Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 34

Tema: zeiss jena 4x32 za češko bokarco - koliko?

  1. #1

    Privzeto zeiss jena 4x32 za češko bokarco - koliko?

    Za staro češko bokarco iščem eno optiko, najrajši bi videl da ima originalno montažo. Imam že en kos ogledan, tako na zunaj sicer rabljena, ampak optika se mi zdi ok, itak bi jo rabil za strele tam do max 100 metrov. Je identičen model kot tale na simbolični sliki zraven zeiss jena 4x32 z montažo. Koliko bi rekli je taka okvirna poštena normalna cena za ta daljnogled skupaj z montažo? Hvala za mnenja!

  2. #2
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    150eur v kompletu max.

  3. #3

    Privzeto

    Ravnohrib, klel boš, če boš ta stara jajca kupil. Jaz za to ne bi dal niti 50€!
    Za ta denar si kupi novo montažo, pa našparaj ze en spodoben daljnogled, čeprav kakšen cenejši, bo svetlobno mnogo boljši kot ta.
    Če ne verjameš, ga pred nakupom preizkusi v mraku. Podnevi je itak vsak gvaž dober.
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #4

    Privzeto

    Od starejših strelnih je verjetno ta Zeiss verjetno optično najzmogljivejši. Jaz sem s takim uspešno jagal kar nekaj let. In tudi zvečer v mraku ter ponoči ob luni se z njim da uspešno loviti. Problem je samo nekoliko težavnejša nastrelitev. In sem prepričan da je veliko boljši od večine "cenejših sodobnih jajc".
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Se strinjam s Sršenom.

  6. #6

    Privzeto

    Ki,piše neumnosti.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  7. #7

    Privzeto

    Velika pomanjklivost tega daljnogleda je ta, da ima samo vertikalno nastavitev križa. In še to brez klikov. Če nimamo fiksnega stojala za nastrelitev je treba imeti vsaj dovolj nabojev. In če preidemo na druge se vse ponovi.
    Kdor ga ima - v redu. Kupoval ga pa jaz nebi. Je dovolj drugih.
    Če kdo rabi ga podarim (izgubil sem gumb za nastavitev ostrine).

  8. #8

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Ki,piše neumnosti.
    Čeprav je ravno taka jajca imel in jih zabrisal proč. Tako kot sem se k sreči znebil tudi starega Kahlesa in Schmidt&Benderja.
    Vse to so zadeve, ki so bile pred leti odlične, a leta in obraba naredijo svoje. In napredek tehnologije.
    Danes dam raje pol manj denarja in gvaž menjam vsake 10 let.
    Vseh pušk s suhl montažo sem se k sreči tudi znebil, tako da novega daljnogleda na bolj "normalne" montaže ni problem namestiti.

    Seveda pa vsak počne kakor hoče in mi podajamo le svoja mnenja.
    Tudi Denis jež očitno! Lahko se pa motim in je naredil zanstveno potrjeno primerjavo s kakšnim novejšim strelnim daljnogledom. Z veseljem jo bom prebral.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #9
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Od starejših strelnih je verjetno ta Zeiss verjetno optično najzmogljivejši. Jaz sem s takim uspešno jagal kar nekaj let. In tudi zvečer v mraku ter ponoči ob luni se z njim da uspešno loviti. Problem je samo nekoliko težavnejša nastrelitev. In sem prepričan da je veliko boljši od večine "cenejših sodobnih jajc".

    Najboljši v tem rangu (4x32 in 4x36) iz preteklosti so po mojem mnenju Hensoldti, ampak so pa zelo redki. Predvsem pri nastrelitvi so bistveno enostavnejši, saj imajo pomik s kliki tako horizontalno kot vertikalno.

    Optično so sicer ti daljnogledi boljši od sodobnih poceni kitajcev, ampak bi kljub temu odsvetoval nakup. Razvoj gre naprej in mislim, da se ni potrebe omejevati s starejšimi daljnogledi. Soliden sodoben 3-9x40 ne bo zlomil denarnice pa bo kljub temu precej boljši od starejših 4x32.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  10. #10

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Čeprav je ravno taka jajca imel in jih zabrisal proč. Tako kot sem se k sreči znebil tudi starega Kahlesa in Schmidt&Benderja.
    Vse to so zadeve, ki so bile pred leti odlične, a leta in obraba naredijo svoje. In napredek tehnologije.
    Danes dam raje pol manj denarja in gvaž menjam vsake 10 let.
    Vseh pušk s suhl montažo sem se k sreči tudi znebil, tako da novega daljnogleda na bolj "normalne" montaže ni problem namestiti.

    Seveda pa vsak počne kakor hoče in mi podajamo le svoja mnenja.
    Tudi Denis jež očitno! Lahko se pa motim in je naredil zanstveno potrjeno primerjavo s kakšnim novejšim strelnim daljnogledom. Z veseljem jo bom prebral.
    Daleč od tega,da bom delal kako znanstveno raziskavo med novejšimi in jeno, vsekakor pa si ne zasluži ta strelni daljnogled naziv "jajca",ker se da z njim še vedno uspešno loviti tako na pogonu kot tudi v mraku in do razdalje 150-200m. Mislim da se večina strelnih daljnogledov v rangu do 500€ še vedno skrije pred staro jeno. In mislim da je do lovcev,ki to optiko še vedno uporabljajo in takih ni malo, žaljivo.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •