Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 51

Tema: Lovska družina Logatec/Vrhnika?

  1. #1

    Privzeto Lovska družina Logatec/Vrhnika?

    V imenu več podpisnikov številnih pritožb sprašujem, ali je mogoče dobiti kakršenkoli (E-mail, poštni naslov, telefon) kontakt lovske družine Logatec, lahko tudi koga iz lovske družine Vrhnika, ki ima v upravljanju območje okoli obrtne cone Zapolje? Zanimajo nas recimo vprašanja, kako režim varstva pred hrupom opredeljuje naravno okolje kilometer od roba cone (blizu so lovske preže, lovska koča) in ali se je s problematiko, opisano v nadaljevanju, kdo že ukvarjal? Gre se za izjemno motečo hrupno dejavnost, s katero se prebivalci bližnjega naselja ubadamo že dve leti, k njihovi rešitvi pa bi morda lahko pripomogli tudi lovci, ki bi morali biti še posebej zaskrbljeni nad prekomernim hrupom v naravnem okolju, ki obdaja omenjeno obrtno cono. Ne gre za bližnjo cesto, železnico ali kakšno hrupno delavnico v coni, temveč za dirkališče, ki je pogosto moteče v radiu več kilometrov. Ko človek vidi in sliši določene tam izvajane dejavnosti (pa sploh niso vse problematične!), se začne zavedati, da smo še presneto daleč od doseganja nekih podnebnih ciljev, trajnostnih načel in še česa. Nekateri imajo pač malo preveč bencina v svojih rezervoarjih in so morda zaščiteni tudi z blagoslovom kakšnega ministrstva. V zadevi smo tako daleč, da smo ugotovili, da dejavnost ni omenjena v sicer ohlapnem uporabnem dovoljenju in da obratovalni čas sploh ne obstaja, a birokratom v pisarnah se to pač ne zdi velik problem. Oni so pač strokovnjaki na svojem področju, torej v iskanju vzrokov, zakaj niso izpolnjeni pogoji za reševanje določene problematike. Prav veliko se sami na raznih forumih ne bi radi izpostavljali, a razpolagamo z veliko zvočnimi posnetki in dokumenti, če bi bil kdo kakorkoli sumničav. V glavnem moramo dokazati, da se ta nepredvidena dejavnost bistveno razlikuje od dejavnosti, sicer omenjenih v uporabnem dovoljenju. Več nas bo, dlje bo naš glas segel.

    Že v naprej se zahvaljujem za morebiten odgovor.

    mart6

  2. #2
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Podatki so javno dostopni na strani LZS

    Lovska družina Logatec
    Lovska družina Vrhnika


    takih problemov je več kot le "vaše" dirkališče
    Last edited by 206; 23. May 2011 at 18:21.

  3. #3

    Privzeto

    Odlično, hvala za pravo usmeritev. Pred letom dni smo namreč izbrskali le poštni naslov lovske koče pri Lomu.

    mart6

  4. #4

    Privzeto

    Citat mart6 je objavil: Pokaži objave
    Odlično, hvala za pravo usmeritev. Pred letom dni smo namreč izbrskali le poštni naslov lovske koče pri Lomu.

    mart6
    Če je vaše delo in namen tako resen kot je bilo brskanje podatkov, potem bo že štala.
    Kje pa ste bili prebivalci, ko se je sprejemalo prostorske akte?!

    Vse prevečkrat videna je scena, ko nikogar nič ne briga, ko pa mu gredo že postavljene zadeve na qrac, pa gre vsak ki ima 5 min odvečnega časa zadeve podirati.

    Če bi se v luft metali pred leti in se takrat povezovali, bi industrijske cone mogoče sploh ne bilo in tisočletne migracijske poti divjadi ne bi bile prekinjene.
    Tako da če bi bil jaz na mestu LD Logetec bi vas nekam poslal!

  5. #5

    Privzeto

    Nasršen @Sršen: ker ne poznaš problematike je škoda, da se sploh odzivaš v tej temi. Ali misliš, da nas je kdo kaj vprašal, kaj pa mi menimo o coni tam doli? Si pa naiven, če misliš, da ne bi bilo cone v primeru, da bi se mi v luft metali. Pa še namig: dirkališče obstaja že veliko časa, šele naknadno so se spremenile dejavnosti do te mere, da so moteče. Tako je tvoj odziv povsem brezpredmeten in še žaljiv hkrati.

    Na napačne ljudi se spravljaš. Recimo na tiste, ki so pripomogli, da občina Logatec nima več sežigalnice odpadkov na prostem (odlagališče Ostri Vrh v 80. in začetku 90. let). Za tisto smo bili pa očitno dobri, kljub temu, da smo zadevo uredili šele čez čas?

    mart6
    Last edited by mart6; 24. May 2011 at 10:20.

  6. #6

    Privzeto

    Citat mart6 je objavil: Pokaži objave
    Nasršen @Sršen: ker ne poznaš problematike je škoda, da se sploh odzivaš v tej temi.

    Čakaj malo! Škoda zate ali zame!
    A ti misliš, da se javno oglasiš, drugi pa nimajo pravice povedati kar mislijo? In da ne poznamo problematike?
    Ravno problematika Logaškega obrtnega področja je ena največkrat predstavljena lovski javnosti.
    In če je z lovskega in naravovarstvenega vidika zadeva zavožena, ker se lokalno prebivalstvo ni pravočasno uprlo takim načrtom, je sedaj malo pozno.
    In moje mnenje je, da je bolje, da ta dejavnost, naj te moti kolikor hoče, ostane tam kjer je, čimbolj v urbanem področju, ki se bo nedvomno še širilo, pa jo poslušajte, samo da se v novo še kolikor toliko zdravo naravno področje ne seli.

    Če pa te odkriti odgovor žali, pa je tvoj problem!

  7. #7

    Privzeto

    Ti kar piši. Sam sem medtem raje pridobil koristne informacije od lovske družine Vrhnika. Pa me nihče ni nekam poslal.

    mart6

  8. #8

    Privzeto

    Citat mart6 je objavil: Pokaži objave
    Ti kar piši. Sam sem medtem raje pridobil koristne informacije od lovske družine Vrhnika. Pa me nihče ni nekam poslal.

    mart6
    Ja fajn. Saj zato pa si pricapljal sem, a ne?

  9. #9

    Privzeto

    A ni razvidno iz mojega prvega sporočila, zakaj sem se prijavil na forum? Hkrati pa nikjer ne piše, da bom na tale forum pozabil, nekatere teme so po mojem okusu.

    Očitno je posredi neka foušija?

    mart6

  10. #10

    Privzeto

    Pejt spat!

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •