Stran 24 od 30 PrvaPrva ... 14202122232425262728 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 231 do 240 od 297

Tema: Kateri strelni daljnogled kupiti?

  1. #231
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto Zatemnitev rdeče namerilne pike

    Živijo.


    Želja okrog zmanjšanja jakosti osvetlitve je bila zadevo vsaj preizkusiti rešiti, če je že ne bom uspel rešiti. Kaj pa lahko gre narobe, v najslabšem primeru osvetlitev pač ne bo delala .

    Glede na prebrano na medmrežju sem naročil gumbno baterijo 1,5V enake debeline, kot je originalna. V obdobju čakanja sem si rekel, da beseda le ni konj in poslal prijazen dopis proizvajalcu daljnogleda. Proizvajalec se je že drugi dan oglasi in ponudil, da zatemnitev opravi on ali pa v kolikor imam kaj tehničnega znanja to opravim sam. Odločil sem se, da bi raje sam poizkusil in trenutno čakam navodila kako in kaj. Iz odgovora proizvajalca je bilo razvidno, da sta načina dva. Prvi predvidevam, da je uporaba zatemnitvenega filma pred izvorom svetlobe, drugi (po omembi spajkanja) pa najverjetneje dodajanje upora.

    Danes sem prejel baterijo 1,5V in jo preizkusil. Zadeva deluje, pika je manjše jakosti! Sedaj moram izdelati samo še pušo (spacer), da baterija nima možnosti pomikanja levo in desno in je načeloma zadeva rešena. Slike za primerjavo bom objavil takoj ko bo možno.

    Ko/če prejmem navodila proizvajalca jih tudi (odvisno od zapletenosti) preizkusim in objavim.


    Zakaj to delim z vami?

    Predvidevam, da nisem edini, ki je naletel na to težavico. Morda pa si še kdo na ta način pomaga daljnogled, s katerim je sicer zadovoljen nadgraditi.

    Kot si Robert rekel, daljnogled o katerem je govora je več kot 500€, pa sem na cenejših videl piko manjše jakosti kot na mojem. Celo imam doma cenejšega, z manj svetlo piko ampak je optična kvaliteta bistveno nižja. Za to pa ni pomoči.

  2. #232
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Slike so na žalost bolj slabe. Bi bilo bolje z fotoaparatom z znižanim ISO in podaljšano izpostavljenostjo.

    Vseeno, leva slika je z 1,5V baterijo na mksimalni jakosti. Jakost se prav tako lepo nastavlja kot s standardno 3V baterijo. Slike z minimalno jakostjo ni mogoče narediti, ker se pikice na telefonu ne vidi, je pa vidna s prostim očesom. Na desni strani pa pika prižgana na minimalni jakosti s standardno 3V baterijo.

    Click image for larger version. 

Name:	PrtScr capture_4.jpg 
Views:	143 
Size:	31.5 KB 
ID:	16432

  3. #233
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Me veseli, da je ratalo

  4. #234

    Privzeto yukon 1.5-6x42

    zdravo

    tudi mene zanima mnenje o teh dalnogledih

    hvala

  5. #235

    Privzeto kateri daljnogled

    prosim za nasvet kateri daljnogled naj dam na zra?no puško gamo g-magnum1250-igt mach-1 gledal sem gamo6x40wr oz, tac-vector tentinel 8-32x50 ali kak drugi model da zdrži udarce te puške cena naj bo med 150 in 200eu

    hvala za odgovor

  6. #236

    Privzeto

    Jaz nebi nič nameščal. Rabiš še montažo, ki bo dražja od daljnogleda. Če bo pa kakšen Al odlitek pa držal ne bo.

  7. #237
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat dik je objavil: Pokaži objave
    prosim za nasvet kateri daljnogled naj dam na zra?no puško gamo g-magnum1250-igt mach-1 gledal sem gamo6x40wr oz, tac-vector tentinel 8-32x50 ali kak drugi model da zdrži udarce te puške cena naj bo med 150 in 200eu

    hvala za odgovor
    V NM je trgovec, ki ima zastopstvo za Gamo in tudi precej izkušenj glede daljnogledov za zračne puške. Če je tvoja puška na vzmet, potem rabiš daljnogled, ki je narejen specialno za take puške. Po mojih izkušnjah so to nekateri modeli Gamo daljnogledov in daljnogledi Nikko Stirling serija Golden Crown. Najbolje pa ti bodo svetovali v tej trgovini.
    Last edited by Robert91922; 27. February 2017 at 09:44.

  8. #238

    Privzeto Nakup novega strelnega daljnogleda

    Pozdravljeni,
    odločam se za nakup novega strelnega daljnogleda. Ker je moj "budget" precej nizek (300€), sem se odločil vprašati za mnenje tukaj, saj v tem cenovnem razredu bistveno lažje narediš napako.
    Torej imam kombinirko CZ 7x57R/12 s strelnim daljnogledom Zeiss Jena. Za nakup se odločam predvsem zaradi kompliciranega pristreljevanja optike in zastarelosti(nizka povečava, premazi leč itd).
    Zanima me tudi, kakšno montažo bi se mi najbolj splačalo vzeti (biti mora snemljiva).
    Nekako se najbolj nagibam k maksimalni povečavi 9, 10 ali 12 in objektivu premera 40-50mm.
    Lovim predvsem srnjad do poznega mraka in občasno divje prašiče ponoči.

    Za vaša mnenja se vam že v naprej lepo zahvaljujem

  9. #239

    Privzeto

    Tudi sam sem menjal. Lahko pa ti povem, da za 300 ne boš dobil nič, samo pokvaril boš. Čeprav je stara jena .... se čez še zmeraj bolje strelja kot čez poceni daljnoglede. Če imaš suhl montažo, je montaža dražja od 300 ...

    če imaš vsaj možnost "prešraufat" sam daljnogled, raje kakega starega svarota 6x42 vzameš.

    Sam sem iz jene na suhl montaži prešel na zasučno z 30mm obročki in vortexom. Po nekaj letih in malo zmatranih učkih, bi sedaj raje vzel nekaj z debelejšimi nitkami, lahko kvalitetnega starega 6x42. Razni v - z - ...plex križi so za zaraščen teren v mraku premalo vidni, lučke za majhen dnar pa ne delajo.

    Je pa bilo vse skupaj nekaj čez 500. (puške niti slučajno ne mislim menjati, ker je "bomba")

  10. #240
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Si pomislil na nabavo rabljene puške z optiko, ker je ponudba kar velika.

Stran 24 od 30 PrvaPrva ... 14202122232425262728 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •