Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 35

Tema: Moj test MK streliva

  1. #1
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Lightbulb Moj test MK streliva

    Ker se na trgu dobi čedalje več različnega MK streliva sem se odločil da malo (amatersko) potestiram več vrst,največ zaradi tega da preverim katero strelivo bolj paše moji CZ.

    Puška je CZ 452 Lux,letnik 2009,gor je montiran daljnogled Gamo 6-24x50,nožice so kitajska kopija Harrisovih,kot fiksna podloda kopitu pa sem uporabil Das maso iz najboljšega soseda.

    Streljal sem na 35 metrov preverjenih z laserskim merilnikom,pihal je rahel vetrič iz leve.Puško imam nastreljeno na center in ob menjavi streliva nisem popravljal daljnogleda,kamor je padlo je padlo.Važna je skupina zadetkov na 35 metrov.Tarča je standardna 5+1 ki se jo dobi na LZS.
    Streljal sem po 5 nabojev vsake vrste,pred petimi streli za oceno sem za vsako strelivo porabil dodatnih 5 strelov "da pripravim cev".Torej 5 strelov za pripravo cevi in 5 strelov za oceno za vsako vrsto streliva.Ta nasvet sem prebral na ameriškem forumu o MK www.rimfirecentral.com

    Uporabil sem naslednje strelivo,podatke o kroglah sem prepisal iz posamezne škatle

    Winchester Western
    ,made in USA,36 gr hollow point,bulk pack 500 komadov;0,05 € za naboj

    Winchester Laser,made in Australia,37.5 gr hollow point,pakirano 50 komadov;0,13 € za naboj

    Winchester Super-X,made in USA ,37 gr hollow point HV,pobakreno,pakirano 100 komadov; 0,13 € za naboj

    Federal American Eagle,made in USA,40 gr solid point,pakirano 50 komadov;0,05 € za naboj

    Federal Champion,made in USA,40 gr solid point,pakirano 50 komadov;0,05 € za naboj

    Federal Champion,made in USA,36 gr hollow point HV,pobakreno,bulk pack 525 komadov;0,05 € za naboj

    Remington Yellow jacket,made in USA,33 gr hollow point,pakirano 50 komadov:0,13 € za naboj

    CCI Blazer,made in USA,40 gr solid point HV,pakirano 50 komadov;0,05 € za naboj

    Aguila SuperExtra,made in Mexico,40 gr solid point,pakirano 50 komadov;0,06 € za naboj

    RWS Premium R50,made in Germany,40 gr solid point,pakirano 50 komadov;0,27 € za naboj

    CCI Stinger,made in USA,32 gr hollow point HV,pobakreno,pakirano 50 komadov;0,18 € za naboj

    CCI Velocitor,made in USA,40 gr hollow point,pobakreno,pakirano 50 komadov;0,18 € za naboj

    SK Rifle match,made in Germany,40 gr solid point,pakirano 50 komadov;0,116 € za naboj

    Lapua Center-X,made in Germany,40 gr solid point,pakirano 50 komadov;0,17 € za naboj



    Vem da ni vmes streliva Geco,Fiocchi,S&B in še kaj drugega,bo prišlo še na vrsto.



    Vem tudi da je izvedba bila amaterska in da test ni 100% pokazatelj (ne)kvalitete streliva (ali strelca).

    Od leve
    Federal Champion bulk,CCI Velocitor,CCI Stinger,Lapua Center-X,SK Rifle match,Winchester Western,WInchester Super-X,Winchester Laser,Federal American Eagle,RemingtonYellow jacket,CCI Blazer,Aguila SuperExtra,RWS R50,Federal Champion




    pri vseh slikah velja klik na sliko za večji pogled!

  2. #2
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Winchester Western


    Winchester Laser


    Winchester Super-X


    Federal American Eagle


    Federal Champion

  3. #3
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Federal Champion bulk


    Remington Yellow jacket


    CCI Blazer


    Aguila SuperExtra


    RWS Premium R50

  4. #4
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    CCI Stinger


    CCI Velocitor


    SK Rifle match


    Lapua Center-X



    RWS,Lapua in SK daleč najtišje strelivo;CCI Stinger in CCI Velociter daleč najglasnejša;ostali standarden pok

  5. #5
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Nisem imel nobenega "slepega" naboja,pri CCI Stinger se je zaklep težje zapiral zaradi dolžine tulca.

  6. #6

    Privzeto

    in tvoja odločitev, kaj boš uporabljal?:icon_smile:
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  7. #7
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    RWS Premium

    mah kje,sej je dobra municija samo predraga


    prijetno presenečen nad Aguilo,poceni in zgleda zelo natančna za 6 centov.Zaloga 3000 komadov Winchester Westerna se hitro zmanjšuje,nove pa ni na vidiku.
    Last edited by 206; 19. April 2011 at 19:25.

  8. #8

    Privzeto

    "206" - Strelivo, s katerim imaš puško "v centru", nisi uporabil?:icon_:

  9. #9
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Winchester Western,seveda ne nese v piko,za lovsko streljanje je kar uredu

  10. #10

    Thumbs up

    CAR!
    zelo dobra primerjava, četudi morda ni 100% natančna je pa vendarle zelo poučna!

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •