Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 51

Tema: Lovska družina Logatec/Vrhnika?

  1. #31

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Aha Osica, šele sedaj razumem, ...
    Kar se tiče dela za lovstvo ... ..., pa tudi ne spada na ta forum.
    Prirejati in polagati na jezik pa znaš. Vsaka čast. Režimski človek s tečajem manipulacije?

    In nisi edini, ki odstopa od povprečja...
    In se strinjam, ne bova tu o tem.

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Bravo, namesto, da bi se skupaj z Mart6 borili proti hrupu ste ga nagnali s tega foruma. Ustvarili ste še enega nasprotnika lovstva. Čestitam vam za pamet. lp

  3. #33

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Bravo, namesto, da bi se skupaj z Mart6 borili proti hrupu ste ga nagnali s tega foruma. Ustvarili ste še enega nasprotnika lovstva. Čestitam vam za pamet. lp
    In to je Mainov prvi in edini post doslej v tej temi.
    O konkretni problematiki od njega pač nič. Tudi prav. Vprašam se le, kje so bili vsi ti dušebrižniki v časih, ko se je dalo na ta zločin nad divjadjo, kakor jaz imenujem celotno obrtno cono v Logatcu, še kako vplivati.
    Sedaj je kot je in kjer je in bolje, da se drugam ne seli.

  4. #34
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    In to je Mainov prvi in edini post doslej v tej temi.
    O konkretni problematiki od njega pač nič. Tudi prav. Vprašam se le, kje so bili vsi ti dušebrižniki v časih, ko se je dalo na ta zločin nad divjadjo, kakor jaz imenujem celotno obrtno cono v Logatcu, še kako vplivati.
    Sedaj je kot je in kjer je in bolje, da se drugam ne seli.
    Nekdo premalo, drugi preveč, če ni tvojega mnenja je " pod nivojem" ali "režimski". Ne pretiravaj!
    Problematike obrtne cone v Logatcu ne poznam in kot praviš sedaj je kot je, toda ne vidim nobenega razloga, da se lovci vsaj sedaj ne bi pridružili iniciativi, ki sicer malo pozno poskuša omiliti posledice, kot ga ti imenuješ, zločina nad naravo.
    Seveda vem, da številne iniciative iz raznoraznih razlogov delujejo proti lovstvu, toda v podobnih primerih se moram strinjati z mainom757 in menim, da nas nasprotovanja takim pobudam še bolj rinejo v zobe tistim, ki nam očitajo, da je naš edini cilj ubijanje živali zgolj zaradi užitka, za okolje pa se ne brigamo.
    Ravno pridružitev nekaterim civilnim iniciativam je dokaz razumevanja demokratičnega upiranja brezdušnemu divjemu liberalizmu, ki so mu mar zgolj dobiček in izkoriščanje vseh živih in neživih resursov v ta namen.
    Vem, da so pristaši in pobudniki takih zločinov tudi nekateri lovci, temu se ne da izogniti, kar pa še ne pomeni, da se ostali ne bi mogli temu upreti z javnim delovanjem ali podporo svobodno mislečih.
    Kot sem že napisal, naša LD se je pridružila enemu izmed podobnih državljanskih nasprotovanj nameram lokalne skupnosti in je bilo to sodelovanje zelo ugodno sprejeto med ljudmi, tudi tistimi, ki sicer nasprotujejo lovu (iniciativa je uspela).

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Matr ste zapeli v drevesa, gozda pa ne vidite.

    Dajmo raje kakšno besedo o temi, torej o dirkarišču znotraj obrtne cone Logatec, jaz ga poznam ker sem si tam že ogledal dirke in naredil kar nekaj tečajev varne vožnje z avtomobili in z motorjem.
    Če ima uporabno dovoljenje, v kar ne dvomim, potem je verjetno vse v skladu s predpisi. Obrtna cona je od Logatca oddaljena več kot kilometer, kar je ustrezno. Da je hrup ponoči? No, malo čudno ampak dopuščam možnost, da se kdo vozi tudi ponoči. Sicer pa imamo danes dobra okna, jih zapremo in je tišina, nobenega hrupa od zunaj. Kako pa mislite da preživijo ljudje v večjih mestih ali ob cestah, kjer je stalno promet? Prepričan pa sem, da ponoči ni tako grozno motečega hrupa iz OC Logatec ker se ponoči ne dogaja nič posebnega. Če pa so kakšne nelegalne dirke pa naj ukrepajo pristojni organi. Tudi v Ljubljani v TC Rudnik so bile nočne dirke pa jih je menda policija ustrezno preprečila. Skratka OC Logatec je primerna lokacija za manjša tekmovanja in za tisto, za kar ima dovoljenja in ni moteče za okolico ker je res dovolj oddaljena od naselja. Sploh pa prepovedati neko stvar, ker nekdo nekaj krši, je totalna neumnost in prizadene tudi dobronamerne.

    Zato ne podpiram civilne iniciative saj so razne civilne iniciative krive, da še danes nimamo v Sloveniji veternih elektraren (skoraj cela Evropa jih ima), da nimamo spodobnega avto-moto dirkališča (skoraj ne poznam države ki ga nebi imela) za velika tekmovanja, najraje bi podrli biatlonski center na Pokljuki itd. Očitno bi nekateri radi razvoj čisto zatrli, da bi živeli kot pred 100 leti. To pač ne gre in jaz nisem za to in ne padam na poceni štose nekaterih civilnih iniciativ, kot so nekateri kolegi tu na forumu, ki sploh ne poznajo stanja. Ravno tako pa ne gre dirkališče v samo mesto (razen Monaka) ampak IC Logatec je na primerni oddaljenosti od mesta.

    V OC Logatec NIMAM nobenih interesov razen da sem se usposabljal na trenigih varne vožnje in si ogledal eno ali dve drirki motoristov. Mogoče lahko zato tudi bolj objektivno ocenjujem razmere.

    Prosim da v svojih nestrinjanjih omenjate predvsem navedbe in argumete takšne in drugačne.

  6. #36

    Privzeto

    Težava niso dirke in treningi varne vožnje, težava je v "prostih treningih", ki so kadarkoli se jim zljubi.In nesmiselno je primerjati v tekmovanje v driftanju z običajnim prometom.
    Težko je korektno oceniti situacijo, če si videl nekaj tekem in bil na tečaju varne vožnje.
    Težava je samo ena, nekontrolirani treningi driftanja. Uporabniki poligona si uporabno dovoljenje razlagajo tako, da imajo lahko tekme (ki so seveda v naprej prijavljene....) in neomejeno število treningov....kadarkoli

    Sam sem vrsto let preživel v Ljubljani, v bližini stadiona Ilirija. Tam je bilo vse jasno, nekaj tekem spedwaya na leto in vsak četrtek od pomladi do jeseni treninig od 15 do 18 ure trening. In to je to. Vse je jasno. Izven teh terminov, ni treningov, tekem..

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Ampak moraš vzeti v obzir, da je oddaljenost od naselja precej večja kot en kilometer, mislim da sem nekje zasledil zapisno 1,8 km. Predstavljaj si one, pri kino Šiški, oni sploh niso vedeli da se na Iliriji kaj dogaja pa so bližje od 1,8 km. Moteče je lahko le ponoči in se strinjam, da verjetno nimajo dovoljenja da izvajajo tekme ali treninge med 22 in 6 uro oziroma v tem času nebi smeli povzročati hrupa. Samo verjetno ne gre za to.

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat rock&roll je objavil: Pokaži objave

    Zato ne podpiram civilne iniciative saj so razne civilne iniciative krive, da še danes nimamo v Sloveniji veternih elektraren (skoraj cela Evropa jih ima),
    No, veterne elektrarne nimamo zaradi DOPSA. In še marsičesa.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #39

    Privzeto

    Citat žandar je objavil: Pokaži objave
    Nekdo premalo, drugi preveč, če ni tvojega mnenja je " pod nivojem" ali "režimski". Ne pretiravaj!
    Problematike obrtne cone v Logatcu ne poznam ...
    Tudi ti ne pretiravaj! Oznake nisi dobil zaradi drugačnega mnenja, to vedno spoštujem, temveč zaradi polaganja besed, ki jih nisem napisal meni na jezik.
    To je enostavno pizdunsko! S teboj vred je tu še nekaj takih, ki na kritiko, tudi ostro ne znate odgovoriti na isti način, temveč se spuščate na osebni nivo. Tako se je preklanje tudi začelo in eskaliralo. Zato sem ti tudi napisal oznako v tej objavi, za "režimsko" je bilo pa le jasno vprašanje, ker se mi nekaj dozdeva kdo si.
    Odgovoriš ali ne, tvoja stvar, sili te nihče ne.

    In ja, ne poznaš problematike in R&Roll je edino lepo argumentirano zapisal in njegovo mnenje še kako delim.

  10. #40
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Tudi ti ne pretiravaj! Oznake nisi dobil zaradi drugačnega mnenja, to vedno spoštujem, temveč zaradi polaganja besed, ki jih nisem napisal meni na jezik.
    To je enostavno pizdunsko! S teboj vred je tu še nekaj takih, ki na kritiko, tudi ostro ne znate odgovoriti na isti način, temveč se spuščate na osebni nivo. Tako se je preklanje tudi začelo in eskaliralo. Zato sem ti tudi napisal oznako v tej objavi, za "režimsko" je bilo pa le jasno vprašanje, ker se mi nekaj dozdeva kdo si.
    Odgovoriš ali ne, tvoja stvar, sili te nihče ne.

    In ja, ne poznaš problematike in R&Roll je edino lepo argumentirano zapisal in njegovo mnenje še kako delim.
    Spoštovani Sršen, malo sem ti nastavil ogledalo, pa si očitno nisi všeč.
    Če misliš, da o določeni lokalni tematiki razpravljajo le tisti, ki jo od blizu poznajo, potem bi pač o tej temi lahko razpravljali le člani LD Logatec.
    Na tvoje vprašanje kdo sem, ti lahko odgovorim kdo nisem, torej:
    Nisem v nobenem organu LZS, nisem član nobene politične stranke in nimam spoštovanja do kvazi avtoritet. Razmišljam in pišem popolnoma samostojno, ob vpletanju dnevne politike v katerokoli temo se mi obrača želodec.
    Tudi ne vem kdo si ti in me to niti najmanj ne zanima, dovolj mi je najino občasno "preklanje" na forumu, sicer pa ne vem, kaj je za tebe ostro, morda to, da nekomu rečeš "pizdun" ali "režimski" ali "pod nivojem"ipd. No in ker te ne poznam, tvoja premisa o spuščanju na osebni nivo ne vzdrži, polemiziram le s tvojim mnenjem.
    Včasih se s teboj celo strinjam ampak tega, v maniri nekaterih forumcev, ne razglašam.
    In za konec, tebi pa res ni potrebno polagati besed na jezik, se sam dovolj trudiš.

Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •