Stran 15 od 30 PrvaPrva ... 511121314151617181925 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 297

Tema: Kateri strelni daljnogled kupiti?

  1. #141
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    je pri vas možno dobit Vixna 6-24x58?
    Dule, jaz sem imel možnost stestirat tega vixena in ti povem da sem bil grozno razočaran... Kupole so obupne, izredno mehke in še nimajo označb da bi vedel v katerem krogu si... Mislim da se za ta denar da dobiti več...

  2. #142

    Privzeto

    Tomaž hvala za info, od vseh se mi u bistvu še najbolj dopade Sightron SIII:
    http://www.optics-trade.eu/shop/si/s...lr-ir-moa.html
    Samo dnar bo treba še skupaj znest...
    Kaps se mi tudi dopade samo ko nima nastavljive paralakse in pa povečavo max 10x
    IOR je pa že malenkost dražji, Vortex je bil prva izbira samo optik trade že ve kaj govori da ni za jago najbolj posrečen.

  3. #143
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Izgleda, da imaš zahtevno jago, povečava 24x, nastavljiva paralaksa.

  4. #144

    Privzeto

    Ne bo samo za jago...

  5. #145

    Privzeto

    Teodor pozdravljen!

    Na novo puško v kalibru 308w imam namen namestiti širokokotni daljnogled.
    Ker bo šlo za izrazito delovno puško za optiko nimam namena dajati veliko denarja, mora pa biti vseeno primerne kvalitete, torej ne sme biti vprašljiva stabilnost križa ob strelu in tudi sicer naj bo optika vsaj povprečno kvalitetna.
    Odločil sem se, da naj bo najnižja povečava 1x. Največja pa od 3 navzgor, da je možno tudi iz preže kaj upleniti na običajne razdalje.
    V rangu do 400€ ponujaš Weaver Classic V 1-3x20, Leupold VX-1 HOG 1-4x20, Bushnell Trophy Europe 1-4x24 in Bauer 1-4x24 HD 1E. Po pravici rečeno mi Bauer nekako ni všeč, čeprav ne vem zakaj.
    Ali lahko prosim malo navedeš prednosti in slabosti teh daljnogledov, oziroma katerega bi mi priporočil v tem cenovnem razredu, za moj kaliber in način lova (pogon, dnevni zalaz, krvna sled).
    Najprej sem sicer razmišljal o rdeči piki, a sem se odločil raje za širokokotni daljnogled.

    LP
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  6. #146
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Marjan pozdravljen!


    Med slednjimi bi še najbolj priporočal Leupolda VX-HOG 1-4x24 in sicer predvsem zato, ker je bolj robusten od ostalih. Je pa tudi res, da bi v rangu do 400 EUR vseeno raje predlagal, da pogledaš rdeče pike. Boš dobil več za svoj denar kot z nakupom širokokotnega daljnogleda iz ranga pod 400 EUR.

    Prvi solidni širokotni daljnogledi se začnejo šele z Delta Optical/Vixen/DDoptics 1-4x24 daljnogledom (vse tri blagovne znamke ponujajo identičen japonski daljnogled pod svojim imenom) in ceno od 550 EUR naprej.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  7. #147
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Tomaž hvala za info, od vseh se mi u bistvu še najbolj dopade Sightron SIII:
    http://www.optics-trade.eu/shop/si/s...lr-ir-moa.html
    Samo dnar bo treba še skupaj znest...
    Kaps se mi tudi dopade samo ko nima nastavljive paralakse in pa povečavo max 10x
    IOR je pa že malenkost dražji, Vortex je bil prva izbira samo optik trade že ve kaj govori da ni za jago najbolj posrečen.
    Ta Sightron SIII bo za lov bolj posrečena izbira kot Vortex, saj ima le osvetljeno piko na sredini križa in ne celote vseh črt. Je pa tudi res, da so 6-24x56 zelo visoke povečave in moraš biti pri lovu precej prilagodljiv s takšnim daljnogledom.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  8. #148
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Sršen, nabavi si piko za pogone in iskanje, za na prežo imaš itak drugo puško.

  9. #149
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Brežice
    Prispevki
    119

    Privzeto

    Zdravo,

    zanima me ali je kakšna bistvena razlika v kvaliteti izdelave, vidljivosti v mraku in kvaliteti osvetlitve pike pri naslednjih daljnogledih? Katerega priporočate od teh? kaj podobnega?

    http://www.optics-trade.eu/shop/si/m...-12x50-rd.html

    http://www.optics-trade.eu/shop/si/d...x48-illum.html

    http://www.optics-trade.eu/shop/si/d...2-5-10x50.html

  10. #150
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Najprej bi se opravičil za pozen odgovor.

    Na kratko o teh treh daljnogledih:

    Meopta Artemis 3-12x50 je med temi seveda najbolj ugodna, a zaradi jeklenega ohišja tudi najtežja. Optično je prav tako med temi tremi daljnogledi najbolj šibka. Osvetljena pika je sicer namenjena le uporabi v mraku.

    Docter Classic 2.5-10x48 je nekaj lažji od Artemisa, ima širše vidno polje in je predvsem precej bolj svetel. Prav tako ima zelo dovršeno osvetlitev namerilnega križa, ki narašča eksponentno. Tako je mogoče v vseh svetlobnih pogojih nastaviti osvetlitev križa na popolnoma primerno jakost.

    Docter Basic 2.5-10x50 je med temi daljnogledi seveda najbolj dovršen, a hkrati tudi najdražji. Njegova ostrina v centralnem delu slike je po testih DJZ (12/2010 56er Lichtriesen) na primerljivi ravni z najboljšimi na svetu. Prav tako je to zelo svetel daljnogled in je konstrukcijsko identičen daljnogledom Docter Unipoint. Razlika je le v gumbu osvetlitve. Njegov namerilni križ pa zahteva morda nekoliko privajanja, saj ima v centru lebdečo točno in nato nekoliko vstran linije namerilnega križa. Osvetljena točka je v prvi goriščni ravnini, križ pa je v prvi goriščni ravnini. To je optimalno tako za čakanje v mraku pri visokih povečavah(majhna pika, debel križ) kot tudi na pogonih pri nizkih povečavah (velika pika, tanek križ). Osvetlitev je sicer mogoče nastavljati vse od majhnih jakosti za mrak do dnevno močnih jakosti za pogoje.


    Med temi bi sicer rekel, da se izbira zoži na 3 glavne poudarke. Meopta ima močan adut in sicer svojo ugodno ceno. Docter Classic bo najboljša izbira za nekoga, ki lovi pretežno na čakanje v mraku. Docter Basic bo pa najboljša izbira za nekoga, ki išče daljnogled za vse oblike lova in bo na nakup gledal kot na dolgoročno investicijo.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

Stran 15 od 30 PrvaPrva ... 511121314151617181925 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •