Stran 4 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 72

Tema: Dokumentarec meseca

  1. #31

    Privzeto

    Zadnji dve kritiki filma sta si tako nasprotni, da mi je zelo žal, ker filma nisem videl. Ugotovitve Heretica se lahko kosajo z profesionalnimi kritiki in ne puščajo dvoma o kvaliteti filma. Upam, da se ne motim.
    Realnost je pač takšna in ne kakor si jo želimo. Vse prevečkrat smo priča dejanjem in leporečju, ki so v nasprotju enako kot ocena Hunterja in Heretica. Žal.

  2. #32

    Talking

    ... hranijo srnjad pozimi, da jim nebi poginila... kosijo travnike, da jim nebi zašla v gozd... skrbijo za potoke, ki tečejo ob zelenicah... pravi naravovrstveniki ni kaj...
    ja, pa alkohol, ki si ga vbrizgavajo na štantih, ki so jih pribili na drevesa...
    zelena druščina oboroženih pijancev [DOP]

    [to je kritika lovstva nasploh ne teh dveh izstopajočih akterjev]

    Definicija lovca: Oborožen kmet, na poti čez hosto, do gostilne..
    2 komentarja od 3 na blinku:icon_:

  3. #33

    Privzeto

    no saj sta po svoje oba zadela... Pač kako človek tole vzame. Sem pa presenečen za tisto s kuno... sem mislil, da vsi pokopavamo
    Tudi solnice, ki "raste iz zemlje" še nisem videl, ker takih pri nas pač ne delamo.
    Strinjam, se da je preprosti pristop k takšnemu filmu dober, je pa res, da bi se na kvaliteti dalo narediti še marsikaj (že zvok ni tak, kot bi ga slišal tisti, ki bi stal namesto kamere).

    v glavnem, saj je bilo že skoraj vse napisano. Moja osebna ocena: dober pristop, dobra zamisel, odlično, ker se je sploh stvar izvedla. Izvedba sama pa majčkeno šepa. Pozdravljam trud, sem pa tudi sam pričakoval več.
    Če bo sledil še kak projekt, stavim, da bo še boljše. in spet. in spet....
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  4. #34

    Privzeto

    mislil sem alojzev post in ne tistih na blinku, da ne bo nesporazuma
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  5. #35
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    82

    Privzeto

    Tako ja, kot je napisal Ahiles. Film ni "lep", je pa "boljši" kot "lepši". :icon_smile:

    Da malo pomagam glede dileme o solnicah, čeprav ne spada sem. V knjigi Lovec kot kmet in gozdar sem našel tole o talnih solnicah:

    ...ki so različnih izvedb, kar je pogosto tudi od krajevnih navad. V pritlehnih ilovnatih solnicah lahko kuhinjsko sol preprosto zmešamo v zemljo oz. ilovico. Ilovnate solnice imajo to prednost, da divjad ne more zaužiti velikih količin, imajo pa tudi nekaj pomanjkljivosti, še zlasti če je treba ilovico pripeljati od drugod. Ob takih krajih se zaradi nakopičenih iztrebkov povečuje nevarnost prenosa zajedavcev... posebno rade jih obiskujejo tudi lisice in kune ter z iztrebki bolj odganjajo kot privabljajo rastlinojede

  6. #36

    Privzeto

    zanimivo tole o solnicah, človek se vse življenje uči. nisem tega še nikjer zasledil, pa tudi na idejo nisem nikdar prišel. je pa po moje tale "naša" boljša, dostop in količina pa se tudi lahko uravnavata z nekaj spretnosti.
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Torrent tega filma se najde tudi na Partis.si...
    Marko Gorše, Nadlesk

  8. #38
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Torrent tega filma se najde tudi na Partis.si...
    Hvala!

  9. #39

    Thumbs up Lovec Miha je car!!!

    ogledal ta film, in morm rečt da je CARSKI!!! izredno všečen, pravi pristop za dokumentarec o ljudeh za ljudi. vsaka čast!:icon_:

    vsem hejterjem pa samo STFU&GTFO! če bi kdo rad gledal izmaličen in totalno fikcijsko poglancan pogled na lovstvo na sploh naj raje potegne dol gozdarsko hišo falkenau.
    tole pa je realen dokumentarec o realnih janezih in mihecih. in nikjer ne opisuje slabih stvari v slovenskem lovstvu, katerih je pravzaprav OGROMNO!!!!
    tko da dokumentarec je super!

    glede statičnih kamer in ostalih zadev za zglancan dokumentarec tipa National G. ali Discovery pa tudi mislim da v tem primeru ne pride v poštev. ker se gre za ljudi in tu rabiš mobilne kamere, pa tudi verjetni ni na voljo kakih 20 kamer in na tone opreme da boš posnel tiste najboljše zadeve, pa tudi na koncukoncev ni 3 leta časa za kaj takega se igrati.
    kar so naredili so naredili dobro, še celo glasbo so dobro izbrali; ni je bilo preveč ker to le ni neka mehiška soap opera.
    edino kar se tiče kamere sumim da niso izbrali najboljše in najdražje, ter podnapise bi lahko butnili gor kot opcijo (zdaj se to da), ker to ni film da lahko na koncu posnameš in dodaš glasove, ampak je vse v živo snemano in okolje je učasih preglasno in se pogovor ne sliši.

    ocena: 9 od 10

  10. #40

    Lightbulb

    kdor rabi torrnet naj mi pusti mail na ZS, ali pa če ima kdo predlog o kaki spletni hrambi podatkov pa ga tja uploadam.

Stran 4 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •