Stran 5 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 72

Tema: Dokumentarec meseca

  1. #41

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ogledal ta film, in morm rečt da je CARSKI!!! izredno všečen, pravi pristop za dokumentarec o ljudeh za ljudi. vsaka čast!:icon_:

    vsem hejterjem pa samo STFU&GTFO! če bi kdo rad gledal izmaličen in totalno fikcijsko poglancan pogled na lovstvo na sploh naj raje potegne dol gozdarsko hišo falkenau.
    tole pa je realen dokumentarec o realnih janezih in mihecih. in nikjer ne opisuje slabih stvari v slovenskem lovstvu, katerih je pravzaprav OGROMNO!!!!
    tko da dokumentarec je super!

    glede statičnih kamer in ostalih zadev za zglancan dokumentarec tipa National G. ali Discovery pa tudi mislim da v tem primeru ne pride v poštev. ker se gre za ljudi in tu rabiš mobilne kamere, pa tudi verjetni ni na voljo kakih 20 kamer in na tone opreme da boš posnel tiste najboljše zadeve, pa tudi na koncukoncev ni 3 leta časa za kaj takega se igrati.
    kar so naredili so naredili dobro, še celo glasbo so dobro izbrali; ni je bilo preveč ker to le ni neka mehiška soap opera.
    edino kar se tiče kamere sumim da niso izbrali najboljše in najdražje, ter podnapise bi lahko butnili gor kot opcijo (zdaj se to da), ker to ni film da lahko na koncu posnameš in dodaš glasove, ampak je vse v živo snemano in okolje je učasih preglasno in se pogovor ne sliši.

    ocena: 9 od 10
    ne vem sicer na koga konkretno se je nanašal komentar, pa vseeno:
    posnetek je res slab, tu se strinjamo. preveč je "zmiganih kadrov" in ne mi rečt, da se ne da posnet lepše, ker dvomim, da sem sam pa hudi kamerman, pa mi slika ne pleše toliko. zvok je katastrofalen, če upoštevamo, da ga je izdelal profesionalni studio. montaža ni ravno ekstravagantna, bolj nalepljena. snemanje ni ravno kvalitetno, saj so večkrat ljudje posneti od preblizu in napol (polovica glave itd.). ni podnapisov, kadar je nerazumljivo. glasba je OK in je v takšnem filmu ne potrebuješ kaj dosti.
    Vsebinsko so stvari nekako brez zgodbe in ne mi rečt, da je to zgodba brez pripoovedovalca itd.. tudi v takem primeru mora zgodba tečt gladko in nikdar vmes presekati, da se gledalec sprašuje če je to še isti dan ali je to drugi film,... Glede strokovnosti, se mi zdi, da sem preprosto pričakoval več, ker sam očitno delam nadpovprečno po zakonih (vsaj tisto, kar se mi zdi iz higienskih in zdravstvenih, pa tudi etičnih zakonitosti edino pravilno), kar me žalosti.
    še enkrat pa povdarjam, da je ideja odlična in se jo splača v prihodnosti še dodelati. je pa res to samo moje osebno mnenje, predstave o tem, kaj bi se naj posnelo in kako so pa različne.

    Bi pa vseeno opozoril, da ni potrebno ljudi, ki so preprosto povedali, da jim ni všeč in kaj bi se dalo še izboljšati, obkladati s temi grdimi(!) angleškimi kraticami (mislim pomensko).
    Pa še pripomba o "falkenau": odlično posneta zadeva, zgodba je pač druga. sam bi raje videl tako kvalitetno posneti dokumentarec s prikazano zgodbo. Saj ne rabi bit limonada, da je posnetek gledljiv.
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Zame je film odličen. Prikazuje trenutno stanje duha v med slovenskimi lovci. Dokumentarec mora biti točno tak in ne sme polepševati okoliščin, ampak jih prikazati takšne kot so in ta film je v tem uspel. V samo tehniko se ne bom spuščal, ker za to nisem strokovnjak, zagotovo pa bi se kaj dalo narediti še boljše.
    Film me ni pustil ravnodušnega, ampak sem se globoko vživel v vse sodelujoče. Pravzaprav sem bil vesel, da je pri nas še nekaj "domorodcev" ali "prvinskih" ljudi. In ravno mladec, ki mu je začel poganjati prvi puh in je glavna zvezda filma je garancija, da bodo takšni ljudje živeli in preživeli "potrošnike" v mestih....
    Marko Gorše, Nadlesk

  3. #43

    Wink

    Citat Ahiles je objavil: Pokaži objave
    montaža ni ravno ekstravagantna, bolj nalepljena. snemanje ni ravno kvalitetno, saj so večkrat ljudje posneti od preblizu in napol (polovica glave itd.).
    mislim da so pri tem šli bolj na karte 'modernega' dokumentarca. torej da ni nekako vse v naprej pripravljeno kot v holivudu, ni pričakovanih kadrov, ni lepih uvodov, režije...; enostavno bolj realističen. in v tej smeri je celotna evropska produkcija imho, bolj 'sveža', manj zrežirana in zaigrana kot ameriška. in to mislim da so želeli pri tem doku narediti in meni je ušeč.

  4. #44

    Privzeto

    ja, vsak ima pač svoj okus. jaz sem očitno bolj klasik in to daleč od "holivud"-a. Kader je kader, lepa slika je lepa slika, kvaliteten zvok pa tudi in to brez kakršnekoli načičkanosti.

    Je pa res, da skoraj nobene moderne in abstraktne umetnosti ne razumem... zame je to dobro za začetek, vrhunska kvaliteta pa pač ne. Vse kar sem do sedaj montiral in snemal je šlo bolj v tej smeri.

    Se pa strinjam: vsak ima svoj okus in dopuščam možnost, da se mu zdi to vrhunec dokumentarnega filma v zgodovini (zame enostavno ni)...
    Last edited by Ahiles; 23. April 2011 at 14:35.
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  5. #45
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    kdor rabi torrnet naj mi pusti mail na ZS, ali pa če ima kdo predlog o kaki spletni hrambi podatkov pa ga tja uploadam.

    Ne deli tistega avi-ja, slika je tako nažagana, da prav oči bolijo...

  6. #46

    Privzeto

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    Ne deli tistega avi-ja, slika je tako nažagana, da prav oči bolijo...
    hehe, nažagana kot ti praviš je verjetno zaradi tega, ker si plepleteno sliko gledal na računalniku. to je običajen pojav, le pri playerju si uštimaj možnost da to malo kompenzira; kakšno prelivanje ipd. če imaš boljši posnetek, kar na plano z njim, čeprav sumim da ne bo progresiven

  7. #47

    Privzeto

    Tale dokumentarec je ena velika bedarija. Čisto nekvaliteten. Verjetno škodljiv za lovce.

  8. #48

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    ... In ravno mladec, ki mu je začel poganjati prvi puh in je glavna zvezda filma je garancija, da bodo takšni ljudje živeli in preživeli "potrošnike" v mestih....
    Filma nisem gledal in ga ne nameravam.
    Ne razumem pa zgornjega stavka Krpanovega komentarja.
    Kaj ni namen lovstva med drugim vse ljudi osveščati o pomembnosti narave in divjih živali in ne ločevanje ljudi med urbane in ruralne?!!!

  9. #49

    Privzeto

    Citat Pinkfloyd je objavil: Pokaži objave
    Ne deli tistega avi-ja, slika je tako nažagana, da prav oči bolijo...
    Glej na TV na kompu zna bit res nažagana. Jest bi hmal kamero v smeti zabrisal zaradi žaganja ma kasnej sem ugotovil da je težava v kompu.

  10. #50
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Sem videl, da se je v Lovcu spet eden ob film obregnil. Pa je dodal en nasvet:

    Film, namesto da bi lovstvo in lovce prikazal takšne, kot smo, bo le še povečal število naših nasprotnikov. Nisem mogel verjeti, da mentor svetuje pripravniku, naj povoženo kuno, namesto v smetnjak, odvrže kar za prvo drevo ob cesti!

    Res hudo "urban" nasvet. Tud jaz ne morem verjet.
    A on uči pripravnike naj kadavre sosedom u smeti mečejo ?
    Očitno nas res hudo prizadene en realen pogled v ogledalo.
    LP
    Služimo narodu !

Stran 5 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •