Stran 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 72

Tema: Dokumentarec meseca

  1. #61

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Treba bo prenehati s sajenjem rožic za javnost....
    To se pravi da bo naravna selekcija naredila tudi med lovci svoje. Tisti ki bojo ustrezali času in prostoru bojo preživeli.

  2. #62

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    dj jan, pišeš tko kot nek zategnjen kmet. že v prvem lahko vidiš da je fant star 19 let, in to pomeni da ima še veliko let da spremeni svoj odnos.
    omenjen občutek za kolegialnost? a se ne začne film z delovno akcijo, pa vodenjem z mentorjem? a ni to kolegialnost?
    ravno zaradi takšnih primitivnih nestrpnežev kot si ti so nam dnevi šteti. vse kar pišeš je plod favšije in nerazumevanja ter nestrpnosti.

    prav tako piše bedarije vlado sofronievski v lovcu. moti ga ker ni vrgel kuno v smetnjak ampak v grmovje?
    pri tem je kar v enem stavku napisal dve laži. kadavr ne sodi v smetnjak kot prvo, kot druga pa ni šlo za prvo drevo ob cesti, ampak za recimo 5 ali šesto, ocenjeno po času tekanja.
    moti ga tudi ker mi mentor očita ti si pa res en ...

    mislim halo????

    pa kaj folk res nima niti kančka pameti več? a kar je res toliko slabih stvari povedanih v dokumentarcu ali kaj?
    slišati je vedno več pozivov, naj se lovce pokaže v realni sliki, in to od ljudi, ki jim gre dokumentarec v nos!?
    pišejo kot da se samo rožice sadijo v slovenskem lovstvu, v resnici pa opažam da slovensko lovstvo ni več druga kot kregarija, podtikanje, jebanje, pijančevanje, nerganje ter streljanje najboljših trofej!
    a to realno sliko želite spraviti v dokumentarc? morda volitve v povprečni LD, kjer se samo krega in laže vse po prek? razdelitev po taborih brez sloge? da je povprečen slovenski lovec polpismen nalit favšen primitivnež star preko 60 let?????
    to je realnost slovenskega lovstva, ne pa sajenje rožic s solzico v očeh...
    Zategnjen kmet? Kje si pa to najdu? Doma?

    Praviš da ima 19 let. Pa tisto pravilo da kar se Janezek nauči Janezek zna ali pa tisto da volk dlako menja kožuha ne tu ne velja? Jest nebi rad rad slabo govoril o fantu katerega sploh ne poznam. Želim mu dober pogled in mirno roko ter veliko lepih trenutkov naravi.

    Je pa film predstavljal slovenske lovce. In jest pravim da mene že ne!

    Je pa res kar praviš glede kreganja in vsega..toda te zadeve se ne rešuje na TV sej to ni oddaja Jerryja Springerja!

  3. #63

    Privzeto

    Tudi jaz se strinjam da pogled v ogledalo zaboli pa vendar tisti ki tako hvalite tale dokumentarec meseca si poglejte DVD Dnevnik koroškega lovca pa poizkusite primerjati če se sploh primerjati da. Že sama kvaliteta filma je pri našem kot bi gledal nek ukrajinski film pred pedesetimi leti. Pa vsebina ni tako napačna samo film je pa katastrofa.

  4. #64
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    No da malo popravimo okus - o puncah iz Grischuna s "švicarsko špraho" in angleškimi podnapisi

    http://www.youtube.com/watch?v=0vPzA5fLaw0

  5. #65
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    718

    Privzeto

    No to je veliko bolj gledljiv dokumentarec Zanima me, če kdo ve, večina govori retoromansko ali je to italijansko v hudem narečju? Samo starejša gospa, ki lovi svizce govori švicarsko nemščino? So tudi v naših vrstah take, ki bi same gamsa očistile, dol prinesle in izkožile?
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo.

  6. #66
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Jap Gamsar ena takih je Veprica pa tudi ostale slovenske lovke so več ali manj takšne. Nekateri imamo pač veliko srečo da so naše življenske sopotnice ubrale stopinje vštric z nami.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #67
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Citat gamsar je objavil: Pokaži objave
    Zanima me, če kdo ve, večina govori retoromansko ali je to italijansko v hudem narečju?
    tam govorijo Ladinsko (retoromansko), ki je italijansko alpsko narečje. Po zvočnosti je podobno furlanščini, ki jo govorijo v Karniji.

  8. #68
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto kaliber

    Sem mal po googlu in sem prebral da je v tem kantonu(Graubünden) dovoljeno loviti samo s kalibrom 10,3x60R mater zato pa tok užge

  9. #69
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat jancar je objavil: Pokaži objave
    Sem mal po googlu in sem prebral da je v tem kantonu(Graubünden) dovoljeno loviti samo s kalibrom 10,3x60R mater zato pa tok užge
    Tam je dovoljeno loviti z enocevno risano puško brez nabojnika(kipplauf, block,...) premera minimum 10,2mm.
    Za posebne love (Sonderjagd) lahko kantonalna vlada odobri tudi druge kalibre.

    Letos sem vodil Švicarja na srnjaka in mi je vse lepo razložil.

  10. #70
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    ...Letos sem vodil Švicarja na srnjaka in mi je vse lepo razložil.
    Zakaj imajo tako omejitev pri kalibrih(tradicija,...)?
    S katerim kalibrom(puško) je pa tuki jagu po?

Stran 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •