    Pri širokokotnih strelni daljnogledih je nekoliko drugače, saj se prava izbira začne šele pri okoli 1000 EUR. Tam se začnejo Meopta, Minox, Docter, Kaps ter nekoliko višje še Vortex.

    Naslednja stopnička so pa že iz najvišjega ranga: Kahles, Leica, Swarovski in Schmidt&Bender.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  9. #179

    Privzeto Kateri daljnogled izbrati za 223 rem?

    Pozdravljeni!

    Kupujem strelni daljnogled za puško 223 rem in bi potreboval vašo pomoč oz. mnenje; kupujem v rangu cenenih daljnogledov (do 200e) in se zavedam, da je temu primerna kvaliteta, vendar bi vas vseeno prosil, da mi pomagate med slabšimi izbrati boljšega. Puško bom potreboval skoraj izključno za lov na lisice, se pravi pretežno lov v mraku in mesečini, tako da želim imeti objektiv premera 50 (večjega raje ne) in pa osvetljeno piko (ne križ). Izbiram pa med sledečima;

    http://www.optics-trade.eu/shop/si/h...a-4-12x50.html (vendar s križem 4a in piko)

    http://www.kormoran.si/kormoran/inde...ir-detail.html

    Prosim še za kakšen vaš predlog v tem cenovnem rangu.

    Lp

  10. #180

    Privzeto

    Z daljnogledi za 200 € ne boš jagal niti v mraku, niti v mesečini, ker so za ta namen preprosto premalo kvalitetni. Če želiš jagati v slabih svetlobnih razmerah, raje še malo šparaj in potem kupi nekaj kvalitetnega, da ne boš razočaran. Ali pa vzemi vsaj kakega starega Swarovca ali Zeissa 6×42, bo za mrak še vseeno boljši kot karkoli novega za 200 €.

Stran 18 od 30 PrvaPrva ... 814151617181920212228 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •