Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 72

Tema: Dokumentarec meseca

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto Dokumentarec meseca

    Za tiste, ki še niste zasledili, v torek ob 21 uri je na slo1 dokumentarec meseca z lovsko tematiko.

    Če ima kdo možnost bi bilo vredu, da bi odajo posnel.
    Prilagam kratko vsebino:

    naslov;
    Tam, kjer se pasejo jeleni


    Črni vrh je majhna vasica, obkrožena z gozdovi, v kateri ni veliko zabave za mlade.

    Na izbiro imajo gasilstvo in lovstvo. Miha je star 19 let. Odločil se je, da bo postal lovec. Glavni razlog je adrenalin, ki ga lovstvo sproža in puška ki jo lovci držijo v roki. Takšno lovstvo Miha pozna iz zgodb svojega dedka Vanča, sedeminsedemdeset letnega lovca. Vendar so današnji časi v lovstvu nekoliko spremenjeni. Lovci vse več časa preživljajo ob okoljevarstvenem delu, manj z lovom. Vse to Mihi poskuša razložiti njegov oče, tudi lovec. Jure, Mihin mentor, njegov vodič in učitelj skozi leto dni pripravniške dobe, želi iz mladeniča nerediti sodobnega lovca. Lovca, ki bo varoval naravo. Miha medtem še zmeraj sanja o lovstvu iz časov svojega dedka.

  2. #2
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    82

    Privzeto

    Tole bi znala bit odlična oddaja, komaj čakam. Dober koncept je, mislim da se bo lepo povdarilo socialni del lovske tradicije, ki je sploh v odmaknjenih krajih - tako kot piše v napovedniku - praktično edini način za organizirano skrb za naravo.

    Glede na to, da gre za domačo produkcijo bi znal biti prenos tudi na http://tvslo.si/ - če kdo ravno ne more do TVja jutri. Če pa ne bo ravno v živo, bo pa verjetno kasneje na voljo. Sicer je pa ponovitev v sredo popoldne.

  3. #3

    Privzeto

    Definitivno si bom ogledal ta dokumentarec. Kaj kdo ve če še obstaja kašen slovenski dokumentarec ali film o slovenskem lovstvu?

  4. #4
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat fibl je objavil: Pokaži objave
    Definitivno si bom ogledal ta dokumentarec. Kaj kdo ve če še obstaja kašen slovenski dokumentarec ali film o slovenskem lovstvu?
    Poglej na Forum lov/video lov/ dokumentarni filmi

    tam boš kej našel...

  5. #5
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Za 1/4 ure ponovitev...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  6. #6

    Privzeto

    Katastrofa! To ni dokumentarec, ampak en velik zmazek. S takimi stvarmi si sami kvarimo ugled lovstva in lovcev.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto Tam kjer se pasejo jeleni-dokumentarec meseca

    19.aprila ob 12 uri je bila na RTV Slo predvajana dokumentarna oddaja v kateri naj bi bil predstavljen pogled na slovenske lovce.

    Zelo zanimiv naslov oddaje mi je dal vedeti,da bom najbrž gledal nekaj kakovostnega,a sem se zmotil

    Upam,da si je oddajo ogledalo čim manj ne lovcev in čim več tistih ki so bili vpleteni k nastajanju oddaje.Iz oddaje je razvidno,da si jo poprej ni nihče ogledal,čeprav je bila na koncu zapisana Lovska Zveza Slovenije.Tako skrpucalo namreč nebi smelo prit v javnost še več to je žaljenje Lovcev.

    Da pripravnik celo oddajo razlaga,da želi polno steno,da če bi uplenil srnjaka bi imel več kot od srne,ki nima nič na glavi,da povoženo kuno ob prisotnosti mentorja pobere s ceste brez rokavic,da ji kasneje z mentorjem spoštovanje izkažeta tako,da jo pripravnik želi odvržt v smetnjak,pa mu mentor reče naj jo vrže kar v grmovje,da je ta pripravnik tretji po vrsti v rodu ki bo "lovec",....PA SAJ NI RES...kako nas en lepo predstavljajo.Ob gledanju oddaje sem mislil da je bila posneta že dolgo nazaj a ob koncu je bila zapisana letnica 2011,žalostno toda resnično.

    To zagotovo ni dokumentarec meseca pač pa polom.
    Zanima me mnenje LZS!
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  8. #8

    Privzeto Tam, kjer e pasejo jeleni

    Tudi mene zanima, kje bi se dalo dobiti posnetek tega dokumentarca, ker zdaj me pa res firbec matra....

  9. #9

    Thumbs down

    hehe, nisem gledal oddaje, ampak po živčnih odzivih vidim, da dejansko in realno prikazuje stanje slovenskega lovstva. morm si to ogledati

    prej si bomo priznali da je nekaj hudo narobe in nehali to pometat pod preprogo, boljše bo. do takrat pa pričakujem žolčne izpade ravno tistih, ki so pripeljali lovstvo na to raven... v lovstvu nam manjka predvsem pameti. kar pa bo izredno težko spremeniti glede na profil sedanjih in predvsem bodočih lovcev...

  10. #10

    Privzeto dokumentarec meseca

    Ta film je zame čista katastrofa in čudi me, kje je še takšna jaga,za tak dokumentarec hvala lepa,zdaj bo pa javnost lahko komentirala.Žalostno!

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •