Stran 27 od 30 PrvaPrva ... 172324252627282930 ZadnjiZadnji
Rezultati 261 do 270 od 297

Tema: Kateri strelni daljnogled kupiti?

  1. #261
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Vzemi ga z rdečo pikico, tudi, če je vidna samo v mraku in ponoči, ne bo ti žal. Križ naj bo čimtanjši in v 2. ravnini, ker loviš tudi v visokogorju.

  2. #262

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Vzemi ga z rdečo pikico, tudi, če je vidna samo v mraku in ponoči, ne bo ti žal. Križ naj bo čimtanjši in v 2. ravnini, ker loviš tudi v visokogorju.
    Tako ali tako se mi zdi smiselna pika ravno v okoliščinah ki jih opisuješ mrak ali tema...

  3. #263

    Privzeto

    Kahles 2-10×50 je krajši, lažji in ima pri najmanjši povečavi večje vidno polje kot Docter V6. Slednji pa ima precej daljšo garancijo in večjo končno povečavo. Kar zna biti v gorah koristno. Cena je nekje tam tam. Vsak se mora sam odločiti glede na lastne potrebe pri lovu. Sam bi zaradi pogonov raje vzel Kahlesa, ker bi mi bolj kot visoka povečava prišla prav kompaktnost in širše vidno polje pri 2× povečavi.

  4. #264

    Privzeto

    Kaj pa tale ZEISS ?

    https://www.optics-trade.eu/si/strel...6-2-12x50.html

    Tista navedena svetlobna prepustnost me kar mika....

  5. #265

    Privzeto

    Očitno je Swarovskemu potekel patent za 6x razpon povečave....Sicer je pravno bitko z Leico pri tem itak zgubil (sta se dolgo tožila... najprej je dobil, potlej so pa le odločili v Leitzov prid..češ, da je patent preveč omejujoč, oz da so podobne optične rešitve že obstajale)...Zeiss se ni hotel pričkati in je za V8 raje uporabil 34mm (ali 36mm?) tubus (naj bi patent veljal za 30mm)...Swarovski Z6 linijo opušča oz zamenjuje z Z8...Za Kahless so včasih govorili, da dobiva "preizkušeno" tehnologijo (še vedno v delni lasti Swarovskega?)...ala VW/Škoda.

    Kahles je zelo všečen strelni daljnogled! (če bi vsaj imel še SR šino...je še dosti frišen, verjetno šino lahko kmalu pričakujemo)

  6. #266

    Privzeto

    Vprašanje je predvsem kako se serija Conquest V6 optično primerja s Kahlesom 2-10×50 in Docterjem 2-12×50, ti trije so namreč vsi v podobnem cenovnem rangu. Drugo je bolj kot ne vse stvar osebnega okusa. Všeč mi je, da ima Conquest možnost šine. Če so optično podobni gre torej izbira predvsem glede na oseben okus, kaj je komu bolj všeč in kaj bi želel imeti. Malo primerjajte teže, velikosti, najbrž je marsikomu sama oblika določenega modela bolj všeč od drugih ipd... Kahles 2-10×50 ima eno zame veliko pomanjkljivost in sicer se ga ne dobi s šino. Ne vem zakaj ker manjši in večji model pa imata šine, samo ta srednji ne. Ampak firma ga tudi v prihodnosti ne namerava ponuditi s šino, preverjeno. Sicer pa, kdor ne rabi šine, pa je vsekakor favorit po teži in kompaktnosti pa tudi oblika je zelo elegantna in se prilega tako novejšim kot tradicionalnim puškam. Zeissi so po obliki zelo moderni, mogoče na kakšno tradicionalno starejšo lovsko puško ne paše lepo tako kot bi kateri drug.

    Pa ko sem že omenjal šine. Šina je vsekakor boljša oblika montaže. Daljnogled je vedno montiran naravnost in popolnoma fiksno, pa nobene tenzije ni na ohišje daljnogleda. Pri takšnih dragih zadevah kot je to - 1500 evrov +, bi vsekakor razmislil o šini.

  7. #267

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Kahles 2-10×50 ima eno zame veliko pomanjkljivost in sicer se ga ne dobi s šino. Ne vem zakaj ker manjši in večji model pa imata šine, samo ta srednji ne. Ampak firma ga tudi v prihodnosti ne namerava ponuditi s šino, preverjeno.
    Če streljam čisto na slepo: morda je na zalogi še vedno precej Z6i 2-12x50SR in je to zahteva delničarjev.

  8. #268
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat Hribowc je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa tale ZEISS ?

    https://www.optics-trade.eu/si/strel...6-2-12x50.html

    Tista navedena svetlobna prepustnost me kar mika....
    Sem ga montiral na repetirko. Fina zadeva. Moram ga le še v nočnem čakanju preizkusit. V mraku je odličen. Je moj prvi strelni daljnogled s piko in sem lepo presenečen.
    Tudi sam sem kolebal med Docterjem, Kahlesom in Zeissom. Na sejem v Radgono sem šel le zato, da bi pogledal skozi te tri. Kahlesa nisem uspel videti, sem pa primerjal oba Nemca. Pika je pri Zeissu tanjša in pa barve so mi bile bolj všeč. Sem ga mislil kar tisti dan kupiti, pa sem srečal lokalnega puškarja in sva šla na pivo. Mi je še fajn popust zrihtal, tako da sem ga vzel pri njemu. S šino in brez ASV.
    Mislim, da se bo dalo tudi na skupnih lovih lepo pomeriti z njim. Ima kar široko vidno polje, precejšnja razlika s Victory Diavari 2,5-10x50, katerega sem imel prej na tej puški.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #269

    Privzeto

    Čas teče, tehnologija pa gre dalje. Dandanes imajo ti boljši daljnogledi z 2× začetno povečavo tudi do 22 m vidnega polja, kar je enako kot imajo boljši 1.5-6×42 oziroma precej več, kot imajo povprečni 1.5-6×42.
    Boljše kot to gre samo še s piko ali širokokotnim, vprašanje pa je, ali potem streljamo toliko bolje, da je sploh vredno vlagati v še eno drago optiko.

  10. #270

    Privzeto

    Nabavil sem Docterja v6 2-12x50. zaenkrat brez pripomb, Ravno dovolj tanek križ da pokrije 11ko na lovski tarči na 100m. V mraku zelo dober, ko zmanka križa za tistih nekaj minut do čiste teme je tukaj pika.

Stran 27 od 30 PrvaPrva ... 172324252627282930 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •