Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 72

Tema: Dokumentarec meseca

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    718

    Privzeto

    Tale "dokumentarec" me je razočaral. Manjkal je pripovedovalec. Manjkalo je vsaj malo strokovnosti. Manjkali so podnapisi zaradi narečja. Manjkali so kvalitetni posnetki divjadi. Odveč je bilo poveličevanje kulta trofeje. Edino všečno, da se prikaže prostovoljno delo lovcev v lovišču: krmljenje, postavljanje preže, solnice (mimogrede kaj takega še nisem videl, da se sol po tleh stresa), čiščenje površin v zaraščanju,... metanje povoženih kadavrov divjadi v grmovje Fenomenalen vložek brez pojasnila pa je bila sveta evharistija pri katoliški maši. (Hubertova maša?) Zanimivo je bilo slišat nekaj, kar načrtovalci pravijo da so buče. Starejši možaki so govorili, da je srnjadi vse manj in manj. Laična javnost pa je v vsem skupaj lahko videla tudi povsem napačno razlago.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo.

  2. #12
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    No bom pa še jaz nekaj dodal. Najbolj me moti, da vas moti narečje. Mi vsi moramo ljubljansko vsak dan poslušat po televiziji, pa mislim, da se razumemo, če se želimo. Če sem jaz sposoben razumet prekmurca (če se oba potrudiva)...
    Kar se pa tiče lovstva. Mislim, da je lepo prikazano kako poteka včlanitev v lovsko družino. Kulta trofeje kot je komentirano sam še zasledim ne. Vidim le pripravnika, ki si želi vpleniti svojo prvo trofejo, se pravi mladega zagnanega pripravnika, ki za to trofejo tudi pošteno gara. Njegov oče namreč pove, da se ta t.i. trofeizm z leti konča. Toliko o tem.
    Posrečeno je tudi prikazan odnos mentor - pripravnik. Najbolj se mi je dopadel mentor, ko pripravnik ni videl dveh srnjakov. "si čorav? nisi ju videl? a potem je pa s tabo fraj" - ta zmaga
    Kar se tiče lovske maše je pa tako. Obstajajo in kot kaže se ustvarjalcem je zdelo potrebno to tudi pokazat. Sam bi VELIKO raje videl lovski krst. No toliko z moje strani, če me ne bo kak komentar spomnil na še kaj drugega.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #13

    Privzeto

    Tale film je bil za take ki o jagi vedo skoraj vse,za take ki pa ne poznajo kako poteka in za kaj se v lovu gre pa čisto neprimeren.Tudi to da je srnjadi manj,kot je govoril lovec v filmu je izpadlo kot da so-smo že vse pobili zaradi trofej.Pa kot je nekdo omenil odmetavanje kadavra kune-ja izgledalo je kot da je odvrgel z vrečko vred,čist eko,pa še kaj...

  4. #14
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Lahko bi bili malenkost bolj strokovni, če ž ne to pa si vsaj ne privoščit takih napak, katere se nebi smele dogajat, pa čeprav vsi vemo da se tudi to dogaja v vsakdanu.

    Lahko bi bilo boljše, ampak hvalabogu da se vsaj nekaj dogaja, tako da na koncu vseeno ena VELIKA POHVALA, kajti res je lepo videt da se kaj takega sploh pojavi na televiziji, pa še ob taki uri. Moj predlog je tudi, da se odpre ena tema z tematiko "naslednji dokumentarec" in da v njen padajo zanimivi predlogi, da bodo naslednji ustvarjalci imeli mogoče kaj več idej o tem kaj ustvarjati in kako predstavljati slovensko lovstvo javnosti preko zaslonov. Tega nam močno primankuje.

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Post Kjer se pasejo jeleni

    Popolnoma nič nisem presenečen nad komentarji.
    Točno se pokaže kakšni smo. Samo kritike...Saj ne rečem, da nekatere niso upravičene, pa vendar.
    Malo je motilo, da ni bilo pripovedovalca, ker se je res težko razbralo, da so bile 3 generacije lovcev, malo me je motila tudi kvaliteta zvoka, ker sem vse skupaj bolj slabo slišal. Zakaj pa bi morali biti vrhunski posnetki divjadi??? Ker smo pač vajeni lepih dokumentarcev s čisto HD sliko, ta je posnet bolj "natur", mene nič ne moti. Drugačen slog, malo spremembe nič ne škodi...Koliko pa je super posnetkov divjadi v prosti naravi? V glavnem v raznih oborah, na krmiščih...
    Kar se tiče pa vsebine se mi zdi, kakor je napisal Kurare, posrečena. No bodimo pošteni in si nalijmo čistega vina. Kult trofeje je živ in vsi skupaj zelo malo naredimo, da bi ga izkoreninili, le malo "flancamo" sem ter tja, kaj pa je v resnici naj pa vsak razčisti sam pri sebi, nato pa naj piše "buče".
    Moti me to, da vedno vidimo, kaj je narobe in takoj pokritiziramo, kaj pa naredimo, da bi bilo bolje? Mislim si pa to, da tisti, ki kaj dela, je ponavadi raje tiho.
    Kdo od nas bi šel na nacionalno TV v generaciji treh lovcev? Jaz bom rekel, da so zelo korajžni in "kapo dol".
    Dokumentarec je namenjen, da pokaže "realno stanje" in ta ga je, seveda pa nam to ni všeč, ampak tako je!
    Če ne bi bil pa zgolj EPP o lovstvu. Laična javnost pa na terenu vidi marsikaj drugega in potem pa imamo, kar imamo, ugled na dnu.

  6. #16

    Privzeto

    Vsebinsko ni falilo ničesar, glede na to, da pa je bil to večji projekt bi lahko bila kvaliteta temu primerna, pa tudi divjad bi se lahko malo več pojavljala ne le 30 sekund v enournem filmu. Sam sem pričakoval malo več.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto Tam kjer se pasejo jeleni-dokumentarec meseca

    19.aprila ob 12 uri je bila na RTV Slo predvajana dokumentarna oddaja v kateri naj bi bil predstavljen pogled na slovenske lovce.

    Zelo zanimiv naslov oddaje mi je dal vedeti,da bom najbrž gledal nekaj kakovostnega,a sem se zmotil

    Upam,da si je oddajo ogledalo čim manj ne lovcev in čim več tistih ki so bili vpleteni k nastajanju oddaje.Iz oddaje je razvidno,da si jo poprej ni nihče ogledal,čeprav je bila na koncu zapisana Lovska Zveza Slovenije.Tako skrpucalo namreč nebi smelo prit v javnost še več to je žaljenje Lovcev.

    Da pripravnik celo oddajo razlaga,da želi polno steno,da če bi uplenil srnjaka bi imel več kot od srne,ki nima nič na glavi,da povoženo kuno ob prisotnosti mentorja pobere s ceste brez rokavic,da ji kasneje z mentorjem spoštovanje izkažeta tako,da jo pripravnik želi odvržt v smetnjak,pa mu mentor reče naj jo vrže kar v grmovje,da je ta pripravnik tretji po vrsti v rodu ki bo "lovec",....PA SAJ NI RES...kako nas en lepo predstavljajo.Ob gledanju oddaje sem mislil da je bila posneta že dolgo nazaj a ob koncu je bila zapisana letnica 2011,žalostno toda resnično.

    To zagotovo ni dokumentarec meseca pač pa polom.
    Zanima me mnenje LZS!
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  8. #18

    Privzeto Tam, kjer e pasejo jeleni

    Tudi mene zanima, kje bi se dalo dobiti posnetek tega dokumentarca, ker zdaj me pa res firbec matra....

  9. #19

    Thumbs down

    hehe, nisem gledal oddaje, ampak po živčnih odzivih vidim, da dejansko in realno prikazuje stanje slovenskega lovstva. morm si to ogledati

    prej si bomo priznali da je nekaj hudo narobe in nehali to pometat pod preprogo, boljše bo. do takrat pa pričakujem žolčne izpade ravno tistih, ki so pripeljali lovstvo na to raven... v lovstvu nam manjka predvsem pameti. kar pa bo izredno težko spremeniti glede na profil sedanjih in predvsem bodočih lovcev...

  10. #20

    Privzeto dokumentarec meseca

    Ta film je zame čista katastrofa in čudi me, kje je še takšna jaga,za tak dokumentarec hvala lepa,zdaj bo pa javnost lahko komentirala.Žalostno!

Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •