Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 40

Tema: katerega za 22lr

  1. #11

    Privzeto

    hvala za toliko predlogov..
    zdaj sem pa imel bushnel 3-9x40 pa se je pokvaru..

    :icon_:

  2. #12
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    12x povečava pride zelo prav pri tekmovanjih na 50 ali 100 metrov.

    Osebno imam raje več povečave kot manj,pač tko sem se navadil.

  3. #13
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Bushnelli so hkrati najbolj ponarejani in na vrh vsega jih tudi sama tovarna izdeluje v rangu od 50€ do 1400€. Tako da malo več pozornosti pri nakupu.

    Je pa tudi res, da so na evropskem trgu mnogokrat za enako ceno daljnogledi Hawke in Vortex boljši.

    Sam bi na tvojem mestu izbiral med naslednjimi:

    Hawke Panorama EV 4-12x40 AO (nastavljanje paralakse na objektivu)
    Hawke Varmint 3-12x44 SF (nastavljanje paralakse na stranski kupoli)
    Vortex Crossfire 4-12x40 AO
    Bushnell Banner 4-12x40 AO
    Bushnell Trophy XLT 4-12x40 AO


    Vsi od naštetih so med 150 in 200€ in vredni nakupa, nekateri med njimi imajo celo večletno garancijo.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  4. #14
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    473

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ja, 3-9x40 daljnogledi so verjetno najboljša izbira, ker so izredno poceni.
    malo se informiraj o ceni teh daljnogledov. oz dotično tega, pa boš videl kaj je poceni, kaj pa ne....

  5. #15

    Privzeto

    Citat davorin je objavil: Pokaži objave
    malo se informiraj o ceni teh daljnogledov. oz dotično tega, pa boš videl kaj je poceni, kaj pa ne....
    dotično katerega?
    drugače pa sem v zadnjem letu kupil že 10 daljnogledov, od tega največ 3-9x40, in se mi zdi da sem informiran.
    in po katerih referencah si informiran ti?

  6. #16

    Privzeto

    Ali zna kdo strokovno pojasniti kaj je nastavljiva paralaksa?

  7. #17
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ali zna kdo strokovno pojasniti kaj je nastavljiva paralaksa?
    Dejansko nastavljiva paralaxa, nam izniči napako, ki bi jo naredili, z različnim pogledom skozi optiko. Tako da, paralakso nastavimo na razdaljo na katero streljamo in v praksi bo križ ne glede iz katerega kota gledamo, vedno na istem mestu. v kolikor pa bi npr. imeli paralaxo nastavljeno na 100m mi pa streljamo na 300m, bi v primeru da premikamo položaj glave, videlli, da se križ pomika ne kljub temu da je orožje čisto pri miru. Optične pike so npr zelo značilne ravno zato, ker neglede s katerega kota jo gledamo vedno bo pika na istem mestu(kljub temu imajo paralaxo). En primer kako telebanu razložit, je ta, da ko šofer na števec gleda, vidi da kaže 100km/h, sovoznik pa bo vidu 90km/h to je paralaxa...

    No ni strokovno vendar mislim da bi morali razumet...
    Če zaključim, vsaka optika ki je namenjena za precizno streljanje bi morala bit opremljena z nastavljivo paralaxo, za lov je pa to čisto odveč...

  8. #18
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat trazman je objavil: Pokaži objave
    Dejansko nastavljiva paralaxa, nam izniči napako, ki bi jo naredili, z različnim pogledom skozi optiko. Tako da, paralakso nastavimo na razdaljo na katero streljamo in v praksi bo križ ne glede iz katerega kota gledamo, vedno na istem mestu. v kolikor pa bi npr. imeli paralaxo nastavljeno na 100m mi pa streljamo na 300m, bi v primeru da premikamo položaj glave, videlli, da se križ pomika ne kljub temu da je orožje čisto pri miru. Optične pike so npr zelo značilne ravno zato, ker neglede s katerega kota jo gledamo vedno bo pika na istem mestu(kljub temu imajo paralaxo). En primer kako telebanu razložit, je ta, da ko šofer na števec gleda, vidi da kaže 100km/h, sovoznik pa bo vidu 90km/h to je paralaxa...

    No ni strokovno vendar mislim da bi morali razumet...
    Če zaključim, vsaka optika ki je namenjena za precizno streljanje bi morala bit opremljena z nastavljivo paralaxo, za lov je pa to čisto odveč...
    Ne da bi želel pametovati, ampak alojz1 je vprašal kaj je nastavljiva paralaksa, ti pa si mu odgovoril kaj je paralaksa.

  9. #19

    Privzeto

    Daljnogledi, ki nimajo nastavljive paralakse, imajo nastavljeno na 100m (na 100m je ni), daljnoglede z nastavljivo paralakso, pa lahko nastavljamo, na kateri razdalji paralakse ni. A zdaj razumeš ?

  10. #20
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Daljnogledi, ki nimajo nastavljive paralakse, imajo nastavljeno na 100m (na 100m je ni), daljnoglede z nastavljivo paralakso, pa lahko nastavljamo, na kateri razdalji paralakse ni. A zdaj razumeš ?
    Razumem, samo nisem hotel tega reči... pa saj ni važno. Dovolj offtopica.

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •