Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Falken optics

  1. #1
    Član od
    Jul 2010
    Lokacija
    Nova Štifta
    Prispevki
    17

    Privzeto Falken optics

    Zanimam se za nakup dvogleda in med policami v trgovini sem videl dvogled znamke FALKEN (8x42 prestige) cenovno zelo ugoden. Zanima me če ima kdo kakšne izkušnje s tem daljnogledom ali nasploh z optiko te firme.

  2. #2
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Cenovno ugodna optika je običajno najdražja in bi jo mirne duše vsakomur odsvetoval. Kupiti daljnogled za 100€, da se človek prepriča, da so za lov primerni šele daljnogledi nad 400€ je pač draga šola.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  3. #3

    Privzeto

    Ej, jej, jej, De Tomaso, ne vem če imaš prav.
    Glede na prepričanja in prepričevanja nekaterih na tem forumu, je vse kar je švabsko ta narbuli. In glede na to, da Falken vsaj po imenu smrdi na švabarijo, je to nedvomno eden ta boljših rešpetlinov. Ne glede na to kako se čezenj vidi. ;-)

  4. #4
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Sršen, ne bi moral bolj udariti mimo glede švabske robe in mojih prepričanj. ;) Boljše da ne izveš kakšno mnenje imam šele o njihovih avtomobilih. ;)


    Edina kar verjamem je, da je poceni optika metanje denarja stran. Na drugi strani pa sem vedno pripravljen dat roko v ogenj, da recimo Hawke Endurance ED, Vortex Talon HD, Bushnell Legend Ultra HD in še kakšen daljnogled zadovoljijo 98% potreb vseh lovcev. Pa so vsi ti narejeni na Kitajskem in cenovno zelo ugodni napram evropski konkurenci.

    Moj nasvet: "bolje dati enkrat 500€ kot nekajkrat po 150€" pa je seveda popolnoma dobronameren in ga nikomur ni treba niti približno poslušati. Sam pač verjamem, da se lov "dobesedno" začne z dobrim pogledom in ne vem kaj je narobe s tem, če to na glas povem.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  5. #5

    Privzeto

    He, he, De Tomaso, se midva kar strinjava. Le opozarjam te na napade "Germanofilov" na tem forumu. ;-)

    LP

  6. #6
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Osebno tega daljnogleda ne poznam, lahko pa povem svojo izkušnjo... Pred 8 leti ko sem začel jagat sem kupil Bushnel legend 10x42, kateri je vreden svojega denarja. Lani pa sem kupil Leico Geovid 8x56 in morem rečt da je druga dimenzija, primerjal sem ga tudi z Zeissovim z daljinomerjem in nisem opazil nobene razlike.

    Tako da če mene vprašate se bolj splača kupit en zelo poceni daljnogled in ga uporabljat vse dokler se ne nabere denar za optiko ki bo trajala tako rekoč vse življenje... Katera je pa ta optika pa se vsak sam potem odloči.

    Je pa po mojem mnenju pri lovski opremi najpomembnejši dvogled, potem dober strelni daljnogled in na koncu je orožje.

  7. #7
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Pod to bi se pa lahko podpisal.

    Glede Leica optike pa samo palec gor. Dvomim da je na trgu sploh kaj boljšega.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  8. #8
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat trazman je objavil: Pokaži objave

    Je pa po mojem mnenju pri lovski opremi najpomembnejši dvogled, potem dober strelni daljnogled in na koncu je orožje.
    Jaz bi samo zadnja dva zamenjal, drugače pa zelo dobro razmišljanje.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •