Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 28

Tema: Swarovski z4i

  1. #11
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Ravno za to gre, da imaš križ v prvi goriščni ravnini in je tako super viden v mraku, piko pa imaš v drugi ravnini, da ni prevelika in presvetla. In ravno zato se izpostavil Varipoint, saj Zeiss izdeluje tudi enake daljnogleda s piko v prvi ravnini, ki pa so boljši za uporabo pri dnevni svetlobi, ko mora biti pika večja in boljše vidna.

    Glede notranjih odbojev pa so glede tega trpeli S&B Klassik serije, daljnogledi višje serije Zenith pa nikoli. Sam bi za uporabo, ki jo tukaj omenja Tomaž izbiral v tem vrstnem redu:

    S&B Zenith 2.5-10x56 FD
    Zeiss Varipoint 2.5-10x50 T*
    Kahles CBX 2.5-10x50
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  2. #12
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    No sej drugega kot S&B oziroma Swarovski nisem nameraval kupit... Pa da ne bo kdo narobe razumel, da so ostali slabši, le to je da sem sam na ta dva navezan, pa največ izkušenj imam s tema dvema...

  3. #13
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Oba sta odlična, ampak izključno za pujse čakat je S&B (2.5-10x56) v tem primeru boljši. Če pa bi iskal daljnogled za lov na srnjad in za kak strel tudi na 200m potem pa je seveda bolj primeren Z4i.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  4. #14

    Privzeto

    Ojla,
    Sam od predkratkega uporabljam Blaser R8 profesional 30-06 + SW z4i 3-12x50.
    Sama kombinacija je bila v osnovi zastavljena, da bo puška delovno usmerjena in za sprostitev( za v pogon), ne da bom na puško pazil bolj kot na sebe. A je kombinacija na koncu le toliko stala, da sedaj bolj pazim kot na punco .
    Glede daljnogleda lahko povem, da iz mojega stališča je zelo uporaben:
    - Križ je zelo tanek in pri strelih na tarčo le to zelo malo pokrije.
    - Pri ostalih križih mi je šlo na jetrca, ker je bila tarča vsa polna s križem uhhhhhh
    - Križ in pika sta izredno tanka, da se jih moraš kar navadit,
    - V primeru, da ne vidiš pike jo vžgeš in je veselje
    - Seveda nato lahko, kakor z vsakim daljnogledom nastavljaš piko, (imaš dva režima nočni in dnevni)
    Uplenil sem tudi prvega gumbarja, pa niti nisem pomislil, da bi vžgal piko. (mogoče zaradi pripravniškega efekta )
    Problem je, ko vžgeš piko in šklocne, tovariši so komentirali, da mi bodo vse lisice pobegnile. Jaz pa sem se odločil, da bom vžgal piko na samem začetku jage.

    Ko sem malo gledal ostale daljnoglede ob pomoči kolega, je komentiral, da ima praktično postavljene gumbe SW za nastavitve daljnogleda ter vklop lučke. S tem sem želel povedati, da ko hodiš s puško se ti tisti gumbi ne zategujejo ob oblačilo in je puška lepo ob telesu. Ni mi ušeč polno štrlečih gumbov na daljnogledu.

    Daljnogled primerjal z CARL ZEISS Duralyt 3 - 12 x 50 (mislim, da je ta povečava) imel je tudi osvetljeno piko. Oba sva ga kupila skorajda istočasno. Razlike niso drastične, je pa velika razlika v ceni. Sam natančnejši komentar glede razlik, pa upam da bo dal raje kolega na forum, kajti sem pristranski ;)

    Da sem bil prepričan v nakup SW sem šel na sejem in naredil primerjavo z ostalimi. Novi ZEISS Duralyt je zelo ugoden, napram temu kaj vse dobiš, ostalo kar sem primerjal je pa………
    Pa se je ponovo izkazal pregovor:
    Nisem tako bogat, da bi dvakrat kupoval in obžaloval.

    P.S. So pa tudi ostali daljnogledi zanimivi, zato pa pravijo vsake oči imajo svojega malarja.....

  5. #15

    Privzeto

    ŠE ena slikica:


    Ter dober pogled

  6. #16
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Lepo je slišat izkušnje iz prve roke, ki potrjujejo točno to kar sem rekel. Z4i je odličen za strele na daleč, saj ima tanek križ v prvi goriščni ravnini. Za čakanje v mraku ali ob mesečini pa je drugačna postavitev križa bolj primerna. Razmišljanje, da je bolje kupiti enkrat kvalitetno kot dvakrat bolj na pol, pa je popoln zadetek v polno. :icon_:

    Je pa tako, da Z4i in Duralyth nista primerljiva in se tudi ne trudita biti. Za primerjavo je za to treba poseči po Zeiss Victory Diavari ali Victory Varipoint, ki pa seveda potem nista nič kaj cenejša. Duralyth je pri Zeissu to, kar je pri Mercedesu A razred. Saj je Mercedes, ampak s S razredom nima toliko skupnega kot bi si njegovi kupci želeli.

    Pa lovski blagor ob gumbarju in čestitke, k tako dobri izbiri opreme.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    Lepo je slišat izkušnje iz prve roke, ki potrjujejo točno to kar sem rekel. Z4i je odličen za strele na daleč, saj ima tanek križ v prvi goriščni ravnini. Za čakanje v mraku ali ob mesečini pa je drugačna postavitev križa bolj primerna. Razmišljanje, da je bolje kupiti enkrat kvalitetno kot dvakrat bolj na pol, pa je popoln zadetek v polno. :icon_:

    Je pa tako, da Z4i in Duralyth nista primerljiva in se tudi ne trudita biti. Za primerjavo je za to treba poseči po Zeiss Victory Diavari ali Victory Varipoint, ki pa seveda potem nista nič kaj cenejša. Duralyth je pri Zeissu to, kar je pri Mercedesu A razred. Saj je Mercedes, ampak s S razredom nima toliko skupnega kot bi si njegovi kupci želeli.

    Pa lovski blagor ob gumbarju in čestitke, k tako dobri izbiri opreme.
    Z4 ima križ v drugi presečni ravnini, z vsem ostalim se pa strinjam.

    Zakšek si pa lahko drugačno kroglo omisli, da ne bo luknja 10*10.

  8. #18

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Zakšek si pa lahko drugačno kroglo omisli, da ne bo luknja 10*10.
    Muzikant pa tudi vse vidi

  9. #19
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Muzikant, hvala za opozorilo glede tipkarske napake. Ampak saj iz zapisanih postov je mogoče razbrati, da je križ v prvi ravnini odličen za mrak, v drugi ravnini pa za strele na daleč.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    Muzikant, hvala za opozorilo glede tipkarske napake. Ampak saj iz zapisanih postov je mogoče razbrati, da je križ v prvi ravnini odličen za mrak, v drugi ravnini pa za strele na daleč.
    Prosim, seveda je jasno, itak si the man na tem področju.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •