Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 72

Tema: Dokumentarec meseca

  1. #1

    Privzeto Dokumentarec meseca

    Za tiste, ki še niste zasledili, v torek ob 21 uri je na slo1 dokumentarec meseca z lovsko tematiko.

    Če ima kdo možnost bi bilo vredu, da bi odajo posnel.
    Prilagam kratko vsebino:

    naslov;
    Tam, kjer se pasejo jeleni


    Črni vrh je majhna vasica, obkrožena z gozdovi, v kateri ni veliko zabave za mlade.

    Na izbiro imajo gasilstvo in lovstvo. Miha je star 19 let. Odločil se je, da bo postal lovec. Glavni razlog je adrenalin, ki ga lovstvo sproža in puška ki jo lovci držijo v roki. Takšno lovstvo Miha pozna iz zgodb svojega dedka Vanča, sedeminsedemdeset letnega lovca. Vendar so današnji časi v lovstvu nekoliko spremenjeni. Lovci vse več časa preživljajo ob okoljevarstvenem delu, manj z lovom. Vse to Mihi poskuša razložiti njegov oče, tudi lovec. Jure, Mihin mentor, njegov vodič in učitelj skozi leto dni pripravniške dobe, želi iz mladeniča nerediti sodobnega lovca. Lovca, ki bo varoval naravo. Miha medtem še zmeraj sanja o lovstvu iz časov svojega dedka.

  2. #2
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    82

    Privzeto

    Tole bi znala bit odlična oddaja, komaj čakam. Dober koncept je, mislim da se bo lepo povdarilo socialni del lovske tradicije, ki je sploh v odmaknjenih krajih - tako kot piše v napovedniku - praktično edini način za organizirano skrb za naravo.

    Glede na to, da gre za domačo produkcijo bi znal biti prenos tudi na http://tvslo.si/ - če kdo ravno ne more do TVja jutri. Če pa ne bo ravno v živo, bo pa verjetno kasneje na voljo. Sicer je pa ponovitev v sredo popoldne.

  3. #3

    Privzeto

    Definitivno si bom ogledal ta dokumentarec. Kaj kdo ve če še obstaja kašen slovenski dokumentarec ali film o slovenskem lovstvu?

  4. #4
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat fibl je objavil: Pokaži objave
    Definitivno si bom ogledal ta dokumentarec. Kaj kdo ve če še obstaja kašen slovenski dokumentarec ali film o slovenskem lovstvu?
    Poglej na Forum lov/video lov/ dokumentarni filmi

    tam boš kej našel...

  5. #5
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Za 1/4 ure ponovitev...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  6. #6

    Privzeto

    Katastrofa! To ni dokumentarec, ampak en velik zmazek. S takimi stvarmi si sami kvarimo ugled lovstva in lovcev.

  7. #7

    Privzeto

    Tudi jaz sem pričakoval boljši dokumentarec. Me je zmotilo kar nekaj stvari.

  8. #8
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    82

    Privzeto

    Ga še nisem uspel pogledat, čakam da ga RTV da v arhiv na spletu. Povejte kaj vas je motilo, da bom znal bit pozoren.

  9. #9

    Privzeto

    Citat Heretic je objavil: Pokaži objave
    Ga še nisem uspel pogledat, čakam da ga RTV da v arhiv na spletu. Povejte kaj vas je motilo, da bom znal bit pozoren.
    Ne vem če ga bodo dali v arhiv, ker ga tudi včeraj ni bilo mogoče gledat preko spleta...se mi zdi, da če je zraven imena neke vsebine (na Sporedu) znak za kodiranje za satelitsko predvajanje, ni možno gledati preko spleta.
    Ampak upam, da se motim
    Drugače sem tudi jaz pričakoval, da bo boljša zadeva.
    Ob nekaterih delih, kjer govorijo ne bi bilo nič narobe, če bi dodali še podnapise, da bi sploh vedel kaj so povedali (idrijsko narečje).
    Last edited by TaSl; 20. April 2011 at 21:10.

  10. #10

    Privzeto

    Mislim, da je film čisto realno prikazal slovenske lovce. Meni se je zdel posrečen, precej pristen.

    Edino, ko so postavljali štant je bilo hecno ko so z rovokopačem montirali hiško na vrhu;)

    Janez
    Last edited by kurare; 20. April 2011 at 22:19.

Stran 1 od 8 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •